Proměna. 7 Jandačových vyvolených, kteří hráli na Channel One Cupu i loni

Reprezentace se mění. Měnila se během roční vlády trenéra Vladimíra Vůjtka a novým směrem se ubírá i pod rukama Josefa Jandače. Ten mění tým k nepoznání.

Bez názvu.jpg

Od minulého Channel One Cupu uplynul rok, za to dobu se ale hodně událo. Nezměnil se jen reprezentační trenér, mění se také hráči, kteří nosí národní dres. V nominaci na letošní turnaj je jen sedm hráčů, kteří si v Rusku zahráli i před rokem. Kteří to jsou? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 8

Dominik Furch

Dominik Furch ČR.jpg

Trenér Jandač zkouší a hledá nové hráče. V prostoru mezi třemi tyčemi ale není třeba testovat, otázka brankářů je totiž docela jasná. Jelikož je zraněný Alenxader Salák, tak role jedničky připadla na Dominika Furcha, který byl na Karjala Cupu a šanci dostane i nyní. Před rokem byl v bráně během porážky s Finskem, v duelu s domácí sbornou ale předvedl parádní výkon a pomohl týmu k výhře 4:2.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Roman Horák

Roman Horák ČR.jpg

Pětadvacetiletý útočník už sice není kapitánem Podolsku, stále ale patří ke klíčovým hráčům týmu, čehož si dobře všimli i reprezentační trenéři. Ti bývalého hráče Calgary a Edmontonu, který debutoval v reprezentaci před dvěma lety, povolali na Karjala Cup a v nominaci nechybí ani tentokrát. Dočká se konečně první reprezentační branky?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Parádní sezona a vydařená účast na mistrovství světa ho vystřelily do KHL. To by ale nemusela být konečná. Pětadvacetiletý bek je velmi produktivní i v Podolsku, aktuálně má na kontě čtyři góly a 19 přihrávek a zase o sobě dává pořádně vědět. Parádně mu vyšel i Karjala Cup, na němž dal dvě branky a přidal dvě asistence. Potvrzuje roli reprezentačního lídra, trenéři na něj hodně spoléhají.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík ČR.jpg

Objev a nejlepší střelec uplynulé sezony loni debutoval v reprezentaci, na mezinárodní scéně ale nenavázal na extraligové výkony a v osmi zápasech zaznamenal jedinou nahrávku. Stejně jako Vůjtek mu ale věří i Jandač a Dominik Kubalík mu začíná jeho důvěru splácet. Na Karjala Cupu dal jeden gól, přidal čtyři nahrávky a body se od něj čekají i v Rusku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Lukáš Radil

Lukáš Radil.jpg

Bývalý pardubický forvard načal druhou sezonu v moskevském Spartaku a navazuje v ní na dobré výkony, které předváděl loni. To se projevilo i v reprezentaci.

V minulém roce dlouho bojoval o účast na mistrovství světa, do konečné nominace se však nevešel. Letos ale rozjel sezonu parádně a Jandačovi se ukázal v tom nejlepším světle. Na Karjala Cupu dal tři góly a přidal dvě nahrávky. Jak se mu povede v Rusku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Jan Rutta

Jan Rutta.jpg

Jan Rutta je dalším z hráčů, který loni debutoval v reprezentaci. Startoval právě na Channel One Cupu a letos přidal účast také na Karjale, na které dal gól a přidal asistenci. Jandačovi a spol. se bek z Chomutova líbil a teď dostává další šanci. Jak s ní naloží?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Radim Šimek

Radim Šimek.jpg

Před rokem v reprezentaci začínal, teď je pevným pilířem zadních řad národního týmu. Má za sebou účast na mistrovství světa, po kterém koketoval s myšlenkou odchodu do zahraničí. Dokonce se spekulovalo o NHL, Radim Šimek se ale rozhodl pokračovat ještě rok v Liberci, s nímž loni vybojoval premiérový titul a stal se nejlepším hráčem play-off. Letos má stejné ambice.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud