Prosadí se na jaře? 6 hráčů suverénní Plzně, kteří letos v lize ještě nedali gól

Prosadí se na jaře? 6 hráčů suverénní Plzně, kteří letos v lize ještě nedali gól

Prosadí se na jaře? 6 hráčů suverénní Plzně, kteří letos v lize ještě nedali gól

Plzeň válcuje soupeře. Na podzim vyhrála 15 zápasů, získala 46 bodů a suverénně vládne ligové tabulce. Viktorka je navíc nejlépe střílejícím týmem ligy, který dal už 34 branek. O ty se podělila většina kádru.

Nejlepším plzeňským střelcem je Michael Krmenčík, který s 11 zásahy kraluje ligovým kanonýrům. Mezi úspěšné střelce se však dokázalo zapsat i dalších dvanáct hráčů z plzeňské kabiny a jen šest fotbalistů Viktorky čeká na první letošní ligový gól. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Pokud je plzeňský kapitán fit, stále patří k nejlepším hráčům Viktorky. Jenže zdraví je to, co Romana Hubníka trápí. Třiatřicetiletý stoper, který loni chyběl v jediném ligovém zápase, odehrál na podzim jen čtyři duely. Gólově se zatím neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Aleš Čermák

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý kapitán české jednadvacítky přišel do Plzně před rokem ze Sparty. Pavel Vrba s ním do budoucna počítá, v letošní sezoně ale zatím dostávají přednosti jiní. V lize se dostal do hry zatím pouze šestkrát, jen dvakrát byl v základní sestavě a na první ligový gól v novém dresu čeká. Jeho šance ale přijde.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Andreas Ivanschitz

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Když před rokem do Plzně přicházel, čekalo se, že se stane „novým“ Pavlem Horváthem. Jenže bývalý kapitán rakouské reprezentace nepřesvědčil a více času než na hřišti strávil mezi náhradníky. Přesto na jaře stihl dát tři branky. V letošním ročníku se ale dostal do hry jen dvakrát a odehrál pouhých 18 minut. Jednou vystřelil, gól ale zatím nedal.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Časy, kdy býval pevným článkem základní sestavy, jsou pryč. Jan Kovařík se navíc před sezonou zranil, musel na operaci a na podzim si nezahrál ani jednu minutu. Na jaře šanci dostane, podaří se mu vstřelit i nějaký gól?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Martin Zeman

Martin Zeman Plzeň.jpg

Loni odehrál v plzeňském dresu 16 zápasů, ve kterých si připsal dvě gólové nahrávky. Letos přidal další tři asistence, ani v jednom z dvanácti duelů ale neskóroval a na první ligovou branku v plzeňském dresu čeká. V úvodu ročníku byl v základní sestavě, pak z ní ale vypadl a i na jaře by měli dostávat přednost Jan Kopic s Milanem Petrželou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Diego Živulič

Diego Živulič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Defenzivní záložník z Chorvatska dorazil do Plzně před sezonou ze Zlína. Na začátku ročníku měl pevné místo v základní sestavě, až do sedmého kola byl pokaždé v základu, jenže pak přidal jen sedm minut proti Slavii a více prostoru už nedostal. Na první ligový gól v dresu Viktorky čeká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud