Lukáš Hejda  Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z pěti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších čtyřech mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 31 let a s Viktorkou má podepsanou smlouvu do konce aktuálního ročníku. Profimedia.cz
 Radim Řezník  Radim Řezník kroutí už jedenáctou sezonu v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v minulém ročníku však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi. Do aktuální sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a po dvou odehraných zápasech má na kontě jednu branku. Na západě Čech má podepsaný kontrakt do konce ročníku. Profimedia.cz
 Milan Havel  Milan Havel je pro současného trenéra Michala Bílka jedničkou na pravý kraj obrany. V minulém ročníku zasáhl do 26 ligových zápasů, v úvodu aktuální sezony se ale kouč musí obejít bez jeho služeb, protože je mimo hru se svalovým zraněním. V poslední mistrovské sezoně Plzně (2017/18), která byla jeho premiérovou na západě Čech po přestupu z Bohemians Praha 1905, odehrál 16 utkání a zaznamenal jeden gól. Profimedia.cz
 Jan Kopic  Jednatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už sedmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té minulé se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V aktuálním ročníku se v lize na hřiště ještě nedostal. V Plzni má podepsaný kontrakt do konce sezony. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Radikální proměna. Jen těchto 7 hráčů Viktorky pamatuje poslední plzeňský titul z ročníku 2017/18

Tři roky už nepoznala česká nejvyšší fotbalová soutěž jiného šampiona než pražskou Slavii. Naposled se radoval z mistrovského titulu někdo jiný v roce 2018. Tehdy vybojovala titul Viktoria Plzeň. I když od té doby neuběhlo tolik času, kádr západočeského celku se znatelně změnil.

V sezoně 2017/18 vybojovali plzeňští fotbalisté svůj pátý titul českého mistra. Od té doby uplynulo jen něco přes tři roky, ale z tehdejšího vítězného kádru nezůstal kámen na kameni. Nyní v něm figuruje jen sedm tehdejších šampionů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Aleš Hruška

Aleš Hruška-Plzeň1.jpg

Aleš Hruška sice odchytal v sezoně 2017/18 pouhých šest utkání, přesto se alespoň malou měrou zasloužil o plzeňský titul. Odchovanec Sparty, který v minulosti působil také na Žižkově a v Příbrami, přišel na západ Čech z Mladé Boleslavi. Do minulé sezony sice vstupoval jako jednička, o tento post jej ale připravil Jindřich Staněk. Na západě Čech má podepsanou smlouvu ještě pro aktuální ročník, ale i když se spekulovalo, že Plzeň možná opustí, byl v brance v obou prvních ligových kolech. Navzdory věku má podle portálu TransferMarkt pořád ještě cenu kolem 200 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda2.jpg

Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z pěti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších čtyřech mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 31 let a s Viktorkou má podepsanou smlouvu do konce aktuálního ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Radim Řezník

Radim Řezník1.jpg

Radim Řezník kroutí už jedenáctou sezonu v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v minulém ročníku však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi. Do aktuální sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a po dvou odehraných zápasech má na kontě jednu branku. Na západě Čech má podepsaný kontrakt do konce ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Milan Havel

Milan Havel.jpg

Milan Havel je pro současného trenéra Michala Bílka jedničkou na pravý kraj obrany. V minulém ročníku zasáhl do 26 ligových zápasů, v úvodu aktuální sezony se ale kouč musí obejít bez jeho služeb, protože je mimo hru se svalovým zraněním. V poslední mistrovské sezoně Plzně (2017/18), která byla jeho premiérovou na západě Čech po přestupu z Bohemians Praha 1905, odehrál 16 utkání a zaznamenal jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jan Kopic

Jan Kopic1.jpg

Jednatřicetiletý záložník Jan Kopic je v Plzni už sedmou sezonu. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té minulé se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V aktuálním ročníku se v lize na hřiště ještě nedostal. V Plzni má podepsaný kontrakt do konce sezony.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Aleš Čermák

Aleš Čermák1.jpg

Jeho nahrávky jsou chytré a většinou i mimořádně přesné. Šestadvacetiletý Aleš Čermák v lize začínal ve Spartě, hostoval v Hradci Králové a Mladé Boleslavi, a v roce 2017 zamířil do Plzně. Na západě Čech si vybudoval poměrně silnou pozici a na hřišti dokazuje, že v případě jeho angažmá Viktorka neprohloupila. Naneštěstí pro klub je nyní kvůli zranění kolena mimo hru. V Plzni si jednoho z nejkreativnějších ligových záložníků pojistili smluvně do roku 2023.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý1.jpg

V průběhu zimní přestávky v sezoně 2017/18 přišel útočník Tomáš Chorý z Olomouce na západ Čech a během jarní části soutěže stihl ve 13 zápasech zaznamenat dvě branky a stejný počet asistencí, jimiž přispěl k zisku dosud posledního plzeňského titulu. Následovaly dva ročníky, během nichž patřil ke stěžejním hráčům mužstva. V minulé sezoně odehrál jen dva ligové duely a pak odešel na hostování do belgického Waregemu. Nyní je zpět v Plzni a naskočil do obou úvodních zápasů ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud