Roman Horák Jednatřicetiletý útočník má na kontě několik startů v NHL. Nastupoval taky v Rusku, ve Švédsku a poslední tři roky je hráčem Sparty. Od té doby, co se vrátil do extraligy, v reprezentaci ještě nehrál, předtím toho ale v národním týmu stihl dost. Byl na olympijských hrách, startoval i na dvou světových šampionátech. Základní část mu letos vyšla, dva góly dal i v play-off. Dostane ještě šanci v reprezentaci?
 Pavel Kousal V reprezentaci letos odehrál tři zápasy, loni sedm. V průběhu ročníku zamířil z Mladé Boleslavi do Sparty, ve které se ihned zařadil mezi ústřední postavy. Čtyřiadvacetiletý útočník by v národním týmu neměl chybět.
 Michal Řepík V letošní sezoně se v reprezentaci ještě neobjevil. Kouč Kari Jalonen sází na jiné koně, na druhou stranu, Michal Řepík je stále ve formě. V základní části čtyřiatřicetiletý sparťanský kapitán posbíral 38 bodů, ve čtvrtfinále s Třincem přidal dvě nahrávky. Pokud by reprezentace hledala zkušenost, na Řepíka je spoleh. Startoval už na čtyřech světových šampionátech a dvou olympijských turnajích.
 David Kaše V národním týmu šestadvacetiletý David Kaše dosud naskočil do deseti zápasů. V tomto ročníku v národním týmu ještě nebyl, reprezentační trenéři o jeho kvalitách ale určitě velmi dobře ví. V základní části sice zasáhl jen do 25 duelů, zvládl v nich ale posbírat 14 bodů. Na kontě má i sedm startů v NHL za Philadelphii.
7
Fotogalerie

Prodlouží si sezonu? 7 útočníků Sparty, kteří mohou zabojovat o mistrovství světa

Sparta byla jedním z favoritů hokejové extraligy. Teď má po sezoně, několik hráčů si ji ale možná ještě prodlouží.

Reprezentační kouč Kari Jalonen už brzy začne skládat tým pro blížící se mistrovství světa. Do přípravy zřejmě povolá i několik hráčů Sparty, na výběr má ze sedmi útočníků Pražanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka Sparta.jpg

Díky své kariéře se řadí mezi největší osobnosti extraligy. Řadu let působil v NHL, zahrál si i za ruský Omsk, byl taky ve Švýcarsku. Loni startoval na olympiádě a letos naskočil do tří duelů Švédských her. V základní části posbíral 35 bodů, v play-off dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Pro Spartu je pětatřicetiletý forvard velmi důležitý, vsadí na něj i kouč Jalonen?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Roman Horák

Roman Horák Sparta.jpg

Jednatřicetiletý útočník má na kontě několik startů v NHL. Nastupoval taky v Rusku, ve Švédsku a poslední tři roky je hráčem Sparty. Od té doby, co se vrátil do extraligy, v reprezentaci ještě nehrál, předtím toho ale v národním týmu stihl dost. Byl na olympijských hrách, startoval i na dvou světových šampionátech. Základní část mu letos vyšla, dva góly dal i v play-off. Dostane ještě šanci v reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Pavel Kousal

Pavel Kousal Sparta.jpg

V reprezentaci letos odehrál tři zápasy, loni sedm. V průběhu ročníku zamířil z Mladé Boleslavi do Sparty, ve které se ihned zařadil mezi ústřední postavy. Čtyřiadvacetiletý útočník by v národním týmu neměl chybět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Michal Řepík

Michal Řepík Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V letošní sezoně se v reprezentaci ještě neobjevil. Kouč Kari Jalonen sází na jiné koně, na druhou stranu, Michal Řepík je stále ve formě. V základní části čtyřiatřicetiletý sparťanský kapitán posbíral 38 bodů, ve čtvrtfinále s Třincem přidal dvě nahrávky. Pokud by reprezentace hledala zkušenost, na Řepíka je spoleh. Startoval už na čtyřech světových šampionátech a dvou olympijských turnajích.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

David Kaše

David Kaše Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V národním týmu šestadvacetiletý David Kaše dosud naskočil do deseti zápasů. V tomto ročníku v národním týmu ještě nebyl, reprezentační trenéři o jeho kvalitách ale určitě velmi dobře ví. V základní části sice zasáhl jen do 25 duelů, zvládl v nich ale posbírat 14 bodů. Na kontě má i sedm startů v NHL za Philadelphii.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

David Tomášek

David Tomášek Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý forvard v posledních letech reprezentuje pravidelně, na mistrovství světa si ale ještě nezahrál. David Tomášek má za sebou další bodově úspěšný ročník, během něhož posbíral celkově 39 bodů. Šanci zabojovat o šampionát nejspíš dostane.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

David Vitouch

David Vitouch Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Trenérský štáb reprezentace se snaží do národního týmu postupně zabudovávat mladé hráče. Jedním z nich je jednadvacetiletý David Vitouch, jenž letos naskočil do dvou reprezentačních zápasů. Spartě v základní části pomohl 12 body, v play-off se však neprosadil. Bude mít po sezoně, nebo ještě dostane šanci?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud