Promarněný přestup i stoper, co nepřesvědčil. 4 hráči Slavie, kteří už sešívaným nemají co dát

Slavia má hodně silný, a také široký, kádr. Pro všechny už v něm místo není.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský vzhledem k náročné sezoně rotuje se sestavou. Hravě poskládá dvě kvalitní jedenáctky, někteří hráči už jsou ale v Edenu tak trochu navíc. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kolář – 29 let

Bez názvu.jpg

Do sezony vstupoval v roli brankářské jedničky, na své předešlé výkony ale příliš nenavázal. Ondřej Kolář vychytal v šesti zápasech tři čistá konta, dostal tři góly a připsal si pět zákroků. Poté, co chyboval, jej nahradil Aleš Mandous, který už v bráně zůstal. Šanci na zahraniční přestup Ondřej Kolář prováhal, v 29 letech už se nejspíš moc dopředu neposune. Mandous je ještě o dva roky starší, držet si dva takto zkušené gólmany do budoucna bude pro sešívané zbytečné.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Taras Kačaraba – 28 let

TAras Kačaraba Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý ukrajinský stoper přišel do Slavie v rozehrané sezoně 2020/21 z Liberce. Odehrál dobré zápasy, nikdy ale nedorostl do takových kvalit, jako dříve Simon Deli nebo Michael Ngadeu. Přes Ogbua s Holešem se do sestavy nedostane, v lize si letos připsal první start až v uplynulém kole proti Slovácku. Herně nepřesvědčil, oporou Slavie už nebude.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jakub Hromada – 27 let

Jakub Hromada 23 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský záložník přišel do Edenu v roce 2017. Několikrát bojoval se zdravotními problémy, ale taky se silnou konkurencí. Loni zasáhl do 19 ligových zápasů, o sezonu dříve jich zvládl 22. Pevný flek v sestavě ale nikdy nezískal. Sedmadvacetiletý Jakub Hromada ve středu zálohy zdaleka není první ani druhou volbou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Stanislav Tecl – 33 let

Stanislav Tecl 23 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na soupisce figuruje, je však otázkou, jestli se v lize ještě dostane na plac. Třiatřicetiletý Stanislav Tecl dal ještě loni 11 branek, většinu z nich ale vstřelil během podzimu. Pak už moc prostoru nedostával, přes Tijaniho, Chytila či Jurečku už se neprosadí. Jeden zápas odehrál v poháru, dva za sešívané béčko. Na víc už to není.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud