Marek Langhamer (Ilves)  Osmadvacetiletý gólman si připsal tři starty na uplynulém světovém šampionátu, na kterém pomohl českému týmu k bronzu. Marek Langhamer, jenž v barvách Arizony okusil i NHL, dříve působil v KHL, teď je ale už druhým rokem ve finském Ilvesu. A čísla má výborná. V průměru inkasuje necelé dvě branky na zápas a úspěšností zákroků se drží nad 92 procenty.
 Matěj Machovský (KalPa)  Loňskou sezonu načal v lotyšské Rize, v průběhu ročníku se ale vrátil do Sparty, kde působil už dříve. V létě však Matěj Machovský zamířil do zahraničí znovu. Tentokrát se devětadvacetiletý gólman, který dříve působil i v Plzni, vydal do Finska a stal se posilou celku KalPa. Na kontě má zatím 11 startů, ve kterých v průměru inkasoval 2,55 branek. Úspěšností zákroků je na hranici 88 procent.
 Jakub Málek (Ilves)  Rodáka z Kroměříže draftovalo v roce 2021 New Jersey, kariéra Jakuba Málka se ale vydala jiným směrem. Dvacetiletý gólman, jenž ještě loni chytal za prvoligový Vsetín, odešel na sever Evropy a zamířil do Ilvesu. Marek Langhamer jej zatím pustil do akce v devíti duelech, Málek v nich však rozhodně nezklamal. Další dva starty pak přidal ve druhé finské lize za KooVee.
 Nick Malík (KooKoo)  Syn bývalého vynikajícího obránce Marka Malíka se narodil v USA, doma si ale zachytal za extraligový Třinec a prvoligový Frýdek-Místek. V létě konečně prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázala Tampa Bay, Nick Malík však svou kariéru rozvíjí ve Finsku, kde už loni předváděl vynikající výkony v dresu KooKoo. Za to dvacetiletý talent chytá i letos.
5
Fotogalerie

Prosadili se v zemi mistrů světa. 5 českých brankářů, kteří chytají ve Finsku

Finská hokejová Liiga je považována za jednu z nejlepších soutěží v Evropě. Své by o tom mohli vyprávět i čeští brankáři.

Bránu extraligového Hradce Králové hájí finský gólman Henri Kiviaho, který se pyšní velmi dobrými čísly. Stejně jako čeští brankáři, kteří chytají ve Finsku. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Bartošák (Pelicans)

Patrik Bartošák ČR.jpg

Bývalý gólman Vítkovic či Třince odešel v průběhu minulé sezony z KHL do Finska a stal se gólmanem Pelicans. Během léta okolo něj vypukl další skandál, tentokrát kvůli údajnému napadení vlastního otce, jeho kariéra ale nijak neutrpěla. Naopak, devětadvacetiletý Patrik Bartošák na severu předvádí velmi dobré výkony a pyšní se více než 92% úspěšností zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marek Langhamer (Ilves)

Marek Langhamer ČR.jpg

Osmadvacetiletý gólman si připsal tři starty na uplynulém světovém šampionátu, na kterém pomohl českému týmu k bronzu. Marek Langhamer, jenž v barvách Arizony okusil i NHL, dříve působil v KHL, teď je ale už druhým rokem ve finském Ilvesu. A čísla má výborná. V průměru inkasuje necelé dvě branky na zápas a úspěšností zákroků se drží nad 92 procenty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Machovský (KalPa)

Matěj Machovský Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loňskou sezonu načal v lotyšské Rize, v průběhu ročníku se ale vrátil do Sparty, kde působil už dříve. V létě však Matěj Machovský zamířil do zahraničí znovu. Tentokrát se devětadvacetiletý gólman, který dříve působil i v Plzni, vydal do Finska a stal se posilou celku KalPa. Na kontě má zatím 11 startů, ve kterých v průměru inkasoval 2,55 branek. Úspěšností zákroků je na hranici 88 procent.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Málek (Ilves)

profimedia-0690071959.jpg

Rodáka z Kroměříže draftovalo v roce 2021 New Jersey, kariéra Jakuba Málka se ale vydala jiným směrem. Dvacetiletý gólman, jenž ještě loni chytal za prvoligový Vsetín, odešel na sever Evropy a zamířil do Ilvesu. Marek Langhamer jej zatím pustil do akce v devíti duelech, Málek v nich však rozhodně nezklamal. Další dva starty pak přidal ve druhé finské lize za KooVee.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Nick Malík (KooKoo)

profimedia-0706649507.jpg

Syn bývalého vynikajícího obránce Marka Malíka se narodil v USA, doma si ale zachytal za extraligový Třinec a prvoligový Frýdek-Místek. V létě konečně prošel draftem NHL, ve kterém na něj ukázala Tampa Bay, Nick Malík však svou kariéru rozvíjí ve Finsku, kde už loni předváděl vynikající výkony v dresu KooKoo. Za to dvacetiletý talent chytá i letos.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud