Tomáš Chorý – nováček  Tomáš Chorý je v reprezentaci nováčkem. Dvoumetrový plzeňský forvard byl sice v posledních dvou zápasech Viktorky v základu, předtím ale několikrát jen střídal. Mezi střelce se v lize zapsal dvakrát, naposledy se prosadil v polovině září proti Zlínu. „Ve vápně je typologicky velký hráč, o kterého si můžeme pomoct dlouhou přihrávkou při standardních situacích. Umí dát gól, je to bojovník,“ zdůvodnil jeho nominaci trenér Šilhavý.
 Mojmír Chytil – 9 zápasů/4 góly  V reprezentaci se sice trefil už čtyřikrát, tři branky dal ale v jednom zápase proti Faerským ostrovům. Prosadil se taky v Albánii, tam ale jeho gól neplatil a navíc byl vyloučen. Ve Fortuna lize se čtyřiadvacetiletý útočník Slavie trefil zatím čtyřikrát, žádnou extra formu ale v současné době nemá.
 Jan Kuchta – 19 zápasů/2 góly  Dost možná bude v nadcházejících zápasech reprezentace útočníkem číslo jedna. Trenér Šilhavý na důrazného forvarda Sparty hodně sází, Jan Kuchta na hřišti dře, v 19 duelech se ale trefil jen dvakrát. V lize má na kontě pět branek, na další ale čeká už tři zápasy.
 Vasil Kušej – nováček  Další nováček v reprezentaci. Ovšem zatímco Chorého nominaci spousta fanoušků nepochopila, Vasilu Kušejovi fotbalový národ fandí. Šikovný mladoboleslavský útočník byl v létě jednou nohou v Nizozemsku, z jeho odchodu ale na poslední chvíli sešlo. V lize se třiadvacetiletý Kušej letos trefil pětkrát, na kontě má i čtyři nahrávky.
5
Fotogalerie

Reprezentace bez Schicka i Čvančary. 5 útočníků, které na klíčové zápasy povolal trenér Šilhavý

Reprezentační nominace na nadcházející kvalifikační zápasy v Polsku a proti Moldavsku znovu vyvolala bouřlivé diskuze.

V reprezentaci chybí zraněný Patrik Schick, ale taky další český bundesligový forvard Tomáš Čvančara. Ten sice v současné době moc nehraje, reprezentaci má ale rozhodně co dát. Místo něj je na nominačním listu trenéra Jaroslava Šilhavého pět dalších útočníků. Jak se jim v současné době (ne)daří? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Adam Hložek (Leverkusen) – 27 zápasů/2 góly

Bez názvu.jpg

Víte, že to v sobě má, ale taky tak nějak čekáte, že by toho měl ukázat víc. Adamu Hložkovi je teprve 21 let, přesto už v reprezentaci odehrál 27 zápasů. Jenže mezi střelce se zatím zapsal jen dvakrát. Čvančara se do reprezentace nedostal, protože teď v Bundeslize moc nehraje. Adam Hložek letos zasáhl do devíti zápasů elitní německé soutěže, v základu však nebyl ani jednou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Chorý (Plzeň) – nováček

Tomáš Chorý 23.jpg

Tomáš Chorý je v reprezentaci nováčkem. Dvoumetrový plzeňský forvard byl sice v posledních dvou zápasech Viktorky v základu, předtím ale několikrát jen střídal. Mezi střelce se v lize zapsal dvakrát, naposledy se prosadil v polovině září proti Zlínu. „Ve vápně je typologicky velký hráč, o kterého si můžeme pomoct dlouhou přihrávkou při standardních situacích. Umí dát gól, je to bojovník,“ zdůvodnil jeho nominaci trenér Šilhavý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Mojmír Chytil (Slavia) – 9 zápasů/4 góly

Mojmír Chytil Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V reprezentaci se sice trefil už čtyřikrát, tři branky dal ale v jednom zápase proti Faerským ostrovům. Prosadil se taky v Albánii, tam ale jeho gól neplatil a navíc byl vyloučen. Ve Fortuna lize se čtyřiadvacetiletý útočník Slavie trefil zatím čtyřikrát, žádnou extra formu ale v současné době nemá.

Foto: Pavel Mazáč/  CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jan Kuchta (Sparta) – 19 zápasů/2 góly

Jan Kuchta Sparta 23.jpg

Dost možná bude v nadcházejících zápasech reprezentace útočníkem číslo jedna. Trenér Šilhavý na důrazného forvarda Sparty hodně sází, Jan Kuchta na hřišti dře, v 19 duelech se ale trefil jen dvakrát. V lize má na kontě pět branek, na další ale čeká už tři zápasy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vasil Kušej (Mladá Boleslav) – nováček

Vasil Kušej MB.jpg

Další nováček v reprezentaci. Ovšem zatímco Chorého nominaci spousta fanoušků nepochopila, Vasilu Kušejovi fotbalový národ fandí. Šikovný mladoboleslavský útočník byl v létě jednou nohou v Nizozemsku, z jeho odchodu ale na poslední chvíli sešlo. V lize se třiadvacetiletý Kušej letos trefil pětkrát, na kontě má i čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud