Libor Hájek (New York Rangers)  - Dvaadvacetiletý bek dosud v NHL odehrál 33 zápasů. V průběhu posledního ročníku si připsal 28 startů a taky pět asistencí. Jeho role v New Yorku Rangers sílí, na druhou stranu, o místo se musí stále rvát. Aktuálně Libor Hájek působí v Kometě. Foto: Profimedia.cz
 Filip Chlapík (Ottawa Senators)  - Filip Chlapík má za sebou nejlepší sezonu v NHL. Za Ottawu během ní odehrál 31 zápasů a posbíral v nich šest bodů. Třiadvacetiletý útočník se celou dobu pohyboval na hraně sestavy, vedení Senators mu však ještě dá šanci. Chlapík, jenž letošní ročník rozehrál ve Spartě, podepsal s vedením klubu roční dvoucestnou smlouvu. Foto: Profimedia.cz
 Martin Kaut (Colorado Avalanche)  - Talentovaný útočník má za sebou první starty v NHL. Jednadvacetiletý Martin Kaut v uplynulém ročníku zasáhl do devíti zápasů v barvách Colorada a do statistik si připsal i dva góly. Nový ročník rozehrál v Pardubicích, ze kterých poté zamířil do Švédska. Po návratu do zámoří ho čeká těžká práce, rozhodně má ale na to, aby se do sestavy Avalanche protlačil. Foto: Profimedia.cz
 Filip Zadina (Detroit Red Wings)  - Uplynulou sezonu začal nečekaně na farmě. Filip Zadina se ale nakonec dostal do kádru Detroitu a zvládl odehrát 28 zápasů, v nichž jednadvacetiletý útočník posbíral 15 (8+7) bodů. Teď se očekává, že na ledě dostane ještě více prostoru. Obstojí? Jeho výkony v barvách Třince dávají tušit, že je dobře připraven. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Půjde jim o všechno. 5 českých mladíků, které čeká klíčová sezona v NHL

V NHL se o každé místo tvrdě bojuje. Hranice mezi úspěchem a zapomněním bývá často velmi tenká, o čemž se přesvědčila už řada českých hokejistů. Některé teď čeká klíčová sezona.

Bez názvu.jpg

Kdy začne nová sezona NHL, ani to, jak bude vypadat, to v tuto chvíli nikdo neví. Všichni ji však napjatě vyhlíží a každý už se těší, až se nejlepší liga na světě zase rozběhne. Do akce zasáhnou i česká esa, ovšem o svou pozici se budou rvát i další. Jména pěti českých mladíků, které čeká zřejmě klíčový ročník v jejich zámořské kariéře, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Libor Hájek (New York Rangers)

Libor Hájek NYR 19.jpg

Dvaadvacetiletý bek dosud v NHL odehrál 33 zápasů. V průběhu posledního ročníku si připsal 28 startů a taky pět asistencí. Jeho role v New Yorku Rangers sílí, na druhou stranu, o místo se musí stále rvát. Aktuálně Libor Hájek působí v Kometě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Chlapík (Ottawa Senators)

Filip Chlapík Ottawa 2.jpg

Filip Chlapík má za sebou nejlepší sezonu v NHL. Za Ottawu během ní odehrál 31 zápasů a posbíral v nich šest bodů. Třiadvacetiletý útočník se celou dobu pohyboval na hraně sestavy, vedení Senators mu však ještě dá šanci. Chlapík, jenž letošní ročník rozehrál ve Spartě, podepsal s vedením klubu roční dvoucestnou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Kaut (Colorado Avalanche)

Martin Kaut Colorado.jpg

Talentovaný útočník má za sebou první starty v NHL. Jednadvacetiletý Martin Kaut v uplynulém ročníku zasáhl do devíti zápasů v barvách Colorada a do statistik si připsal i dva góly. Nový ročník rozehrál v Pardubicích, ze kterých poté zamířil do Švédska. Po návratu do zámoří ho čeká těžká práce, rozhodně má ale na to, aby se do sestavy Avalanche protlačil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Zadina (Detroit Red Wings)

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Uplynulou sezonu začal nečekaně na farmě. Filip Zadina se ale nakonec dostal do kádru Detroitu a zvládl odehrát 28 zápasů, v nichž jednadvacetiletý útočník posbíral 15 (8+7) bodů. Teď se očekává, že na ledě dostane ještě více prostoru. Obstojí? Jeho výkony v barvách Třince dávají tušit, že je dobře připraven.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jakub Zbořil (Boston Bruins)

Jakub Zbořil Boston 2.jpg

V sezoně 2018/19 si připsal své první dva starty v NHL. V uplynulém ročníku sice šanci od Bostonu nedostal, v tom dalším by se ale jeho role měla změnit. Bruins totiž s Jakubem Zbořilem počítají a třiadvacetiletého beka, který nyní působí v Kometě, čeká zřejmě nejdůležitější sezona v dosavadní kariéře. Pokud ji zvládne, měl by se napevno usadit v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud