První soupeř Schicka a spol.? 4 největší hvězdy Německa na EURU

První soupeř Schicka a spol.? 4 největší hvězdy Německa na EURU

První soupeř Schicka a spol.? 4 největší hvězdy Německa na EURU

Čeští fotbalisté zahájí evropský šampionát jednadvacítek soubojem s Německem. Dá se čekat bitva jako hrom, jeden z favoritů turnaje má ve svém kádru hráče i z takových velkoklubů jako je Bayern Mnichov či Borussia Dortmund.

Untitled 1.jpg

Češi spoléhají na Patrika Schicka, Václava Černého či Jakuba Jankta. Tradičně silný tým však mají i Němci. Jména čtyř hráčů, na které si Lavičkovi svěřenci musí dát zatraceně velký pozor, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Serge Gnabry

Serge Gnabry 2.jpg

Manažer Asrenalu Arséne Wenger udělal během trenérské kariéry spoustu špatných rozhodnutí. Jedním z nich bylo, když před rokem nechal odejít Serge Gnabryho, kterému dal jen minimum šancí. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník zamířil do Brém, na podzim debutoval v seniorské reprezentaci, ve dvou startech dal tři góly a v bundesligové sezoně vstřelil 11 branek. Od příštího ročníku bude pálit za Bayern Mnichov.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Max Mayer

Max Meyer 2.jpg

Jednadvacetiletý kreativní záložník je klíčovým hráčem německého týmu. Opora Schalke, kterou neustále lanaří evropské velkokluby, odehrála už čtyři zápasy v seniorské reprezentaci a s jednadvacítkou se chystá na druhé mistrovství Evropy. Na kontě má 19 zápasů a šest vstřelených branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Maximilian Philipp

Maximilian Philipp.jpg

25 zápasů a devět branek. Taková byla loňská bilance útočníka Freiburgu Maximiliana Philippa, za něhož Dortmund neváhal zaplatit dvacet milionů eur. Na premiérový zásah v německé reprezentaci třiadvacetiletý forvard čeká, snad se neprosadí proti Zimovi a spol.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Davie Selke

Davie Selke.jpg

Na tohoto útočníka pozor. Davie Selke odehrál v uplynulé 21 zápasů za bundesligovou senzaci z Lipska, dal čtyři góly a následně si plácl s Hertou Berlín, která za něj zaplatila osm milionů eur. Dvaadvacetiletý vytáhlý forvard, jenž má kořeny i v České republice, nastoupil za německou jednadvacítku k 11 duelům a na kontě má sedm branek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud