První krok mají za sebou. 7 mladíků z české juniorky, kteří už prošli draftem NHL

Juniorský světový šampionát je každoročně velmi sledovanou událostí. Řada hráčů, kteří se na něm představí, uspěje i v následném draftu NHL. Někteří mladíci jej už ale mají za sebou.

K českým favoritům příštího draftu NHL patří Filip Zadina, jemuž jistě pomohou k výborné pozici i skvělé výkony na mistrovství světa juniorů. Na šampionátu se představilo i sedm českých hráčů, kteří už mají draft za sebou. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Vojtěch Budík (Buffalo)

Vojtěch Budík 2.jpg

Předloňský draft nebyl z pohledu českého hokeje příliš úspěšný. Jedním z kvarteta hráčů, kteří se dostali na řadu, byl devatenáctiletý obránce Vojtěch Budík. Toho v pátém kole a ze 130. pozice získalo Buffalo. Budík už v roce 2015 opustil Pardubice a nastupuje ve WHL, kde obléká dres týmu Prince Albert Raiders. Loni posbíral 26 kanadských bodů, letos jich má na kontě zatím jedenáct.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Jakub Galvas (Chicago)

Jakub Galvas 4.jpg

Osmnáctiletý obránce Jakub Galvas debutoval v extralize v uplynulém ročníku a také letos je pevným článkem olomoucké sestavy. Ve 30 zápasech posbíral už osm (1+7) kanadských bodů a momentálně je na premiérovém juniorském šampionátu. Za sebou má také draft, v jehož pátém kole ho ze 150. pozice ulovilo Chicago.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Libor Hájek (Tampa Bay)

Libor Hájek draft.jpg

Českou jedničkou předloňského draftu se stal Libor Hájek, kterého si ze 37. pozice vybrala Tampa Bay. Devatenáctiletý odchovanec brněnské Komety už o rok dříve zamířil do WHL a stal se hráčem týmu Saskatoon Blades. V předešlých dvou ročnících posbíral vždy 26 kanadských bodů a letos jich přidal dalších 24. Momentálně je na svém prvním juniorském šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Filip Helt (St. Louis)

Filip helt.jpg

Sedmé kolo, 211. pozice, na tahu bylo St. Louis. Pak padlo jeho jméno a devatenáctiletý útočník Filip Helt odešel do zámoří. Po roce stráveném v Sarnii se ale vrátil domů a posílil Litvínov, za který však letos odehrál jediný zápas a zbytek sezony zatím strávil v Litoměřicích.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Filip Chytil (New York Rangers)

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Loni debutoval v extralize, za Zlín odehrál celkově 40 zápasů. V červnovém draftu šel na řadu překvapivě už z 21. pozice, z níž ho ulovil New York Rangers. Osmnáctiletý forvard Filip Chytil v přípravě zaujal a ve dvou zápasech si vyzkoušel i NHlL. Nyní hraje za farmářský Hartford a v 15 zápasech posbíral už dvanáct kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Martin Nečas (Carolina)

Martin Nečas draft.jpg

Premiérovou extraligovou sezonu proměnil Martin Nečas v titul s Kometou a následně potvrdil předpoklady v draftu. Z dvanácté pozice ho získala Carolina a udělala z něj nejúspěšnějšího Čecha loňského výběru. Osmnáctiletý forvard si už odbyl premiéru v NHL a poté se vrátil do Brna. Nyní je na druhém juniorském šampionátu a patří k tahounům českého týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Ostap Safin (Edmonton)

Ostap Safin 2.jpg

Osmnáctiletý forvard Ostap Safin, který loni odehrál osm zápasů za Spartu, patřil k českým favoritům draftu. Jenže na řadu šel až ze 115. pozice. Do kádru Edmontonu se v létě neprosadil a odešel do juniorského Saint John Sea Dogs. V 33 startech posbíral už 32 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud