Lukáš Dostál (Anaheim Ducks)  Bývalý brankář české dvacítky sbíral cenné zkušenosti ve Finsku, kde se zařadil po bok nejlepších gólmanů soutěže. V průběhu minulého ročníku jednadvacetiletý Lukáš Dostál odešel do zámoří a velmi dobře se ukázal také ve farmářském celku San Diego Gulls. Dostane letos šanci i v NHL? 
 Patrik Hamrla (Carolina Hurricanes)  Letošním draftem NHL prošli dva čeští brankáři. Jedním z nich byl Patrik Hamrla, na kterého ve třetím kole ukázala Carolina, jejíž barvy hájil v posledním ročníku i Petr Mrázek. Osmnáctiletý talent si loni připsal šest startů v Karlových Varech a chytal také za prvoligové celky z Kadaně a Sokolova. Prosadí se i v zámoří? 
 Lukáš Pařík (Los Angeles Kings)  Účastník dvou posledních juniorských světových šampionátů si v zámoří zachytal už v průběhu minulých dvou ročníků. Působil ve WHL, loni okusil i USHL a teď se dvacetiletý gólman zase o kousek přiblížil vysněné NHL. Lukáš Pařík by měl sbírat zkušenosti v AHL v týmu Ontario Reign. 
 Oliver Šatný (Buffalo Sabres)  Letošním draftem NHL neprošel, přesto dostal pozvánku na nováčkovský kemp od Buffala. Účastník posledního světového šampionátu osmnáctek si v uplynulé sezoně odbyl premiéru v dospělém hokeji a odchytal čtyři zápasy za prvoligové Ústí nad Labem. Další zkušenosti bude ale osmnáctiletý gólman sbírat v zámoří. 
9
Fotogalerie

Půjdou ve stopách Mrázka či Ritticha? Toto je 9 nových českých brankářů pro NHL

Také v příští sezoně NHL se v akci objeví hned několik českých brankářů. Budou mezi nimi i nováčci?

Petr Mrázek se bude rvát o místo v Torontu, David Rittich se chce prosadit v Nashvillu, Daniel Vladař v Calgary a Josef Kořenář zase v Arizoně. Do akce by se měl vrátit Pavel Francouz z Colorada a Vítek Vaněček se chystá na další sezonu ve Washingtonu. Do NHL by však (dříve či později) mohlo nakouknout i devět dalších mladých českých brankářů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 10

Jan Bednář (Detroit Red Wings) 

Jan Bednář KV.jpg

Psala se sezona 2018/19, když Jan Bednář debutoval v extralize. Devatenáctiletý gólman sbíral cenné zkušenosti v Karlových Varech, odkud v průběhu posledního ročníku odešel do zámoří. Jana Bednáře získal v draftu roku 2020 Detroit, mladý brankář však dosud působil v týmu Acadie-Bathurst Titan z QMJHL. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Lukáš Dostál (Anaheim Ducks) 

Lukáš Dostál AHL.jpg

Bývalý brankář české dvacítky sbíral cenné zkušenosti ve Finsku, kde se zařadil po bok nejlepších gólmanů soutěže. V průběhu minulého ročníku jednadvacetiletý Lukáš Dostál odešel do zámoří a velmi dobře se ukázal také ve farmářském celku San Diego Gulls. Dostane letos šanci i v NHL? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Patrik Hamrla (Carolina Hurricanes) 

Patrik Hamrla KV.jpg

Letošním draftem NHL prošli dva čeští brankáři. Jedním z nich byl Patrik Hamrla, na kterého ve třetím kole ukázala Carolina, jejíž barvy hájil v posledním ročníku i Petr Mrázek. Osmnáctiletý talent si loni připsal šest startů v Karlových Varech a chytal také za prvoligové celky z Kadaně a Sokolova. Prosadí se i v zámoří? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Lukáš Pařík (Los Angeles Kings) 

Lukáš Pařík ČR 20.jpg

Účastník dvou posledních juniorských světových šampionátů si v zámoří zachytal už v průběhu minulých dvou ročníků. Působil ve WHL, loni okusil i USHL a teď se dvacetiletý gólman zase o kousek přiblížil vysněné NHL. Lukáš Pařík by měl sbírat zkušenosti v AHL v týmu Ontario Reign. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Oliver Šatný (Buffalo Sabres) 

Oliver Šatný ČR.jpg

Letošním draftem NHL neprošel, přesto dostal pozvánku na nováčkovský kemp od Buffala. Účastník posledního světového šampionátu osmnáctek si v uplynulé sezoně odbyl premiéru v dospělém hokeji a odchytal čtyři zápasy za prvoligové Ústí nad Labem. Další zkušenosti bude ale osmnáctiletý gólman sbírat v zámoří. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Jakub Škarek (New York Islanders) 

Jakub Škarek Islanders.jpg

Daleko od startu v NHL by nemusel být Jakub Škarek. Jednadvacetiletý gólman, jenž si v extralize zachytal za Jihlavu a Spartu, má za sebou druhý rok v AHL. Do NHL jej v roce 2018 draftoval New York Islanders, kterému se bývalý mládežnický reprezentant stále hlasitěji hlásí o šanci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Karel Vejmelka (Arizona Coyotes) 

Karel Vejmelka Kometa 20 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletého gólmana draftoval v roce 2015 Nashville, Karel Vejmelka se ale pokusí prorazit v Arizoně. Vejmelka byl po ochodu Marka Čiliaka brankářskou jedničkou Komety a nakoukl i k reprezentaci, teď je před ním ale nová výzva. Po uplynulé sezoně extraligu opustil a vydal se za Atlantik. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 10

Tomáš Vomáčka (Nashville Predators) 

Tomáš Vomáčka Nashville.jpg

O svou šanci v NHL bude bojovat také Tomáš Vomáčka. Dvaadvacetiletý gólman odešel do zámoří už v roce 2016, kdy opustil Hradec Králové, ovšem do prvního týmu Nashvillu měl pořád hodně daleko. Teď se mu ale zase o kousek přiblížil a v příští sezoně by měl chytat za farmářský celek Milwaukee Admirals. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Jiří Patera (Vegas Golden Knights) 

Jiří Patera WHL.jpg

Loňskou sezonu dvaadvacetiletý gólman, kterého v roce 2017 draftovalo Las Vegas, načal v Českých Budějovicích, pak se ale vydal do zámoří a poprvé okusil AHL. Jiří Patera odchytal sedm zápasů za farmářský tým Henderson Silver Knights a udělal si dobré jméno. Kolik prostoru dostane letos? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud