Mihailo Ristič (Montpellier). Srbský univerzál byl jedním ze čtyř hráčů, který na Letnou dorazil před rokem. Sparta ho získala na hostování z Krasnodaru, Mihailo Ristič však zasáhl pouze do čtyř zápasů a pokaždé jako střídající hráč. Do hry se dostal i na Slovácku a v nastaveném čase vypjatého utkání se postavil k exekuci pokutového kopu. Jenže nedal a Sparta zůstala bez bodu. V zimě z Letné odešel a z Krasnodaru přestoupil do francouzského Montpellier. Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
 Nicolae Stanciu (Al Ahli) . Loni se stal nejdražším hráčem v ligové historii, Sparta za něj zaplatila 96 milionů korun a ihned se stal jedním z lídrů letenského týmu. Rumunský reprezentant byl na Letné i kapitánem, jenže v zimě okolo něj začaly kroužit exotické kluby. Egyptskou nabídku ještě Sparta smetla ze stolu, když se ale ozvalo Al Ahli, tak pražský klub kývl. Nicolae Stanciu odešel za částku okolo 200 milionů korun. Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia
 Josef Šural (Alanyaspor) . Sezonu začal jako kapitán, jenže Josef Šural o své místo přišel a vypadl ze sestavy. Po sezoně mu navíc končila smlouva a bylo čím dál jasnější, že na Letné pokračovat nebude. Námluvy s New Yorkem ještě nevyšly, zato na tureckou nabídku už hráč kývl. Jeho novým působištěm se tak stal Alanyaspor. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Bogdan Vatajelu (Jablonec). Během dvou let ve Spartě si Bogdan Vatajelu nedokázal vypracovat pevné místo v sestavě. Na Letnou přišel za více než 30 milionů korun, předpoklady však nenaplnil. Letos byl v základu jen ve čtyřech ligových zápasech a v zimě se posunul o kus dál. Rumunský záložník odešel do Jablonce za Petrem Radou, který jej vedl už během angažmá ve Spartě. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Razantní čistka na Letné. 6 hráčů, kteří v zimě opustili sparťanskou kabinu

Sparta v předešlých přestupních obdobích rozhazovala miliony. Tentokrát to ale bylo jiné a na Letné se šetřilo. Několik drahých hráčů z rudého klubu navíc odešlo.

Andrea Stramaccioni do Sparty přivedl Tala Ben Chaima či Semiha Kayu. Před rokem na Letnou přišel za téměř sto milionů korun Nicolae Stanciu. Ten však nyní ze Sparty, stejně jako pět dalších hráčů, odešel. Kdo každý opustil letenskou kabinu? To se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Semih Kaya (Galatasaray)

Semih Kaya Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel před rokem a půl za 52 milionů korun. Jenže hned v úvodu angažmá se zranil a loni toho moc neodehrál. Letos začal v základní sestavě, své místo však neuhájil a Sparta se jej snažila zbavit. Semih Kaya, jenž byl zřejmě nejlépe placeným hráčem celé ligy, nakonec zamířil na hostování zpět do Galatasaraye.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Mihailo Ristič (Montpellier)

Mihailo Ristič Sparta 2 Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Srbský univerzál byl jedním ze čtyř hráčů, který na Letnou dorazil před rokem. Sparta ho získala na hostování z Krasnodaru, Mihailo Ristič však zasáhl pouze do čtyř zápasů a pokaždé jako střídající hráč. Do hry se dostal i na Slovácku a v nastaveném čase vypjatého utkání se postavil k exekuci pokutového kopu. Jenže nedal a Sparta zůstala bez bodu. V zimě z Letné odešel a z Krasnodaru přestoupil do francouzského Montpellier.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Nicolae Stanciu (Al Ahli)

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Loni se stal nejdražším hráčem v ligové historii, Sparta za něj zaplatila 96 milionů korun a ihned se stal jedním z lídrů letenského týmu. Rumunský reprezentant byl na Letné i kapitánem, jenže v zimě okolo něj začaly kroužit exotické kluby. Egyptskou nabídku ještě Sparta smetla ze stolu, když se ale ozvalo Al Ahli, tak pražský klub kývl. Nicolae Stanciu odešel za částku okolo 200 milionů korun.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC /  Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Josef Šural (Alanyaspor)

Josef Šural Sparta 2018 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Sezonu začal jako kapitán, jenže Josef Šural o své místo přišel a vypadl ze sestavy. Po sezoně mu navíc končila smlouva a bylo čím dál jasnější, že na Letné pokračovat nebude. Námluvy s New Yorkem ještě nevyšly, zato na tureckou nabídku už hráč kývl. Jeho novým působištěm se tak stal Alanyaspor.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 /p>

Pokračování 6 / 7

Bogdan Vatajelu (Jablonec)

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Během dvou let ve Spartě si Bogdan Vatajelu nedokázal vypracovat pevné místo v sestavě. Na Letnou přišel za více než 30 milionů korun, předpoklady však nenaplnil. Letos byl v základu jen ve čtyřech ligových zápasech a v zimě se posunul o kus dál. Rumunský záložník odešel do Jablonce za Petrem Radou, který jej vedl už během angažmá ve Spartě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Vukadin Vukadinovič (Boluspor)

Vukadin Vukadinovič Sparta 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do Sparty přišel před rokem a půl, jenže loňskou sezonu strávil na hostování ve Zlíně a v letošním ročníku odehrál za pražský klub jen 272 ligových minut. Spekulovalo se o jeho návratu do Baťova města, zájem měl i Baník Ostrava, srbský rychlík ale nakonec zamířil do druholigového tureckého Bolusporu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud