Marek Bakoš - Bývalý slovenský reprezentant byl dlouho plzeňskou útočnou jedničkou. S Viktorkou získal čtyři domácí tituly a byl u tří postupů do Ligy mistrů. Na západ Čech přišel v roce 2009 a kromě krátkých hostování v Liberci a Trnavě působil v Plzni nepřetržitě. Šestatřicetiletý Marek Bakoš odehrál v nejvyšší soutěži celkem 217 zápasů, ve kterých dal 67 branek. Po sezoně však ukončil kariéru a stal se asistentem trenéra Pavla Vrby. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Hájek - Šestadvacetiletý stoper přišel do Plzně na začátku roku 2017, v kádru Viktorky si ale nikdy nevybojoval pevnou pozici. Na podzim neodehrál v lize ani jednu minutu a jaro strávil na hostování v Mladé Boleslavi. Přestože ukázal své kvality, do kádru Plzně se v létě znovu nevešel. To ho ale nemuselo tolik mrzet, dohodl se totiž na tříleté smlouvě s nizozemským Arnhemem, který čeká předkolo Evropské ligy. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Patrik Hrošovský - Slovenský středopolař, který v uplynulé ligové sezoně nevynechal ani jednu minutu, v Plzni ještě zůstává. Viktorce v létě pomůže v boji o pohárovou Evropu a pak zamíří do Genku, se kterým podepsal čtyřletou smlouvu s roční opcí. Belgický vicemistr za sedmadvacetiletého záložníka, jenž v Plzni hrál pravidelně od roku 2014, zaplatí okolo 150 milionů korun. Foto: Profimedia.cz
 Daniel Kolář - Další legenda úspěšné plzeňské éry, která ukončila kariéru. Bývalý reprezentační záložník se nově stal sportovním manažerem mládeže Viktorky, ve které strávil nejdelší a nejúspěšnější část svého fotbalového života. Účastník dvou evropských šampionátů přišel na západ Čech ze Sparty a za Plzeň odehrál celkem 325 soutěžních zápasů, ve kterých dal 83 branek. Taky získal pět titulů a byl u všech tří postupů do Ligy mistrů. Foto: Ringier Axel Springer CZ, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Razantní proměna. Toto je šest zkušených hráčů, kteří se loučili s plzeňskou kabinou

Mluvilo se o tom dlouho a letos k tomu také došlo. Plzeň výrazně omlazuje kabinu, ve které končí několik zkušených hráčů. Jak se to na hře Viktorky projeví?

Bez názvu2.jpg

Plzeň v létě přivedla Lukáše Kalvacha, Ondřeje Mihálika či Slováka Christiána Herce. Trenér Pavel Vrba se ale s několika hráči také rozloučil. Jména šesti zkušených borců, kteří opustili kabinu Viktorky, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Marek Bakoš

Marek Bakoš Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Bývalý slovenský reprezentant byl dlouho plzeňskou útočnou jedničkou. S Viktorkou získal čtyři domácí tituly a byl u tří postupů do Ligy mistrů. Na západ Čech přišel v roce 2009 a kromě krátkých hostování v Liberci a Trnavě působil v Plzni nepřetržitě. Šestatřicetiletý Marek Bakoš odehrál v nejvyšší soutěži celkem 217 zápasů, ve kterých dal 67 branek. Po sezoně však ukončil kariéru a stal se asistentem trenéra Pavla Vrby.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý stoper přišel do Plzně na začátku roku 2017, v kádru Viktorky si ale nikdy nevybojoval pevnou pozici. Na podzim neodehrál v lize ani jednu minutu a jaro strávil na hostování v Mladé Boleslavi. Přestože ukázal své kvality, do kádru Plzně se v létě znovu nevešel. To ho ale nemuselo tolik mrzet, dohodl se totiž na tříleté smlouvě s nizozemským Arnhemem, který čeká předkolo Evropské ligy.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Patrik Hrošovský

PAtrik Hrošovský Plzeň 2018.jpg

Slovenský středopolař, který v uplynulé ligové sezoně nevynechal ani jednu minutu, v Plzni ještě zůstává. Viktorce v létě pomůže v boji o pohárovou Evropu a pak zamíří do Genku, se kterým podepsal čtyřletou smlouvu s roční opcí. Belgický vicemistr za sedmadvacetiletého záložníka, jenž v Plzni hrál pravidelně od roku 2014, zaplatí okolo 150 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Daniel Kolář

Daniel Kolář LM Ringier Axel Springer CZ, a.s. Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Další legenda úspěšné plzeňské éry, která ukončila kariéru. Bývalý reprezentační záložník se nově stal sportovním manažerem mládeže Viktorky, ve které strávil nejdelší a nejúspěšnější část svého fotbalového života. Účastník dvou evropských šampionátů přišel na západ Čech ze Sparty a za Plzeň odehrál celkem 325 soutěžních zápasů, ve kterých dal 83 branek. Taky získal pět titulů a byl u všech tří postupů do Ligy mistrů.

Foto: Ringier Axel Springer CZ, a.s. / Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Erik Pačinda

Erik Pačinda Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Třicetiletý slovenský záložník přišel do Plzně v průběhu loňského podzimu z Dunajské Stredy, do hry ale mohl zasáhnout až na jaře. Za Viktorku nakonec odehrál jen jedenáct zápasů a vstřelil jeden gól. Do kádru na novou sezonu se nevešel, a tak odešel na roční hostování do polského týmu Korona Kielce, kde od léta působí i český útočník Michal Papadopulos.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Milan Petržela

Milan Petržela Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na rozdíl od Bakoše či Koláře kariéru ještě nekončí, ovšem i jeho plzeňská mise se nadobro uzavřela. Šestatřicetiletému záložníkovi končila na západě Čech smlouva a vedení klubu mu novou nenabídlo. Plzeň se rozhodla okysličit kádr a Milan Petržela, který ve Viktorce působil od roku 2008, se do něj nevešel. Vrátil se tak do Slovácka, kde podepsal dvouletou smlouvu.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud