4. New Jersey Devils  Ďáblové z New Jersey loni v létě mohutně posilovali. Získali obránce P.K. Subbana, Nikitu Guseva a Wayna Simmondse, v draftu si jako prvního hráče v celkovém pořadí vybrali Jacka Hughese. Vypadalo to, že budou patřit k černým koňům Východní konference, ale sezona odstartovala a všechno bylo úplně jinak. Z prvních 11 utkání vyhráli Devils jen dvě a zbytek ročníku nebyl o nic lepší. Už v polovině prosince klub hodil ručník do ringu a vytrejdoval svou největší hvězdu – Taylora Halla – do Arizony. Následně byl vyhozen trenér John Hynes. Generálnímu manažerovi klubu Rayovi Sherovi nevyšlo prakticky nic, na co sázel. Po velkých předsezonních očekáváních byla realita krutě odlišná.
 3. San Jose Sharks  Všechno špatně. I tak by se dala shrnout sezona 2019/20 v podání San Jose Sharks. Chybující a nevyrovnaný brankář Martin Jones, bídná ofenzíva a defenzíva s velkými hvězdami, která místo toho aby zářila, se jen matně leskne. Žraloci mají po odehrání 70 zápasů ve statistikách jen dva hráče, kteří se dokázali prostřílet nad metu 20 branek. Nebýt zranění Tomáše Hertla, mohli být tři, ale ani to by mančaft, jehož jádro už je značně přestárlé, nezachránilo. Po čtyřech sezonách, v nichž kalifornský celek nikdy nechyběl v play-off, si tentokrát může nechat o vyřazovacích bojích jen zdát. Bude to teprve posedmé v 28 let dlouhé historii klubu. Pozice nejhoršího týmu Západní konference je obrovským zklamáním.
 2. Florida Panthers  Dlouhá léta byla největší silou Floridy ofenzíva a největší slabinou post brankáře. To se mělo změnit poté, co si loni v létě Panthers zavázali sedmiletou lukrativní smlouvou ruského gólmana Sergeje Bobrovského, který byl minulých sedm sezon oporou Columbusu, odkud odcházel jako klubová legenda a hvězda ligy. Velké naděje, že to bude právě držitel dvou Vezinových trofejí pro nejlepšího brankáře NHL, na kom budou stát výsledky týmu, se ale zdaleka nenaplnily.
 1. Arizona Coyotes  Kojoti z Arizony měli před startem sezony 2019/20 nesmírně slibnou soupisku. Klub získal z Pittsburghu dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Phila Kessela a zdálo se, že palebná síla mužstva tím bude navýšena na špičkovou úroveň. V prvních týdnech po startu stál tým na fantastických výkonech brankáře Darcyho Kuempera a vypadalo to, že po sedmi letech bez play-off si Arizona konečně zahraje o Stanley Cup. Když v polovině prosince získal klub z New Jersey Taylora Halla, cosi se však stalo a celek šel výsledkově prudce dolů. Brankář Kuemper se zranil a výkony Kessela s Hallem zůstávaly za očekáváním. Kesslův průměr 0,54 kanadského bodu na zápas je jeho nejnižší za posledních deset let a Hallova čísla šla také dolů. S průměrem 2,7 vstřelených branek na utkání je mužstvo až na 23. místě v lize, a to je s ohledem na kvalitní kádr hodně velké zklamání.
5
Fotogalerie

Propadáky aneb 5 týmů, které jsou největším zklamáním aktuální sezony NHL

Než rozjetou základní část sezony NHL zastavil koronavirus, stačilo 31 týmů odehrát téměř tři čtvrtiny naplánovaných zápasů. To je dost dlouhá doba na to, abychom mohli mluvit o mužstvech, která v tomto ročníku nejvíce zklamala.

Ať už to s aktuálním ročníkem NHL dopadne jakkoli, v některých klubech na něj nebudou vzpomínat v dobrém, protože v něm očekávali o dost jiné výkony a výsledky, než jakých se nakonec dočkali. V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete pět mančaftů, které jsou bezpochyby největším zklamáním sezony 2019/20.

Pokračování 2 / 6

5. Nashville Predators

Nashville Predators1.jpg

Aktuální bilance: 69 zápasů – 78 bodů, skóre 215:217
Nejproduktivnější hráč: Roman Josi – 69 zápasů, 65 bodů (16+49)

Generální manažer Nashvillu David Poile je známý tím, že odmítá nabízet hvězdným hráčům nadstandardní smlouvy. Toto pravidlo však porušil v případě centra Ryana Johansena, který v roce 2017 prodloužil kontrakt s Predators o osm let, a Matta Ducheneho, jenž dostal loni v létě k podpisu sedmiletou lukrativní smlouvu. Naneštěstí však tito hráči neměli na herní projev týmu a jeho výkonnost tak zásadní dopad, jak zřejmě Poile očekával. Útočná síla zůstává za očekáváním, což podtrhuje fakt, že suverénně nejproduktivnějším mužem týmu je obránce Roman Josi.

Dlouhá léta měli Predátoři jistotu v brance, jenže sedmatřicetiletý Pekka Rinne už není tím fenoménem, jímž býval, když před třemi lety přivedl mužstvo do finále Stanley Cupu. V tomto ročníku dokonce odchytal méně utkání než jeho parťák a krajan Juuse Saros, který má lepší procentuální úspěšnost i průměr inkasovaných gólů na utkání než ostřílený veterán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. New Jersey Devils

New Jersey Devils1.jpg

Aktuální bilance: 69 zápasů – 68 bodů, skóre 189:230
Nejproduktivnější hráč: Kyle Palmieri – 65 zápasů, 45 bodů (25+20)

Ďáblové z New Jersey loni v létě mohutně posilovali. Získali obránce P.K. Subbana, Nikitu Guseva a Wayna Simmondse, v draftu si jako prvního hráče v celkovém pořadí vybrali Jacka Hughese. Vypadalo to, že budou patřit k černým koňům Východní konference, ale sezona odstartovala a všechno bylo úplně jinak.

Z prvních 11 utkání vyhráli Devils jen dvě a zbytek ročníku nebyl o nic lepší. Už v polovině prosince klub hodil ručník do ringu a vytrejdoval svou největší hvězdu – Taylora Halla – do Arizony. Následně byl vyhozen trenér John Hynes. Generálnímu manažerovi klubu Rayovi Sherovi nevyšlo prakticky nic, na co sázel. Po velkých předsezonních očekáváních byla realita krutě odlišná.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. San Jose Sharks

San Jose Sharks1.jpg

Aktuální bilance: 70 zápasů – 63 bodů, skóre 182:226
Nejproduktivnější hráč: Timo Meier – 70 zápasů, 49 bodů (22+27)

Všechno špatně. I tak by se dala shrnout sezona 2019/20 v podání San Jose Sharks. Chybující a nevyrovnaný brankář Martin Jones, bídná ofenzíva a defenzíva s velkými hvězdami, která místo toho aby zářila, se jen matně leskne.

Žraloci mají po odehrání 70 zápasů ve statistikách jen dva hráče, kteří se dokázali prostřílet nad metu 20 branek. Nebýt zranění Tomáše Hertla, mohli být tři, ale ani to by mančaft, jehož jádro už je značně přestárlé, nezachránilo. Po čtyřech sezonách, v nichž kalifornský celek nikdy nechyběl v play-off, si tentokrát může nechat o vyřazovacích bojích jen zdát. Bude to teprve posedmé v 28 let dlouhé historii klubu. Pozice nejhoršího týmu Západní konference je obrovským zklamáním.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Florida Panthers

Florida Panthers2.jpg

Aktuální bilance: 69 zápasů – 78 bodů, skóre 231:228
Nejproduktivnější hráč: Jonathan Huberdeau – 69 zápasů, 78 bodů (23+55)

Dlouhá léta byla největší silou Floridy ofenzíva a největší slabinou post brankáře. To se mělo změnit poté, co si loni v létě Panthers zavázali sedmiletou lukrativní smlouvou ruského gólmana Sergeje Bobrovského, který byl minulých sedm sezon oporou Columbusu, odkud odcházel jako klubová legenda a hvězda ligy. Velké naděje, že to bude právě držitel dvou Vezinových trofejí pro nejlepšího brankáře NHL, na kom budou stát výsledky týmu, se ale zdaleka nenaplnily.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Arizona Coyotes

Arizona Coyotes1.jpg

Aktuální bilance: 70 zápasů – 74 bodů, skóre 195:187
Nejproduktivnější hráč: Nick Schmaltz – 70 zápasů, 45 bodů (11+34)

Kojoti z Arizony měli před startem sezony 2019/20 nesmírně slibnou soupisku. Klub získal z Pittsburghu dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Phila Kessela a zdálo se, že palebná síla mužstva tím bude navýšena na špičkovou úroveň. V prvních týdnech po startu stál tým na fantastických výkonech brankáře Darcyho Kuempera a vypadalo to, že po sedmi letech bez play-off si Arizona konečně zahraje o Stanley Cup.

Když v polovině prosince získal klub z New Jersey Taylora Halla, cosi se však stalo a celek šel výsledkově prudce dolů. Brankář Kuemper se zranil a výkony Kessela s Hallem zůstávaly za očekáváním. Kesslův průměr 0,54 kanadského bodu na zápas je jeho nejnižší za posledních deset let a Hallova čísla šla také dolů.

Naštěstí pro Coyotes Kuempera mezi tyčemi velmi dobře zastoupil Fin Antti Raanta, ale týmu chyběla produktivita. S průměrem 2,7 vstřelených branek na utkání je mužstvo až na 23. místě v lize, a to je s ohledem na kvalitní kádr hodně velké zklamání.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud