Dávid Hancko - Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant přišel do Sparty v létě na hostování z Fiorentiny. Původně jako levý obránce, rychle ale ukázal, že velmi dobře zvládá zahrát i na postu stopera. I vinou zranění sice v lize odehrál jen deset zápasů, aktuálně je ale sparťanským stoperem číslo jedna. Opce na jeho přestup je však vysoká a pokud jej Sparta bude chtít udržet, bude muset zaplatit asi pět milionů eur. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Semih Kaya - Turecký stoper přišel do Sparty za více než 50 milionů korun, jenže na Letné si nikdy nedokázal vybudovat silnou pozici. Letošní ročník sice zahájil v základní sestavě, místo si ale neudržel a zasáhl jen do deseti ligových zápasů. Po sezoně by se měl vrátit zpátky do Galatasaraye. Foto: Profimedia.cz
 David Lischka - Dvaadvacetiletý bek si na podzim stihl vybudovat silnou pozici. Pak mu sice nevyšel únorový zápas s Libercem a o místo přišel, trenér Václav Kotal s ním ale i nadále počítal. Jenže David Lischka, který si letos připsal 13 startů, se zranil a několik týdnů bude mimo hru. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Georges Mandjeck - Kamerunský reprezentant přišel do Sparty před třemi lety. Původně jako střední záložník, ukázal však, že umí zahrát i na postu stopera. Letos jednatřicetiletý Georges Mandjeck zasáhl do 13 zápasů a na Letné uvažují o tom, že s ním podepíšou nový kontrakt.
8
Fotogalerie

Prokletý post ve Spartě. Podívejte se na 7 stoperů, kteří aktuálně působí na Letné

Nedá se říct, že by na Letné trpěli nedostatkem středních obránců. Ovšem poskládal ve Spartě ideální stoperskou dvojici, to je docela oříšek.

getfile (1).jpg

Sparta má aktuálně na soupisce sedm hráčů, kteří mohou naskočit na stoperu. Jenže právě tento post klub z Letné celou sezonu trápí. Koho má kouč Václav Kotal k dispozici? Kdo je zraněný? A s kým může počítat do budoucna? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Dávid Hancko

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant přišel do Sparty v létě na hostování z Fiorentiny. Původně jako levý obránce, rychle ale ukázal, že velmi dobře zvládá zahrát i na postu stopera. I vinou zranění sice v lize odehrál jen deset zápasů, aktuálně je ale sparťanským stoperem číslo jedna. Opce na jeho přestup je však vysoká a pokud jej Sparta bude chtít udržet, bude muset zaplatit asi pět milionů eur.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Semih Kaya

Semih Kaya Sparta 2.jpg

Turecký stoper přišel do Sparty za více než 50 milionů korun, jenže na Letné si nikdy nedokázal vybudovat silnou pozici. Letošní ročník sice zahájil v základní sestavě, místo si ale neudržel a zasáhl jen do deseti ligových zápasů. Po sezoně by se měl vrátit zpátky do Galatasaraye.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

David Lischka

David Lischka Sparta 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý bek si na podzim stihl vybudovat silnou pozici. Pak mu sice nevyšel únorový zápas s Libercem a o místo přišel, trenér Václav Kotal s ním ale i nadále počítal. Jenže David Lischka, který si letos připsal 13 startů, se zranil a několik týdnů bude mimo hru.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Kamerunský reprezentant přišel do Sparty před třemi lety. Původně jako střední záložník, ukázal však, že umí zahrát i na postu stopera. Letos jednatřicetiletý Georges Mandjeck zasáhl do 13 zápasů a na Letné uvažují o tom, že s ním podepíšou nový kontrakt.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Costa Nhamoinesu

Costa Sparta Czech News Center Rušinová Mária CNC Profimedia.jpg

Čtyřiatřicetiletý hráč ze Zimbabwe je ve Spartě už od roku 2013. Může hrát na levém kraji obrany i na postu stopera, ovšem moc prostoru už nedostává. Ještě loni naskočil do 28 zápasů, jenže letos si připsal už jen tři starty a po sezoně mu navíc končí smlouva.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Filip Panák

Filip Panák Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý Filip Panák přišel do Sparty loni v únoru z Karviné, kde nejprve nastupoval na ofenzivních pozicích, později se ale přesunul do obrany a rázem byl jedním z nejlepších stoperů ligy. Jenže jeho slibně rozjetou kariéru přerušilo zranění, kvůli kterému za Spartu ještě nenastoupil. Už se sice začal objevovat v B týmu, jenže na začátku května musel na další operaci s pravým kolenem a od té doby je mimo hru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Lukáš Štetina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Slovenský stoper přišel do Sparty ještě za vlády italského kouče Andrey Stramaccioniho. Už se sice spekulovalo o jeho možném odchodu, osmadvacetiletý Lukáš Štetina se ale na Letné udržel a na jaře se zase vrátil do základní sestavy. Teď navíc podepsal novou smlouvu až do roku 2022.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud