Produktivní elita. 5 hráčů, kteří v první polovině HET ligy posbírali nejvíc bodů

Podzimní část HET ligy je minulostí. Soutěži vládne Plzeň, jejíž hráči rovněž okupují přední příčky sledovaných statistik. Těm kraluje rozjetý válec Michael Krmenčík.

Bez názvu.jpg

Fotbalové statistiky dávno „nesledují“ už jen počty vstřelených gólů. Stejně jako v hokeji jsou velmi důležité i asistence, a tak má i HET liga svou tabulku produktivity. Kdo jí vládne? Jména pěti hráčů, kteří na podzim posbírali nejvíc bodů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Stanislav Tecl (Jablonec) – 9 bodů

Stanislav Tecl Jablonec  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii se po přestupu z Jablonce příliš neprosadil, a tak se v létě vrátil na hostování zpět na sever Čech. Tam Stanislav Tecl znovu ožil. Ve 13 zápasech vstřelil osm gólů a je z něj druhý nejlepší střelec soutěže. Navrch přidal ještě jednu nahrávku.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Jan Holenda (Dukla) – 9 bodů

Jan Holenda Dukla.jpg

Dvaatřicetiletý útočník, který hrával za Spartu či Plzeň, přišel do Dukly v průběhu loňské sezony z konkurenčních Bohemians 1905. Na jaře vstřelil šest branek a stejný počet gólů přidal i letos. Do statistik se zapsal i třemi nahrávkami a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Milan Škoda (Slavia) – 10 bodů

Milan Škoda 3.jpg

Sedm branek a tři asistence. Taková je podzimní ligová bilance Milana Škody, který si i po příchodu Tomáše Necida udržel místo na hrotu slávistické sestavy. První gól v sezoně sice vstřelil až v utkání čtvrtého kola, pak už ale skóroval pravidelně. V posledních třech zápasech dokonce třikrát.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Jan Kopic (Plzeň) – 12 bodů

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý krajní záložník se na podzim dostal do životní formy, což potvrdil i vydařenými výkony v reprezentaci. V lize dal Jan Kopic pět branek, ke kterým přidal sedm asistencí. V této statistice vládne celé lize, v celkové produktivitě je jeden z tahounů Viktorky druhý.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Michael Krmenčík (Plzeň) – 17 bodů

Michael Krmenčík Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Suverénní vládce tabulky střelců i bodové produktivity. Rozjetý plzeňský snajpr dal na podzim jedenáct branek a potvrzuje, proč je také současným reprezentačním útočníkem číslo jedna. Čtyřiadvacetiletý útočník však nedává jen góly, ale přidává také nahrávky. Na kontě jich má šest a je druhý hned za Kopicem. Není divu, že okolo něj začínají kroužit zahraniční kluby, v Plzni ale věří, že ho do léta udrží.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud