Vladimír Eminger  - Jedním z hráčů, který kabinu Energie opustil, je Vladimír Eminger. Osmadvacetiletý obránce, jenž několik let působil ve Finsku, se přes Spartu a Mladou Boleslav v průběhu sezony 2018/19 dostal do Karlových Varů, kterým loni pomohl dvanácti body. Po sezoně však zamířil do německého týmu Fischtown Pinguins. Foto: Profimedia.cz
 Dávid Gríger  - Slovenský reprezentační útočník byl v Karlových Varech od roku 2014. Pětadvacetiletý Dávid Gríger se dostal až do prvního týmu Energie, se kterou oslavil postup do extraligy, a kde vyrostl v jednu z opor. Loni se dostal na 37 bodů, další už ale bude sbírat mezi libereckými Bílými Tygry. Foto: Profimedia.cz
 Vojtěch Polák  - Zkušený útočník, který v pěti zápasech v dresu Dallasu okusil i NHL, v Karlových Varech hokejově vyrůstal. Působil taky ve Švýcarsku, Finsku či v KHL, odkud se před rokem vrátil do Energie. Pětatřicetiletý Vojtěch Polák v 38 zápasech posbíral 21 bodů, skončila mu ale smlouva a aktuálně je bez angažmá. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Rachůnek  - Devětadvacetiletý útočník, který dříve hrával za Spartu a okusil i KHL, byl v posledních letech jedním z lídrů Energie. S Karlovými Vary vybojoval postup do extraligy, v uplynulé sezoně posbíral 52 bodů a dostal se i do reprezentace. Pokračovat ale bude v Liberci. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Průvan v kabině Energie. Podívejte se, kterých pět důležitých hráčů odešlo z Karlových Varů

Nejpříjemnější překvapení uplynulé extraligové sezony? Karlovy Vary. Energie se hravě vyhnula bojům o záchranu a dostala se do předkola play-off.

Tomáš Rachůnek KV 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zatímco Pardubice s Litvínovem se až do samého konce strachovaly o extraligovou záchranu, Karlovy Vary bojovaly o místo v play-off. Po sezoně ale kabinu Energie opustilo pět důležitých hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Vladimír Eminger

Vladimír Eminger KV.jpg

Jedním z hráčů, který kabinu Energie opustil, je Vladimír Eminger. Osmadvacetiletý obránce, jenž několik let působil ve Finsku, se přes Spartu a Mladou Boleslav v průběhu sezony 2018/19 dostal do Karlových Varů, kterým loni pomohl dvanácti body. Po sezoně však zamířil do německého týmu Fischtown Pinguins.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Dávid Gríger

Dávid Griger.jpg

Slovenský reprezentační útočník byl v Karlových Varech od roku 2014. Pětadvacetiletý Dávid Gríger se dostal až do prvního týmu Energie, se kterou oslavil postup do extraligy, a kde vyrostl v jednu z opor. Loni se dostal na 37 bodů, další už ale bude sbírat mezi libereckými Bílými Tygry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Vojtěch Polák

Vojětch Polák KV Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zkušený útočník, který v pěti zápasech v dresu Dallasu okusil i NHL, v Karlových Varech hokejově vyrůstal. Působil taky ve Švýcarsku, Finsku či v KHL, odkud se před rokem vrátil do Energie. Pětatřicetiletý Vojtěch Polák v 38 zápasech posbíral 21 bodů, skončila mu ale smlouva a aktuálně je bez angažmá.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Rachůnek

Tomáš Rachůnek Karlovy Vary.jpg

Devětadvacetiletý útočník, který dříve hrával za Spartu a okusil i KHL, byl v posledních letech jedním z lídrů Energie. S Karlovými Vary vybojoval postup do extraligy, v uplynulé sezoně posbíral 52 bodů a dostal se i do reprezentace. Pokračovat ale bude v Liberci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Matěj Stříteský

Matěj Stříteský KV Foto Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dalším hráčem, který odešel z Karlových Varů, je Matěj Stříteský, jenž v západočeském klubu vydržel jedinou sezonu. Devětadvacetiletý bek se čtyřmi reprezentačními starty na kontě, který dříve hrával za Litvínov, Mladou Boleslav, Jihlavu či Liberec, se přestěhoval do Plzně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud