Produktivní elita. 4 fotbalisté, kteří do reprezentační přestávky nasbírali ve Fortuna lize nejvíc bodů

Než českou nejvyšší fotbalovou soutěž přerušila reprezentační přestávka, stačila odkroutit téměř jednu třetinu ze základní části. Některým borcům se toto úvodní ligové období nesmírně povedlo.

Fotbaloví statistikové a fanoušci už dávno nesledují jen počty vstřelených gólů. Stejně jako v hokeji jsou velmi důležité i asistence a následný součet obou těchto faktorů. I Fortuna liga má svou tabulku produktivity. Kdo jí vládne? Jména čtyř hráčů, kteří do reprezentační pauzy posbírali nejvíc bodů, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Jakub Řezníček (Zbrojovka Brno) – 7 bodů (4+3)

Jakub Řezníček-Brno.jpg

Působil ve Spartě, zkoušel se prosadit v Plzni, gólově se mu ale dařilo spíše v „menších“ ligových klubech. Jakub Řezníček hrával za Mladou Boleslav, České Budějovice, Příbram, Brno či Olomouc. Jeho celkový brankový účet v nejvyšší soutěži je nyní na čísle 81 a v aktuální sezoně si jej vylepšuje v barvách Zbrojovky. Jde mu to zatím náramně. Je tahounem moravského celku, za který už nasázel čtyři góly v osmi utkáních a k nim přidal čtyři nahrávky. Čtyřiatřicetiletý útočník je jedním z nejpříjemnějších překvapení ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. Jan Chramosta (FK Jablonec) – 7 bodů (4+3)

Jan Chramosta-Jablonec.jpg

V minulosti se o Janu Chramostovi hovořilo jako o ohromném talentu, nikdy ale nevstřelil více než deset branek za sezonu. To by se možná v současném ročníku mohlo změnit, protože je ve famózní formě. Během osmi zápasů dal čtyři branky a zaznamenal tři asistence.

Nejdelší část kariéry strávil v Mladé Boleslavi, branky střílel ale také v Plzni a během více než tří sezon v Jablonci se trefil čtrnáctkrát. V minulém ročníku dal sedm gólů v barvách pražské Bohemky, nyní ukazuje v Jablonci, že ještě rozhodně nepatří do starého fotbalového železa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Michal Ševčík (Zbrojovka Brno) – 7 bodů (5+2)

Michal Ševčík.jpg

V minulé sezoně pomohl Michal Ševčík Brnu k návratu mezi elitu. V létě okolo něho bylo docela rušno, on však zůstal ve Zbrojovce a na podzim je zatím hodně vidět. Talentovaný dvacetiletý záložník předvádí parádní výkony, v osmi střetnutích dal už pět branek, přidal k nim dvě nahrávky a třikrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání. Oprávněně na sebe strhl pozornost předních domácích klubů, není tedy vyloučeno, že by zimním přestupovém období mohl zamířit za novou výzvou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Stanislav Tecl (Slavia Praha) – 10 bodů (8+2)

Stanislav Tecl-Slavia1.jpg

Ve dvaceti ligových zápasech, které v minulém ročníku odehrál, byl Stanislav Tecl jedenáctkrát v základní sestavě Slavie a vstřelil šest gólů. V aktuální sezoně proměnil osm startů v osm branek, k nim přidal dvě nahrávky a vládne tabulce produktivity. V Edenu dvaatřicetiletému útočníkovi stále věří a on tuto důvěru splácí měrou vrchovatou. Kromě toho, že má na kontě nejvíc bodů v součtu gólů a nahrávek je zatím také nejlepším kanonýrem soutěže a nejpilnějším ostřelovačem brankářů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud