Tomáš Chorý  - I toto je jedna z možností. Dlouhán Viktorky se v závěru podzimu blýskl veledůležitou trefou do sítě AS Řím, dal gól i Slavii a aktuálně má na kontě čtyři ligové branky. Jeho jméno se ve spojitosti s reprezentací skloňovalo už několikrát. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Libor Kozák  - V reprezentaci se objevil naposledy před šesti lety. Kariéru Libora Kozáka provázejí zdravotní problémy, nyní je ale devětadvacetiletý forvard zpátky a ve čtyřech zápasech za Liberec vstřelil dvě branky. Vrátí se i do národního týmu? Kouč Šilhavý tuto možnost zvažuje. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Davie Selke  - Čtyřiadvacetiletý kanonýr berlínské Herty prošel mládežnickými výběry Německa, jenže za seniorskou reprezentaci ještě nenastoupil. Jeho máma pochází z Česka, a tak Davie Selke klidně může obléknout dres české reprezentace. Nejbližší zápasy by v případě zájmu ještě zřejmě nestihl, trenér Šilhavý však přiznal, že ho už brzy oficiálně osloví. Foto: Profimedia.cz
 Milan Škoda  - Kdekdo si myslel, že to nejlepší má za sebou, třiatřicetiletý Milan Škoda ale ukazuje, že stále nepatří do starého železa. Dal dva góly v odvetě Evropské ligy proti Genku a trefil se i v posledním ligovém utkání proti Bohemians 1905. Může se tak stát, že se účastník posledního Eura zase objeví i v reprezentaci. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Reprezentace hledá útočníka k Schickovi. Toto je pět adeptů na Šilhavého seznamu

V Římě sice s jeho službami moc spokojeni nejsou, pro reprezentaci je ale Patrik Schick stále útočníkem číslo jedna. Je však třeba najít mu parťáka.

Český tým za pár dnů čekají zápasy v Anglii a s Brazílií. Jenže národní tým řeší problémy na hrotu sestavy. Michael Krmenčík je zraněný, Matěj Vydra ve svém klubu moc nenastupuje, a tak kouč Jaroslav Šilhavý nemá příliš možností, kam sáhnout. Jména pěti útočníků, kteří by v nominaci mohli doplnit Patrika Schicka, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Doležal

Martin Doležal JAblonec 2.jpg

Na podzim naskočil do zápasů se Slovenskem a Polskem, ve kterých dohromady odehrál 24 minut. V zimě jej lákala Slavia, klub z Edenu ho ale chtěl přivést pouze na hostování. Martin Doležal dal v letošním ročníku devět branek, na jaře se ale zatím trefil pouze jednou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý Plzeň Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

I toto je jedna z možností. Dlouhán Viktorky se v závěru podzimu blýskl veledůležitou trefou do sítě AS Řím, dal gól i Slavii a aktuálně má na kontě čtyři ligové branky. Jeho jméno se ve spojitosti s reprezentací skloňovalo už několikrát.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Libor Kozák

LIbor Kozák Liberec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

V reprezentaci se objevil naposledy před šesti lety. Kariéru Libora Kozáka provázejí zdravotní problémy, nyní je ale devětadvacetiletý forvard zpátky a ve čtyřech zápasech za Liberec vstřelil dvě branky. Vrátí se i do národního týmu? Kouč Šilhavý tuto možnost zvažuje.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Davie Selke

Davie Selke Herta.jpg

Čtyřiadvacetiletý kanonýr berlínské Herty prošel mládežnickými výběry Německa, jenže za seniorskou reprezentaci ještě nenastoupil. Jeho máma pochází z Česka, a tak Davie Selke klidně může obléknout dres české reprezentace. Nejbližší zápasy by v případě zájmu ještě zřejmě nestihl, trenér Šilhavý však přiznal, že ho už brzy oficiálně osloví.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda

Milan Škoda 3.jpg

Kdekdo si myslel, že to nejlepší má za sebou, třiatřicetiletý Milan Škoda ale ukazuje, že stále nepatří do starého železa. Dal dva góly v odvetě Evropské ligy proti Genku a trefil se i v posledním ligovém utkání proti Bohemians 1905. Může se tak stát, že se účastník posledního Eura zase objeví i v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud