První argentinský fotbalista v Plzni. Podívejte se, kde všude působil Iván Díaz

První argentinský fotbalista v Plzni. Podívejte se, kde všude působil Iván Díaz

První argentinský fotbalista v Plzni. Podívejte se, kde všude působil Iván Díaz

Plzeň krátce před začátkem jarní části Fortuna ligy přivedla nečekanou posilu. Kádr Viktorky doplnil sedmadvacetiletý argentinský záložník Iván Díaz, který dorazil na hostování s opcí ze slovenské Žiliny.

Viktorku v zimě mino jiné opustil slovenský středopolař Roman Procházka, jehož by měl Díaz nahradit. Do Plzně jej přivedl nový kouč Adrián Guľa, který ho už dvakrát trénoval. Kde to bylo? A kde všude už Díaz působil? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 4

River Plate i Panathinaikos

Ivan Diaz Žilina Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Rodák z argentinského města San Fernando má za sebou hodně zajímavou mládežnickou kariéru. Působil totiž jak v mládežnických týmech řeckého Panathinaikosu, tak i slavného River Plate. Ve známém argentinském klubu se později snažil prosadit i v záložním týmu, stejně jako v Estudiantes. Poté si vyzkoušel i angažmá v kyperské Famagustě.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

AS Trenčín

Ivan Diaz Trenčín.jpg

V roce 2012 se Díaz poprvé objevil na Slovensku a posílil Trenčín, kde se setkal s trenérem Guľou. Za Trenčín odehrál 24 zápasů a vstřelil v nich dvě branky. Po roce se ale vrátil do Argentiny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

MŠK Žilina

Ivan Diaz Žilina.jpg

Dosud naposledy Díaz působil v Žilině, kam si jej v roce 2016 jako volného hráče přivedl zase trenér Guľa. Se Žilinou získal slovenský titul a stal se důležitým článkem sestavy. V letošním ročníku zasáhl do 11 zápasů, gólově se však neprosadil. Teď se pokusí prorazit v Plzni.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud