Tomáš Plekanec (38 let, Rytíři Kladno) Kladno se vrací do extraligy a všichni fanoušci se už zase těší, až uvidí v akci Jaromíra Jágra. Řada lidí by si jej přála ještě v reprezentaci, k takovému comebacku už ale (nejspíš) nedojde. Ovšem co sázka na Tomáše Plekance? Bývalý reprezentační kapitán sice v říjnu oslaví už 39 let, svou výkonností se ale bude stále řadit mezi extraligovou elitu. Reprezentaci by měl stále co nabídnout, a pokud by do Pekingu nedorazili hráči z NHL, tak by se ještě klidně mohl ukázat v akci.  Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Roman Polák (35 let, HC Vítkovice) Zkušený obránce si zahrál na olympijských hrách už v roce 2010. V Soči chyběl a v reprezentaci se bývalý bek St. Louis, Toronta, San Jose nebo Dallasu objevil naposledy na Světovém poháru v roce 2016. Ještě by však mohl napsat jednu kapitolu. Objeví se důrazný pětatřicetiletý obránce, který se nyní chystá na druhou sezonu ve Vítkovicích, v Pekingu?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Vladimír Sobotka (34 let, Sparta Praha)  V akci by se klidně mohl objevit taky Vladimír Sobotka. Čtyřiatřicetiletý útočník zamířil v průběhu poslední sezony do Sparty, ve které odehrál dobrý ročník, a tak se s klubem dohodl i na dalším pokračování. Bývalý forvad St. Louis, Buffala či Bostonu, který hrál nějakou dobu i za ruský Omsk, má zkušenosti na rozdávání. Na olympijských hrách však dosud nestartoval a v reprezentaci se objevil naposledy na mistrovství světa v roce 2017. Dostane ještě šanci?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ladislav Šmíd (35 let, Bílí Tygři Liberec) V NHL moc českých obránců nepůsobí, a tak je možné, že trenérský tým využije i beky z Evropy. Ale co když NHL své hráče do Pekingu nepustí? Pak by se do českého kádru klidně mohl dostat i Ladislav Šmíd, jenž odehrál v nejlepší lize světa za Calgary a Edmonton téměř šest stovek zápasů. Pravda, v únoru mu bude už 36 let, v extralize ale stále ukazuje, že je hodně platný. V Liberci, ve kterém se chystá už na pátou sezonu, je nepostradatelný a na ledě tráví spoustu času. V národním týmu se však objevil naposledy v sezoně 2017/18.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Půjde to i bez NHL?! 5 extraligových veteránů, kteří by se mohli objevit na olympiádě v Pekingu

Jedny olympijské hry před pár dny skončily, fanoušci už ale upínají pozornost k těm dalším, tentokrát zimním, které proběhnou příští rok v Pekingu. Budou u toho i hráči z NHL?

V roce 2018 hvězdy z NHL na olympiádu nepřijely, všichni ale věří, že na začátku příštího roku už do Číny dorazí. Ale co když ne? Jak pak budou vypadat jednotlivé týmy? Čeští trenéři by mohli lovit i v extralize, ve které se o své místo může přihlásit i pět ostřílených (a stále nesmírně kvalitních) veteránů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Krejčí (35 let, HC Olomouc) 

David Krejčí PO 2019.jpg

Že ještě stále nemůžete uvěřit tomu, že se David Krejčí stal posilou Olomouce? Určitě nejste jediní. Pětatřicetiletý centr má za sebou řadu odehraných let v NHL, kde roky patřil k oporám Bostonu. S Bruins získal v roce 2011 Stanley Cup a přestože mu letos skončila smlouva, tak v organizaci mohl pokračovat. Zkušený forvard ale nečekaně zvolil návrat domů a bude hrát extraligu za Olomouc. Na olympijských hrách startoval dvakrát, v letech 2010 a 2014, v Pekingu by se mohl objevit potřetí.  

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Plekanec (38 let, Rytíři Kladno) 

Tomáš Plekanec Kladno 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Kladno se vrací do extraligy a všichni fanoušci se už zase těší, až uvidí v akci Jaromíra Jágra. Řada lidí by si jej přála ještě v reprezentaci, k takovému comebacku už ale (nejspíš) nedojde. Ovšem co sázka na Tomáše Plekance? Bývalý reprezentační kapitán sice v říjnu oslaví už 39 let, svou výkonností se ale bude stále řadit mezi extraligovou elitu. Reprezentaci by měl stále co nabídnout, a pokud by do Pekingu nedorazili hráči z NHL, tak by se ještě klidně mohl ukázat v akci. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Roman Polák (35 let, HC Vítkovice) 

Roman Polák Vítkovice Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený obránce si zahrál na olympijských hrách už v roce 2010. V Soči chyběl a v reprezentaci se bývalý bek St. Louis, Toronta, San Jose nebo Dallasu objevil naposledy na Světovém poháru v roce 2016. Ještě by však mohl napsat jednu kapitolu. Objeví se důrazný pětatřicetiletý obránce, který se nyní chystá na druhou sezonu ve Vítkovicích, v Pekingu? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Vladimír Sobotka (34 let, Sparta Praha) 

Vladimír Sobotka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V akci by se klidně mohl objevit taky Vladimír Sobotka. Čtyřiatřicetiletý útočník zamířil v průběhu poslední sezony do Sparty, ve které odehrál dobrý ročník, a tak se s klubem dohodl i na dalším pokračování. Bývalý forvad St. Louis, Buffala či Bostonu, který hrál nějakou dobu i za ruský Omsk, má zkušenosti na rozdávání. Na olympijských hrách však dosud nestartoval a v reprezentaci se objevil naposledy na mistrovství světa v roce 2017. Dostane ještě šanci? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ladislav Šmíd (35 let, Bílí Tygři Liberec) 

Ladislav Šmíd Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V NHL moc českých obránců nepůsobí, a tak je možné, že trenérský tým využije i beky z Evropy. Ale co když NHL své hráče do Pekingu nepustí? Pak by se do českého kádru klidně mohl dostat i Ladislav Šmíd, jenž odehrál v nejlepší lize světa za Calgary a Edmonton téměř šest stovek zápasů. Pravda, v únoru mu bude už 36 let, v extralize ale stále ukazuje, že je hodně platný. V Liberci, ve kterém se chystá už na pátou sezonu, je nepostradatelný a na ledě tráví spoustu času. V národním týmu se však objevil naposledy v sezoně 2017/18. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud