BOSTON BRUINS – dresy Bostonu jsou prakticky dokonalé, takže proč je měnit? Můžeme jen doufat, že klub provede pouze nepatrné úpravy, třeba v podobě písma nebo čísel. (Foto: Profimedia.cz)

BOSTON BRUINS – dresy Bostonu jsou prakticky dokonalé, takže proč je měnit? Můžeme jen doufat, že klub provede pouze nepatrné úpravy, třeba v podobě písma nebo čísel. (Foto: Profimedia.cz)

BUFFALO SABRES – Buffalo vstoupí do příští sezony s novým generálním manažerem, novým trenérem a (zřejmě také) novými uniformami. Na dresech by mohlo dojít k odstranění některých stříbrných (bílých) linií a čar. (Foto: Profimedia.cz)
CALGARY FLAMES – na ramenech dresů Calgary by už neměly být kanadské vlaječky, které tam byly přidány v roce 2005 u příležitosti stého výročí založení provincie Alberta. A jsou ještě 13 let poté… (Foto: Profimedia.cz)
COLORADO AVALANCHE – v Coloradu by mělo dojít jen ke kosmetickým změnám, především k odstranění nejrůznějších balastních linek a čar, tolik typických pro éru Reeboku… (Foto: Profimedia.cz)
COLUMBUS BLUE JACKETS – na stejnokrojích Columbusu by mělo dojít jen k nepatrným změnám v podobě pruhů v dolní části dresu. (Foto: Profimedia.cz)
12
Fotogalerie

Reebok končí, přichází Adidas. 12 dresů v NHL se od sezony 2017/18 změní

Od příští sezony bude všechny kluby v NHL oblékat nový „krejčí“. Po létech, kdy hráči nosili dresy od společnosti Reebok, budou dělat parádu v uniformách od firmy Adidas. A téměř polovina klubů s přechodem k nové značce chystá i (drobné) vizuální změny.

Podle portálu SportsLogos.net se chystá tucet klubů vyrukovat do příští sezony NHL s novou podobou dresů. Přidáte-li k nim ještě nováčka z Las Vegas, pak v ročníku 2017/18 uvidíme mezi mantinely v nejprestižnější hokejové lize světa třináct (staro)nových stejnokrojů.

Nečekejte ale žádnou revoluci, jaká se konala v sezoně 2007/08, kdy celá NHL poprvé oblékla firma Reebok, a sedm klubů přišlo s novým hlavním logem. Nyní půjde spíše o kosmetické změny a v některých případech pouze u alternativní třetí sady dresů. V následující fotogalerii najdete všech dvanáct oddílů, které by měly s novou podobou uniforem vyrukovat.

Zdeno Chára (Boston Bruins).jpg Buffalo Sabres.jpg Calgary Flames.jpg Jarome Iginla-Colorado1.jpg Sergej Bobrovskij (Columbus Blue Jackets).jpg Dallas Stars.jpgDrake Caggiula (Edmonton Oilers).jpg Shawn Thornton-Florida.jpg Martin Hanzal.jpg Pontus Aberg.jpgPavel Zacha-New Jersey.jpg Ottawa Senators.jpg
Dvanáct týmů by v příští sezoně NHL mělo oblékat alespoň mírně inovované dresy. (Foto: Profimedia.cz)

Doporučujeme

Články odjinud