Prokleté Los Angeles. Tři Češi, kteří se v posledních letech neprosadili do kádru Kings

Ještě to nebalí. Martin Frk po nepříliš vydařené sezoně v Detroitu podepsal roční smlouvu v Los Angeles, kde zabojuje zřejmě o svou poslední šanci prosadit se v NHL. Kings přitom nejsou klubem, kde by se českým hokejistům v uplynulých letech dařilo.

Bez názvu.jpg

Posledním českým hokejistou, který v NHL oblékl dres Los Angeles, byl v roce 2008 Jaroslav Modrý. Kings od té doby draftovali i několik jeho krajanů, žádný z nich se ale do kádru týmu z Kalifornie neprosadil. Více už se ale dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Bartošák

Patrik Bartošák ČR 19.jpg

Kdo ví, kde by dnes byl, kdyby ho jeho bývalá partnerka neobvinila z domácího násilí. Patrik Bartošák po této aféře opustil zámoří a v průběhu sezony 2015/16 odešel z Manchesteru Monarchs do Vítkovic. Za ty odchytal i další tři roky a stal se z něj jeden z nejlepších gólmanů extraligy, v níž od příští sezony bude hájit barvy Třince. Je mu však teprve 26 let, a tak by se ještě mohl pokusit zabojovat o místo v NHL, kam jej v roce 2013 z pátého kola draftovalo Los Angeles.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka Vegas gol.jpg

Šestadvacetiletého útočníka Los Angeles draftovalo v roce 2012, jenže tehdejší 161. volba draftu se v zámoří neusadila. Tomáš Hyka hrál dva roky v kanadské juniorce, potom byl rok ve Švédsku a další tři v Mladé Boleslavi. V roce 2017 se však dostal na světový šampionát a poté zamířil na dva roky do Las Vegas. Jenže letos za Golden Knihgts odehrál jen 17 zápasů a v barvách Čeljabinsku si poprvé vyzkouší KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík MS 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Bartošák nebyl jediným českým hráčem, kterého v draftu roku 2013 Los Angeles získalo. Kings tehdy v sedmém kole ukázali také na Dominika Kubalíka, jenž už v té době působil v OHL. Po dvou letech strávených v zámoří se ale vrátil domů a v dresu Plzně se stal dvakrát nejlepším střelcem extraligy. Letos ovládl bodovou produktivitu ve švýcarské lize, odehrál parádní světový šampionát, a teď míří porvat se o šanci do Chicaga.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud