4. Marek Pinc – 602 zápasů  Rodák z Mostu strávil nejdelší část kariéry v Litvínově. Marek Pinc však chytal také za Kladno, úspěšné angažmá zažil ve Vítkovicích a působil rovněž v Liberci a ve Spartě. Dvojnásobný účastník světového šampionátu si zahrál i ve Švýcarsku a medaile bral během svých cest do Velké Británie i Kazachstánu. Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia
 3. Zdeněk Orct – 604 zápasů  V roce 1993 byl členem české výpravy na světovém šampionátu, v národním týmu toho ale moc neodchytal. Zdeněk Orct spojil úspěšnou klubovou kariéru se třemi domácími týmy – Kladnem, Litvínovem a dlouhá léta chytal také za Ústí nad Labem. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 2. Roman Málek – 628 zápasů  Kdo ví, zda by Slavia v roce 2003 získala premiérový extraligový titul, kdyby v brance neměla Romana Málka. Tehdy doslova čaroval a dovedl Pražany k prvnímu triumfu. O rok později získal stříbro, které později přidal i ve Vítkovicích. Ze Sparty pak má ještě bronz. Kromě toho gólman se zkušenostmi z Ruska a Švédska chytal také za Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a naposledy se v sezoně 2014/15 objevil v brance Mladé Boleslavi. Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia
 1. Jiří Trvaj – 640 zápasů  Nejvíc odchytaných zápasů v základní části extraligy má na kontě Zdeněk Orct. Ovšem pokud k tomu přičteme boje v play-off i play out, tak se na první místo dostane Jiří Trvaj, jenž si připsal celkově 640 startů. Extraligovou kariéru načal v sezoně 1997/98 v Třinci, brzy však přešel do Vítkovic, kde se z něj stal jeden z nejlepších gólmanů soutěže. Působil také ve Znojmě, Kometě, Olomouci a zkušenosti sbíral i v české reprezentaci a ruské soutěži. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Rekordmani. 5 brankářů, kteří v extralize odchytali absolutně nejvíc zápasů

Zatímco někteří obránci a útočníci se během kariéry v české extralize dostanou nad magickou metu tisíce odehraných utkání, brankáři tolik zápasů nikdy nezaznamenají. Ti nejvytíženější jsou přibližně na polovině střetnutí rekordmanů z pole.

Brankáři to mají složité. O jedno místo mezi tyčemi se v každém klubu pere hned několik borců a proto je pochopitelné, že během sezony neodchytá žádný z nich maximální možný počet střetnutí. Jména pěti gólmanů, kteří v nejvyšší soutěži (dohromady s play off, play out a baráží) odchytali absolutně nejvíc zápasů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Adam Svoboda – 580 zápasů

Adam Svoboda.jpg

Zápasy: 511 v základní části, 66 v play off, 3 v play out

Mistr světa z Vídně Adam Svoboda má za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru. Se Slavií a Plzní získal extraligové zlato, působil i ve Spartě, Pardubicích a Hradci Králové. Chytal také v Rusku, ve Švédsku, Německu a v Kazachstánu. Přesto zvládl v domácí nejvyšší soutěži naskočit do 580 utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. Marek Pinc – 602 zápasů

Marek Pinc  LEBEDA PAVEL  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy: 537 v základní části, 65 v play off

Rodák z Mostu strávil nejdelší část kariéry v Litvínově. Marek Pinc však chytal také za Kladno, úspěšné angažmá zažil ve Vítkovicích a působil rovněž v Liberci a ve Spartě. Dvojnásobný účastník světového šampionátu si zahrál i ve Švýcarsku a medaile bral během svých cest do Velké Británie i Kazachstánu.

Foto: LEBEDA PAVEL / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

3. Zdeněk Orct – 604 zápasů

Zdeněk Orct Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zápasy: 564 v základní části, 39 v play off, 1 v play out

V roce 1993 byl členem české výpravy na světovém šampionátu, v národním týmu toho ale moc neodchytal. Zdeněk Orct spojil úspěšnou klubovou kariéru se třemi domácími týmy – Kladnem, Litvínovem a dlouhá léta chytal také za Ústí nad Labem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

2. Roman Málek – 628 zápasů

Roman Málek LEGNER JAROSLAV  CNC  Profimedia.jpg

Zápasy: 555 v základní části, 73 v play off

Kdo ví, zda by Slavia v roce 2003 získala premiérový extraligový titul, kdyby v brance neměla Romana Málka. Tehdy doslova čaroval a dovedl Pražany k prvnímu triumfu. O rok později získal stříbro, které později přidal i ve Vítkovicích. Ze Sparty pak má ještě bronz. Kromě toho gólman se zkušenostmi z Ruska a Švédska chytal také za Plzeň, Karlovy Vary, Ústí nad Labem a naposledy se v sezoně 2014/15 objevil v brance Mladé Boleslavi.

Foto: LEGNER JAROSLAV / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

1. Jiří Trvaj – 640 zápasů

Jiří Trvaj.jpg

Zápasy: 544 v základní části, 75 v play off, 21 v play out

Nejvíc odchytaných zápasů v základní části extraligy má na kontě Zdeněk Orct. Ovšem pokud k tomu přičteme boje v play-off i play out, tak se na první místo dostane Jiří Trvaj, jenž si připsal celkově 640 startů. Extraligovou kariéru načal v sezoně 1997/98 v Třinci, brzy však přešel do Vítkovic, kde se z něj stal jeden z nejlepších gólmanů soutěže. Působil také ve Znojmě, Kometě, Olomouci a zkušenosti sbíral i v české reprezentaci a ruské soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud