Reprezentace hledá nového kapitána. Kdo v Lotyšsku může nahradit Jakuba Voráčka?

Dlouho se počítalo s tím, že kapitánem českého týmu bude na letošním mistrovství světa v Rize Jakub Voráček. Jenže ten nakonec do Lotyšska nepojede, a tak je za něj třeba najít náhradu.

Jakub Voráček převzal roli Tomáše Plekance a na „velkých” turnajích byl kapitánem národního týmu. Do Rigy ale z rodinných důvodů nepřijede, a tak reprezentační trenéři musí najít kapitána nového. Na koho mohou ukázat? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Jan Kovář 

Jan Kovář ČR 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý útočník se k reprezentaci ještě nepřipojil, ale pokud se nestane nic neočekáváného, tak na světový šampionát pojede. Jan Kovář nyní válčí se Zugem o švýcarský titul a znovu je v parádní formě. Zkušený útočník se stal nejproduktivnějším hráčem základní části švýcarské ligy a nesmírně platný je taky v play-off.

Za národní tým toho odehrál už hodně a všichni věří, že jí pomůže i tentokrát. Na posledním šampionátu v Bratislavě dal pět branek a přidal stejný počet asistencí. Mohl by vytvořit úderné duo s Dominikem Kubalíkem z Chicaga. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Tomáš Zohorna 

Tomáš Zohorna MS 2019.jpg

První ze dvou přípravných utkání proti Německu bylo pro Tomáše Zohornu už stým zápasem v národním týmu. Duel proti Německu, ve kterém byl kapitánem českého týmu, sice ze zdravotních důvodů nedohrál, ovšem pokud bude fit, tak by v Rize neměl chybět. V reprezentaci třiatřicetiletý útočník Pardubic plní už několik let nesmírně důležitou roli. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Jordán 

Michal Jordán ČR 20.jpg

Kapitánem by klidně mohl být i někdo z obránců. V tom případě by volba padla nejspíš na Michala Jordána, který je stabilním článkem národního týmu, s nímž si zahrál už na čtyřech světových šampionátech, ale také olympijských hrách nebo Světovém poháru. Na posledním mistrovství světa třicetiletý bek Chabarovsku nestartoval, letos v Rize by se ale objevit měl. V prvním duelu proti Němcům byl asistentem kapitána. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Filip Hronek 

Filip Hronek MS 2019.jpg

Nakonec se ale může stát, že se kapitánem stane někdo z posil z NHL. Dlouho se počítalo s tím, že tuto roli bude plnit Jakub Voráček, ten však na šampionát nepřijede, a tak je třeba hledat náhradu. Co takhle Filip Hronek? Třiadvacetiletý bek Detroitu startoval na dvou posledních šampionátech a vždy patřil ke klíčovým hráčům českého týmu. Ten na něj bude hodně spoléhat i v Rize, kde by Hronek měl patřit k ústředním postavám výběru kouče Pešána. Role lídra je mu jako ušitá na míru... 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud