Marek Schwarz (Bílí Tygři Liberec)  - Brankářskou dvojkou Liberce je Marek Schwarz. Také on působil v zámoří a v letech 2006 - 2009 si připsal šest startů v St. Louis. Poté chytal za Mladou Boleslav, Spartu i Liberec, kam se před letošní sezonou vrátil ze Znojma. V základní části však zasáhl jen do šesti duelů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ladislav Šmíd (Bílí Tygři Liberec)  - Žádný jiný hráč finálové série toho v NHL neodehrál tolik jako Ladislav Šmíd. Třiatřicetiletý bek, kterého v roce 2004 draftoval z deváté pozice Anaheim, několik let oblékal dres Edmontonu, odkud později zamířil do Calgary.  V sezoně 2015/16 za Flames odehrál 22 zápasů, další rok byl kvůli zranění mimo a poté se vrátil domů do Liberce. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Musil (Oceláři Třinec)  - Dres Edmontonu oblékl také David Musil. Šestadvacetiletý bek odehrál za Oilers v sezoně 2014/15 čtyři zápasy a připsal si v nich dvě asistence. Další šanci už ale nedostal a před minulou sezonou posílil Třinec. Foto: Profimedia.cz
 Petr Vrána (Oceláři Třinec)  - Čtyřiatřicetiletý útočník v roce 2002 opustil Havířov a odešel do zámoří. Na svou šanci v NHL čekal až do sezony 2008/09, během níž odehrál 16 zápasů za New Jersey. V nejlepší lize světa dal jeden gól a poté posílil Vítkovice. Působil také v pražském Lvu, hrál v Rusku a ve Švédsku, byl ve Spartě a v průběhu letošní sezony zamířil do Třince. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Působili v zámoří, teď se rvou o zlato. 6 extraligových finalistů, kteří si zahráli i v NHL

V letošním extraligovém finále se proti sobě postaví Liberec a Třinec. Do bojů o titul zasáhne i několik hráčů, kteří mají zkušenosti ze slavné NHL.

Martin Růžička či Marek Kvapil sice patří k elitním extraligovým útočníkům, v NHL si ale nikdy nezahráli. Nejlepší ligu světa si naopak zahrálo šest dalších finalistů, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Roman Will (Bílí Tygři Liberec)

Roman Will Liberec.jpg

Klíčový člen libereckého týmu v semifinále úspěšně čelil hvězdám Komety a teď bude chtít zastavit i Růžičku a spol. Roman Will odešel do zámoří z Mladé Boleslavi a v sezoně 2015/16 si připsal jeden start v brance Colorada. Více prostoru ale nedostal a v dalším ročníku už chytal za Bílé Tygry.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Marek Schwarz (Bílí Tygři Liberec)

Marek Schwarz Will Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Brankářskou dvojkou Liberce je Marek Schwarz. Také on působil v zámoří a v letech 2006 - 2009 si připsal šest startů v St. Louis. Poté chytal za Mladou Boleslav, Spartu i Liberec, kam se před letošní sezonou vrátil ze Znojma. V základní části však zasáhl jen do šesti duelů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Ladislav Šmíd (Bílí Tygři Liberec)

Ladislav Šmíd Liberec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Žádný jiný hráč finálové série toho v NHL neodehrál tolik jako Ladislav Šmíd. Třiatřicetiletý bek, kterého v roce 2004 draftoval z deváté pozice Anaheim, několik let oblékal dres Edmontonu, odkud později zamířil do Calgary.  V sezoně 2015/16 za Flames odehrál 22 zápasů, další rok byl kvůli zranění mimo a poté se vrátil domů do Liberce.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

David Musil (Oceláři Třinec)

David Musil Třinec.jpg

Dres Edmontonu oblékl také David Musil. Šestadvacetiletý bek odehrál za Oilers v sezoně 2014/15 čtyři zápasy a připsal si v nich dvě asistence. Další šanci už ale nedostal a před minulou sezonou posílil Třinec.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Petr Vrána (Oceláři Třinec)

Petr Vrána Třinec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý útočník v roce 2002 opustil Havířov a odešel do zámoří. Na svou šanci v NHL čekal až do sezony 2008/09, během níž odehrál 16 zápasů za New Jersey. V nejlepší lize světa dal jeden gól a poté posílil Vítkovice. Působil také v pražském Lvu, hrál v Rusku a ve Švédsku, byl ve Spartě a v průběhu letošní sezony zamířil do Třince.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Lukáš Krajíček (Oceláři Třinec)

Lukáš Krajíček Třinec.jpg

Zkušený obránce odehrál v NHL 328 zápasů a dalších 34 startů přidal v play-off. Lukáš Krajíček nastupoval za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a v sezoně 2009/10 si zahrál finále Stanley Cupu s Philadelphií, která nestačila na Chicago. Poté posílil Třinec a získal extraligový titul. Následně zamířil do Minsku, odkud se v průběhu sezony 2016/17 vrátil mezi Oceláře. Letos v lednu se ale zranil a do bojů o titul zatím nezasáhl.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud