Jan Mejdr  V minulé sezoně hrál na pravém kraji obrany Tomáš Wiesner, úplně top výkony ale nepředváděl. I proto na Letnou přišel Jan Mejdr, který loni patřil ke klíčovým hráčům Hradce Králové. Chtěla ho i Slavia, důrazný bek ale zakotvil na Letné. Měl by mít flek v základu. 
 Jaroslav Zelený Ondřej Čelůstka s Filipem Panákem jsou kvůli zranění mimo hru, Sparta má ale na výběr z několika dalších stoperů. Hodně blízko do sestavy má Jaroslav Zelený, jenž dorazil v létě z Jablonce. V přípravě se jeví velmi dobře, navíc může naskočit i na levém kraji obrany. 
 Jan Fortelný  Třiadvacetiletý záložník odehrál v lize 42 zápasů - ovšem pouze jeden z nich za Spartu. Zbylé starty přidal v Teplicích, kam jej Pražané poslali na hostování. Jan Fortelný se ucházel o místo v rudém kádru už několikrát, tentokrát k němu má však nejblíž. V přípravě se zatím prezentuje velmi dobrými výkony. 
 Lukáš Sadílek  Jeho bratr Michal nastupuje za Twente. Není žádným tajemstvím, že jej lákala i Sparty, reprezentační záložník ale zůstal v zahraničí. Zato na Letnou přišel ze Slovácka jeho bratr Michal, který byl v týmu z Uherského Hradiště oporou. Má všechny předpoklady k tomu, aby se jí stal i ve Spartě. 
6
Fotogalerie

Proměna Sparty. 6 nových hráčů, které trenér Priske může zabudovat do sestavy

Sparta ladí formu na novou sezonu, ve které ji povede dánský trenér Brian Priske. Ten do sestavy zabudovává i nové tváře.

Kouč Priske mění Spartu k obrazu svému. Pražanům dává vlastní rukopis a do sestavy zabudovává i nové hráče. Šest z nich, kteří mají nejblíž do základní sestavy, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Vojtěch Vorel 

Vojtěch Vorel Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ze Sparty odešel zkušený rumunský gólman Florin Nita, ovšem jasno o tom, kdo bude jedničkou, ještě není. O místo mezi třemi tyčemi se uchází Dominik Holec s Milanem Hečou, kteří za Spartu chytali už v minulé sezoně. Klidně se ale může stát, že jim rybník vyfoukne šestadvacetiletý Vojtěch Vorel, jenž se vrátil z hostování v Českých Budějovicích. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Jan Mejdr 

Jan Mejdr Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V minulé sezoně hrál na pravém kraji obrany Tomáš Wiesner, úplně top výkony ale nepředváděl. I proto na Letnou přišel Jan Mejdr, který loni patřil ke klíčovým hráčům Hradce Králové. Chtěla ho i Slavia, důrazný bek ale zakotvil na Letné. Měl by mít flek v základu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Jaroslav Zelený 

Jaroslav Zelený Sparta Foto Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Ondřej Čelůstka s Filipem Panákem jsou kvůli zranění mimo hru, Sparta má ale na výběr z několika dalších stoperů. Hodně blízko do sestavy má Jaroslav Zelený, jenž dorazil v létě z Jablonce. V přípravě se jeví velmi dobře, navíc může naskočit i na levém kraji obrany. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jan Fortelný 

Jan Fortelný Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý záložník odehrál v lize 42 zápasů - ovšem pouze jeden z nich za Spartu. Zbylé starty přidal v Teplicích, kam jej Pražané poslali na hostování. Jan Fortelný se ucházel o místo v rudém kádru už několikrát, tentokrát k němu má však nejblíž. V přípravě se zatím prezentuje velmi dobrými výkony. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Lukáš Sadílek 

Lukáš Sadílek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho bratr Michal nastupuje za Twente. Není žádným tajemstvím, že jej lákala i Sparty, reprezentační záložník ale zůstal v zahraničí. Zato na Letnou přišel ze Slovácka jeho bratr Michal, který byl v týmu z Uherského Hradiště oporou. Má všechny předpoklady k tomu, aby se jí stal i ve Spartě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jan Kuchta 

Jan Kuchta Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni na podzim ještě dával góly za Slavii, teď už je ale ve Spartě, která jej přivedla z ruského Spartaku Moskva. Jan Kuchta je pořádně hladový, v poslední době vyzrál a na Letné od něj čekají kupu branek. Bude útočníkem číslo jedna. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud