Filip Zadina (Grand Rapids Griffins) – 35 bodů.  Šestka posledního draftu si v přípravném kempu nezískala místo v kádru Detroitu, a tak převážnou část sezony Filip Zadina strávil na farmě. V Grand Rapids si vedl velmi dobře a do statistik si připsal 16 branek, ke kterým přidal 19 asistencí. V závěru ročníku odehrál devět zápasů i za Detroit a vstřelil svůj první gól v NHL. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Hyka (Chicago Wolves) – 40 bodů.  V minulé sezoně odehrál deset zápasů za Las Vegas. Letos si šestadvacetiletý Tomáš Hyka připsal v NHL dalších sedmnáct startů. Více však nastupoval na farmě a za tým Chicago Wolves odehrál 43 duelů. Dal v nich 16 branek a připsal si 24 gólových asistencí. Foto: Profimedia.cz
 Michael Špaček (Manitoba Moose) – 41 bodů.  Dvaadvacetiletý útočník stále čeká na svou premiéru v NHL. Na farmě Winnipegu je však hodně vidět a v aktuálním ročníku posbíral 41 bodů v 71 zápasech. Vstřelil deset branek a s 31 asistencemi byl druhým nejlepším českým nahrávačem v AHL. Foto: Profimedia.cz
 Martin Nečas (Charlotte Checkers) – 52 bodů.  Nejlepším Čechem v AHL byl Martin Nečas. Ten sice v úvodu sezony odehrál sedm zápasů za Carolinu a vstřelil svou první branku v NHL, více prostoru v týmu Hurricanes ale nedostal. Z farmářské Charlotte Checkers dal 16 branek a navrch přidal i 36 gólových asistencí. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Produktivní farmáři. Toto je 5 českých hokejistů, kteří posbírali nejvíc bodů v AHL

Základní část zámořské AHL je minulostí. Do farmářských bojů letos zasáhlo 33 českých hokejistů. Kdo z nich byl nejvíc vidět?

V AHL se letos objevili Filip Hronek, Lukáš Radil či Pavel Zacha. Tedy hráči, kteří podstatnou část sezony strávili v NHL. Teď ale zpátky na farmu. Víte, kteří čeští hokejisté byli v letošním ročníku AHL nejproduktivnější? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Filip Chlapík (Belleville Senators) – 34 bodů

Filip Chlapík Ottawa.jpg

Jednadvacetiletý útočník, jenž loni debutoval v NHL, si v aktuálním ročníku připsal dalších pět startů a jeden gól v dresu Ottawy. Daleko více prostoru ale dostal na farmě v Charlotte Checkers, za které odehrál 57 zápasů. Dal v nich 16 gólů a přidal 18 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Filip Zadina (Grand Rapids Griffins) – 35 bodů

Filip Zadina Detroit.jpg

Šestka posledního draftu si v přípravném kempu nezískala místo v kádru Detroitu, a tak převážnou část sezony Filip Zadina strávil na farmě. V Grand Rapids si vedl velmi dobře a do statistik si připsal 16 branek, ke kterým přidal 19 asistencí. V závěru ročníku odehrál devět zápasů i za Detroit a vstřelil svůj první gól v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Hyka (Chicago Wolves) – 40 bodů

Tomáš Hyka AHL.jpg

V minulé sezoně odehrál deset zápasů za Las Vegas. Letos si šestadvacetiletý Tomáš Hyka připsal v NHL dalších sedmnáct startů. Více však nastupoval na farmě a za tým Chicago Wolves odehrál 43 duelů. Dal v nich 16 branek a připsal si 24 gólových asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Špaček (Manitoba Moose) – 41 bodů

Michael Špaček Winnpeg.jpg

Dvaadvacetiletý útočník stále čeká na svou premiéru v NHL. Na farmě Winnipegu je však hodně vidět a v aktuálním ročníku posbíral 41 bodů v 71 zápasech. Vstřelil deset branek a s 31 asistencemi byl druhým nejlepším českým nahrávačem v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Nečas (Charlotte Checkers) – 52 bodů

Martin Nečas AHL.jpg

Nejlepším Čechem v AHL byl Martin Nečas. Ten sice v úvodu sezony odehrál sedm zápasů za Carolinu a vstřelil svou první branku v NHL, více prostoru v týmu Hurricanes ale nedostal. Za farmářské Charlotte Checkers dal 16 branek a navrch přidal i 36 gólových asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud