Jaroslav Askarov (Rusko) – Nashville Predators.  Že by nový Andrej Vasilevskij? Nejlepším gólmanem letošního draftu NHL se stal Jaroslav Askarov z Ruska, kterého si z jedenácté pozice vybral Nashville. Osmnáctiletý brankář má na kontě už čtyři starty v KHL, které si připsal v barvách Petrohradu. Foto: Profimedia.cz
 Marco Rossi (Rakousko) – Minnesota Wild.  Parádního úspěchu se v draftu dočkal také rakouský hokej. Postaral se o něj devatenáctiletý útočník Marco Rossi, jenž hokejově vyrůstal ve Švýcarsku. Poslední dva roky hrál v OHL za Ottawa 67´s a v uplynulém ročníku se dostal na 120 kanadských bodů. Z devátého místa na něj ukázala Minnesota. Foto: Profimedia.cz
 Alexander Holtz (Švédsko) – New Jersey Devils.  Sedmičkou letošního draftu se stal švédský útočník Alexander Holtz, na něhož ukázalo New Jersey. Osmnáctiletý rodák ze Stockholmu byl členem juniorské reprezentace Tre Kronor na posledním světovém šampionátu, který se hrál v České republice. Letos už třetím rokem nastupuje za Djurgården ve švédské SHL. Foto: Profimedia.cz
 Lukas Raymond (Švédsko) – Detroit Red Wings.  Další švédský útočník, který byl hodně vysoko. Na Lukase Raymonda ukázal ze čtvrté pozice Detroit, který si od mladého forvarda ze severu Evropy do budoucna hodně slibuje. Osmnáctiletý útočník už v sezoně 2018/19 debutoval v prvním týmu Frölundy, ve kterém loni přidal dalších 33 startů. Taky startoval na juniorském mistrovství světa. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

První kolo zase bez Čechů. 5 nejlepších Evropanů, kteří prošli letošním draftem NHL

Letošní první kolo draftu NHL je minulostí. Proběhlo sice později a jinak, než bývá zvykem, bylo však velmi zajímavé. Na Čechy se ale nedostalo.

Bez názvu.jpg

Pokud byste hledali české jméno v prvním kole letošního draftu NHL, pátrali byste po něm marně. Jedničkou se podle očekávání stal kanadský útočník Alexis Lafreniére, jehož získal New York Rangers. V prvním kole šlo na řadu i několik Evropanů – jména pěti nejlepších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Askarov (Rusko) – Nashville Predators

Jaroslav Askarov.jpg

Že by nový Andrej Vasilevskij? Nejlepším gólmanem letošního draftu NHL se stal Jaroslav Askarov z Ruska, kterého si z jedenácté pozice vybral Nashville. Osmnáctiletý brankář má na kontě už čtyři starty v KHL, které si připsal v barvách Petrohradu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marco Rossi (Rakousko) – Minnesota Wild

Marco Rossi.jpg

Parádního úspěchu se v draftu dočkal také rakouský hokej. Postaral se o něj devatenáctiletý útočník Marco Rossi, jenž hokejově vyrůstal ve Švýcarsku. Poslední dva roky hrál v OHL za Ottawa 67's a v uplynulém ročníku se dostal na 120 kanadských bodů. Z devátého místa na něj ukázala Minnesota.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Alexander Holtz (Švédsko) – New Jersey Devils

Alexander Holtz.jpg

Sedmičkou letošního draftu se stal švédský útočník Alexander Holtz, na něhož ukázalo New Jersey. Osmnáctiletý rodák ze Stockholmu byl členem juniorské reprezentace Tre Kronor na posledním světovém šampionátu, který se hrál v České republice. Letos už třetím rokem nastupuje za Djurgården  ve švédské SHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukas Raymond (Švédsko) – Detroit Red Wings

Lukas Raymond.jpg

Další švédský útočník, který byl hodně vysoko. Na Lukase Raymonda ukázal ze čtvrté pozice Detroit, který si od mladého forvarda ze severu Evropy do budoucna hodně slibuje. Osmnáctiletý útočník už v sezoně 2018/19 debutoval v prvním týmu Frölundy, ve kterém loni přidal dalších 33 startů. Taky startoval na juniorském mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tim Stützle (Německo) – Ottawa Senators

Tim Stützle.jpg

Nejlepším Evropanem letošního draftu NHL se stal Tim Stützle, na něhož ze třetího místa ukázala Ottawa. Osmnáctiletý německý útočník, jenž na uplynulém juniorském šampionátu posbíral pět asistencí, má nakročeno k hodně zajímavé kariéře. Za německý Mannheim v poslední sezoně DEL posbíral 34 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud