Lukáš Hejda  Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z pěti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších pěti mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 33 let a s Viktorkou má podepsanou smlouvu do konce příštího ročníku. Profimedia.cz
 Radim Řezník  Radim Řezník má za sebou už dvanáct sezon v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v  ročníku 2020/21 však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi. Do minulé sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a čtyřmi brankami a třemi asistencemi pomohl k zisku titulu, který byl už jeho pátým. Na západě Čech loni v létě prodloužil kontrakt do konce ročníku 2022/23, odehrál v něm ale kvůli zranění jen pět utkání. Za pár dnů se možná jeho plzeňské angažmá definitivně uzavře. Profimedia.cz
 Milan Havel  Ať už v posledních letech vedl Plzeň jakýkoli trenér, Milan Havel byl pro každého z nich jedničkou na pravý kraj obrany. V  ročníku 2022/23 zasáhl do 29 ligových zápasů, dal tři góly a k nim přidal tři nahrávky. V mistrovské sezoně Plzně před pěti lety (2017/18), která byla jeho premiérovou na západě Čech po přestupu z Bohemians Praha 1905, odehrál 16 utkání a zaznamenal jeden gól. Profimedia.cz
 Jan Kopic  Čerstvě třiatřicetiletý záložník Jan Kopic odehrál v Plzni už osm sezon. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té další se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V nedávno skončeném ročníku se v lize dostal na hřiště jednadvacetkrát. Dal tři góly, zaznamenal tři asistence a pomohl k třetímu místu. V Plzni loni v létě prodloužil kontrakt o dva roky. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Proměna. 7 hráčů z nynějšího kádru Viktorky, kteří pamatují předposlední plzeňský titul z ročníku 2017/18

Letos uplynulo pět let od chvíle, co se na západě Čech radovali z pátého ligového prvenství v klubové historii. I když od té doby neuběhlo tolik času, kádr západočeského celku se od sezony 2017/18 znatelně změnil.

V ročníku 2017/18 vybojovali plzeňští fotbalisté svůj pátý titul českého mistra. Od té doby uplynulo pět roků a vyhráli ještě jeden, ale z tehdejšího vítězného kádru nezůstal kámen na kameni. V nedávno skončené sezoně v něm figurovalo jen sedm tehdejších šampionů. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Václav Pilař

Václav Pilař-2022.jpg

Někdejší reprezentant Václav Pilař, který pomohl v roce 2015 Plzni k mistrovskému titulu, je i ve 34 letech stále platným hráčem. Viktorku opustil po necelých čtyřech letech v rozehrané sezoně 2017/18 a zamířil do Liberce, přesto se alespoň malou měrou podepsal jedním gólem i pod tehdejší zlato.

Přes další angažmá v Olomouci a Jablonci se loni v létě na západ Čech vrátil a upsal se klubu do konce sezony. byl nejstarším hráčem na soupisce týmu. V 16 ligových zápasech dal jednu branku a k ní přidal asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda3.jpg

Na západ Čech přišel Lukáš Hejda v roce 2012 poté, co se nedokázal prosadit ve Spartě, s níž ale v roce 2010 vybojoval svůj první z pěti mistrovských titulů. V Plzni se z něj stal dirigent zadních řad týmu. Na dalších pěti mistrovských trofejích už se podílel coby klíčový hráč Viktorky. Nyní je mu 33 let a s Viktorkou má podepsanou smlouvu do konce příštího ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Radim Řezník

Radim Řezník1.jpg

Radim Řezník má za sebou už dvanáct sezon v Plzni, kam přišel v roce 2011 z Baníku Ostrava. Dlouhá léta patřil k nejlepším hráčům Viktorky i k elitním obráncům celé soutěže, v  ročníku 2020/21 však ztratil místo v základní sestavě a byl vyexpedován na hostování do Mladé Boleslavi.

Do minulé sezony ale opět nastoupil jako člen zahajovací jedenáctky a čtyřmi brankami a třemi asistencemi pomohl k zisku titulu, který byl už jeho pátým. Na západě Čech loni v létě prodloužil kontrakt do konce ročníku 2022/23, odehrál v něm ale kvůli zranění jen pět utkání. Za pár dnů se možná jeho plzeňské angažmá definitivně uzavře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Milan Havel

Milan Havel.jpg

Ať už v posledních letech vedl Plzeň jakýkoli trenér, Milan Havel byl pro každého z nich jedničkou na pravý kraj obrany. V  ročníku 2022/23 zasáhl do 29 ligových zápasů, dal tři góly a k nim přidal tři nahrávky. V mistrovské sezoně Plzně před pěti lety (2017/18), která byla jeho premiérovou na západě Čech po přestupu z Bohemians Praha 1905, odehrál 16 utkání a zaznamenal jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Jan Kopic

Jan Kopic1.jpg

Čerstvě třiatřicetiletý záložník Jan Kopic odehrál v Plzni už osm sezon. Ve velké formě zvládl ročník 2017/18, v němž přispěl k mistrovskému titulu šesti góly a 11 nahrávkami. V sezoně 2019/20 dal ještě o branku víc, ale v té další se vážně zranil a byl čtyři měsíce mimo hru. V nedávno skončeném ročníku se v lize dostal na hřiště jednadvacetkrát. Dal tři góly, zaznamenal tři asistence a pomohl k třetímu místu. V Plzni loni v létě prodloužil kontrakt o dva roky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Aleš Čermák

Aleš Čermák1.jpg

Aleš Čermák sice odehrál v sezoně 2022/23 v dresu Plzně jen devět utkání než v lednu odešel na hostování do Bohemians, ale to ho opravňuje, aby byl do tohoto výběru zařazen. Osmadvacetiletý záložník začínal ve Spartě, hostoval v Hradci Králové a Mladé Boleslavi, a v roce 2017 zamířil do Plzně. Na západě Čech si vybudoval poměrně silnou pozici a na hřišti dokazoval, že v případě jeho angažmá Viktorka neprohloupila. V Plzni si jednoho z nejkreativnějších ligových záložníků pojistili smluvně do roku 2023, ale už nyní je jasné, že se do Štruncových sadů z hostování nevrátí, protože zamíří jako volný hráč do Dunajské Stredy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Chorý

Tomáš Chorý1.jpg

Útočník Tomáš Chorý býval členem mládežnických reprezentací a zúčastnil se mistrovství Evropy do jednadvaceti let, kde dal gól Dánsku. Na začátku roku 2018 přišel z Olomouce do Plzně. Ve Viktorce se tehdy totiž pomalu smiřovali s odchodem Michaela Krmenčíka a právě Chorý ho měl v sestavě nahradit.

Jenže plzeňský šutér nakonec v týmu zůstal a urostlý Chorý, kterého Plzeň koupila asi za 20 milionů korun, na jaře vstřelil jen dva góly. V dalších dvou sezonách byly jeho statistiky lepší - pokaždé nastřílel šest branek a zaznamenal také klíčovou trefu do sítě AS Řím v Lize mistrů, díky níž se Plzeň přesunula do Evropské ligy. Ročník 2022/23 ho však zastihl ve skvělé formě - v 34 duelech dal 13 branek a k nim přidal čtyři nahrávky. Během posledního roku jeho tržní cena stoupla podle portálu TransferMarkt na trojnásobek a momentálně se blíží k hranici 50 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud