Bundesligový šampion  Tomáš Rosický přestoupil v průběhu sezony 2000/01 do Dortmundu, kde se rychle stal hvězdou. Stačil rok a český záložník společně s Janem Kollerem slavili bundesligový titul. Ve stejném roce navíc došli až do finále Poháru UEFA, ve kterém nestačili na Feyenoord. Borussia ale později začala mít finanční problémy a Rosický v roce 2006 podepsal čtyřletou smlouvu s Arsenalem. Profimedia.cz
 Triumfy s Arsenalem  V Londýně strávil dlouhých deset let. Provázely ho sice časté zdravotní problémy, i tak byl důležitým článkem Wengerova týmu. Premier League nikdy nevyhrál, byl však u zisku jiných trofejí. V letech 2014 a 2015 vyhrál FA Cup a Community Shield. Profimedia.cz
 Bronzové Euro  Euro 2004, to byla parádní jízda. Rosický patřil ke klíčovým hráčům Brücknerovy mašiny, která kráčela ke zlatu. V semifinále ale nešťastně padla s Řeckem a na Čechy zbyl bronz. Rosický si zahrál také na evropských šampionátech v letech 2000, 2012 a 2016, kde ukončil reprezentační kariéru. Startoval rovněž na mistrovství světa v Německu a v úvodním zápase proti USA se dokonce dvakrát gólově prosadil. Za národní tým odehrál celkově 105 zápasů a dal v nich 23 branek. Profimedia.cz
 Trojnásobný fotbalista roku  Tomáš Rosický byl jedním z nejlepších českých fotbalistů všech dob a nebýt zdravotních problémů, dokázal by toho ještě víc. I tak je ale sbírka jeho úspěchů bohatá. K týmovým trofejím přidal i ty individuální, v roce 1999 se stal Talentem roku, o tři roky později získal Zlatý míč ČR a třikrát (2001, 2002 a 2006) se stal českým fotbalistou roku. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Rekordní přestup i bronzové EURO. Připomeňte si milníky v kariéře Tomáše Rosického

Za pár týdnů to bude už pět let, co se Tomáš Rosický rozhodl ukončit kariéru a zamířil do hráčského důchodu. Vydal se do něj coby jeden z nejlepších českých fotbalistů všech dob.

Kariéru Tomáše Rosického provázely časté zdravotní problémy. I s nimi ale dokázal s většími či menšími přestávkami válčit na hřišti až do 37 let. Přes Spartu, Dortmund a Arsenal se v roce 2016 vrátil zpátky na Letnou, kde jeho hráčská fotbalová cesta skončila. Co všechno během kariéry dokázal, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Trojnásobný mistr se Spartou

Tomáš Rosický Sparta 3.jpg

Rosický debutoval v A týmu Sparty v květnu roku 1999. Letenští získali titul a mladý záložník pod ním byl podepsán. V dalším ročníku se stal pevným členem sestavy rudého týmu a přišel další titul. Stejně jako v následující sezoně, v jejímž průběhu zamířil do Dortmundu, který za něho zaplatil více než půl miliardy korun a Rosický se stal nejdražším ligovým fotbalistou všech dob.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Bundesligový šampion

Tomáš Rosický Dortmund Koller LEBEDA PAVEL CNC  Profimedia.jpg

Tomáš Rosický přestoupil v průběhu sezony 2000/01 do Dortmundu, kde se rychle stal hvězdou. Stačil rok a český záložník společně s Janem Kollerem slavili bundesligový titul. Ve stejném roce navíc došli až do finále Poháru UEFA, ve kterém nestačili na Feyenoord. Borussia ale později začala mít finanční problémy a Rosický v roce 2006 podepsal čtyřletou smlouvu s Arsenalem.

Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Triumfy s Arsenalem

Tomáš Rosický Arsenal 2.jpg

V Londýně strávil dlouhých deset let. Provázely ho sice časté zdravotní problémy, i tak byl důležitým článkem Wengerova týmu. Premier League nikdy nevyhrál, byl však u zisku jiných trofejí. V letech 2014 a 2015 vyhrál FA Cup a Community Shield.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Bronzové Euro

Tomáš ROsický Euro 2004.jpg

Euro 2004, to byla parádní jízda. Rosický patřil ke klíčovým hráčům Brücknerovy mašiny, která kráčela ke zlatu. V semifinále ale nešťastně padla s Řeckem a na Čechy zbyl bronz.

Rosický si zahrál také na evropských šampionátech v letech 2000, 2012 a 2016, kde ukončil reprezentační kariéru. Startoval rovněž na mistrovství světa v Německu a v úvodním zápase proti USA se dokonce dvakrát gólově prosadil. Za národní tým odehrál celkově 105 zápasů a dal v nich 23 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Trojnásobný fotbalista roku

Tomáš ROsický 2006.jpg

Tomáš Rosický byl jedním z nejlepších českých fotbalistů všech dob a nebýt zdravotních problémů, dokázal by toho ještě víc. I tak je ale sbírka jeho úspěchů bohatá. K týmovým trofejím přidal i ty individuální, v roce 1999 se stal Talentem roku, o tři roky později získal Zlatý míč ČR a třikrát (2001, 2002 a 2006) se stal českým fotbalistou roku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud