Razantní proměna. 4 poslední hráči z loňského kádru Sparty, kteří se udrželi v základu

Sparťanská sestava se mění a trenér Brian Priske přetváří tým k obrazu svému. Poslední zápas proti Hradci Králové toho byl jasným důkazem.

Sparta byla aktivní na přestupovém trhu a tým trenéra Priskeho se mění. V základní sestavě sobotního duelu s Hradcem Králové (Sparta vyhrála 2:1) byli jen čtyři hráči z loňského kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Wiesner

Tomáš Wiesner Sparta 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý krajní bek loni odehrál povedenou sezonu, která ho vystřelila až do reprezentace. V létě ale přišel na jeho místo Jan Mejdr z Hradce Králové a Tomáš Wiesner usedl mezi náhradníky. V duelu s Hradcem Králové však dostal přednost Wiesner.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Casper Höjer

profimedia-0724309596.jpg

Dánský krajní obránce přišel do Sparty loni v létě, vinou zdravotních problémů si však připsal jen 11 startů a moc toho neukázal. Letos už je ale fit, trenérem Sparty se navíc stal jeho krajan Brian Priske a ten Casperu Höjerovi věří. Sedmadvacetiletý bek má pevné místo v sestavě, v sezoně už dal dva góly a přidal čtyři nahrávky.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí 22 Foto Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Před sezonou se stal sparťanským kapitánem, do hry ho ale nepustilo zranění. Třiadvacetiletý středopolař, který může hrát i na stoperu, se vrátil až v duelu s Hradcem Králové. A své svěřence dovedl s kapitánskou páskou na ruce k důležité výhře.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Tomáš Čvančara

profimedia-0722108347.jpg

Sparta v létě přivedla reprezentanta Jana Kuchtu, daleko lepší výkony však dosud předváděl Tomáš Čvančara, který se letos v lize trefil už čtyřikrát. Proti Hradci Králové nastoupili v útoku oba. Jak si vedli? Kuchta dal svůj první gól v sezoně, zato Čvančara utkání kvůli červené kartě nedohrál.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud