Průlomová sezona. 5 Čechů, ze kterých letos „vyrostly“ osobnosti NHL

Průlomová sezona. 5 Čechů, ze kterých letos „vyrostly“ osobnosti NHL

 Filip Hronek  Že je nadstandardním českým obráncem, to se vědělo. Ze zámoří ale čas od času prosakovaly zprávy, že s Filipem Hronkem nejsou v Detroitu na sto procent spokojeni. To se ovšem letos změnilo, pětadvacetiletý bek přidal k parádní ofenzivě i zlepšené defenzivní výkony a zařadil se mezi nejlepší obránce soutěže. Navíc má nakročeno k tomu, aby se coby třetí český obránce dostal v NHL na hranici 60 bodů. Zatím jich má na kontě 33, tedy jen o pět méně, než kolik jich posbíral loni.
 Filip Chytil  Třiadvacetiletý útočník hraje v NHL už svou pátou sezonu. V barvách New Yorku Rangers se pokaždé dostal nad dvacet kanadských bodů, vždy jste u něj ale měli pocit, že by mohl být ještě výš. A letos to rodák z Kroměříže potvrzuje. Přestože je ještě leden, už si stanovil své bodové maximum a ke 13 gólům přidal stejný počet nahrávek. V Rangers na něj teď hodně spoléhají.
 Martin Nečas  Ne, že by mu minulé sezony nevyšly, na druhou stranu, od Martina Nečase loni Carolina čekala o něco víc. Čtyřiadvacetiletý útočník však dostal další šanci, v létě podepsal nový kontrakt a letos válí. Na kontě má už 41 (18+23) bodů, čímž vyrovnal své dosavadní bodové maximum. V celkové produktivitě českých hokejistů je třetí.
 Pavel Zacha  V roce 2015 se stal šestkou celého draftu NHL, takže se od něj tak nějak čekalo, že brzy bude i jednou z českých hvězd. Jenže v New Jersey to nebylo ono, dokonce se spekulovalo o jeho návratu do Evropy, až v létě Pavel Zacha změnil dres a odešel do Bostonu. Změna mu náramně prospěla, pětadvacetiletý útočník prožívá svou nejlepší sezonu, dostává hodně prostoru, vyfasoval novou smlouvu a na kontě má už 31 bodů. Až jich přidá dalších pět, tak vyrovná své loňské maximum. Bruins se sázka na českého útočníka vyplácí.
6
Fotogalerie

Průlomová sezona. 5 Čechů, ze kterých letos „vyrostly“ osobnosti NHL

Vědělo se o nich, že to mají v sobě. Dařilo se jim, byli vidět, jenže jakoby dosud neukázali úplně všechno, co umí. Až letos.

Bez názvu.jpg

David Pastrňák je k nezastavení. Válí i Tomáš Hertl nebo David Krejčí, na loňskou povedenou sezonu navazuje taky Karel Vejmelka. V ozdoby NHL ale letos „vyrostlo“ i pět dalších českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Hronek (Detroit Red Wings)

profimedia-0751001273.jpg

Že je nadstandardním českým obráncem, to se vědělo. Ze zámoří ale čas od času prosakovaly zprávy, že s Filipem Hronkem nejsou v Detroitu na sto procent spokojeni. To se ovšem letos změnilo, pětadvacetiletý bek přidal k parádní ofenzivě i zlepšené defenzivní výkony a zařadil se mezi nejlepší obránce soutěže. Navíc má nakročeno k tomu, aby se coby třetí český obránce dostal v NHL na hranici 60 bodů. Zatím jich má na kontě 33, tedy jen o pět méně, než kolik jich posbíral loni.

Foto: Profimeida.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Chytil (New York Rangers)

profimedia-0749546352.jpg

Třiadvacetiletý útočník hraje v NHL už svou pátou sezonu. V barvách New Yorku Rangers se pokaždé dostal nad dvacet kanadských bodů, vždy jste u něj ale měli pocit, že by mohl být ještě výš. A letos to rodák z Kroměříže potvrzuje. Přestože je ještě leden, už si stanovil své bodové maximum a ke 13 gólům přidal stejný počet nahrávek. V Rangers na něj teď hodně spoléhají.

Foto: Profimeida.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Nečas (Carolina Hurricanes)

profimedia-0746388859.jpg

Ne, že by mu minulé sezony nevyšly, na druhou stranu, od Martina Nečase loni Carolina čekala o něco víc. Čtyřiadvacetiletý útočník však dostal další šanci, v létě podepsal nový kontrakt a letos válí. Na kontě má už 41 (18+23) bodů, čímž vyrovnal své dosavadní bodové maximum. V celkové produktivitě českých hokejistů je třetí.

Foto: Profimeida.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Zacha (Boston Bruins)

profimedia-0750094042.jpg

V roce 2015 se stal šestkou celého draftu NHL, takže se od něj tak nějak čekalo, že brzy bude i jednou z českých hvězd. Jenže v New Jersey to nebylo ono, dokonce se spekulovalo o jeho návratu do Evropy, až v létě Pavel Zacha změnil dres a odešel do Bostonu. Změna mu náramně prospěla, pětadvacetiletý útočník prožívá svou nejlepší sezonu, dostává hodně prostoru, vyfasoval novou smlouvu a na kontě má už 31 bodů. Až jich přidá dalších pět, tak vyrovná své loňské maximum. Bruins se sázka na českého útočníka vyplácí.

Foto: Profimeida.cz

Pokračování 6 / 6

Vítek Vaněček (New Jersey Devils)

profimedia-0750092709.jpg

Velmi dobré výkony předváděl už ve Washingtonu, u Capitals však musel během minulých dvou let o místo bojovat. V létě si plácl s New Jersey, od kterého nikdo nic moc nečekal, Devils se ale daří a Vítek Vaněček na tom má velkou zásluhu. Sedmadvacetiletý český gólman letos vychytal už 21 výher a úspěšností zákroků se drží nad 91,5 procenty.

Foto: Profimeida.cz

Doporučujeme

Články odjinud