Marko Alvir - Ve Slavii se i vinou zdravotních problémů neprosadil, a tak se chorvatský záložník dočkal ligového debutu až na podzim v dresu Příbrami. Za tu odehrál 18 zápasů, dal dvě branky, přidal dvě nahrávky a poté odešel do Plzně. Jak si na západě Čech pětadvacetiletý Marko Alvir povede? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Pavel Bucha - Další bývalý hráč Slavie, který nyní patří Plzni. Na podzim jednadvacetiletý Pavel Bucha hostoval v Mladé Boleslavi a vedl si více než dobře – dal šest branek, přidal čtyři nahrávky a vrátil se do kádru Viktorky. Na jaře by mohl patřit do základní sestavy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Aleš Čermák - Taky Aleš Čermák dříve působil v Praze – ne však ve Slavii, ale ve Spartě. V Plzni je dva a půl roku a skvělé výkony střídá s těmi slabšími. Na podzim dal pětadvacetiletý záložník jeden gól a přidal pět nahrávek, kolik prostoru dostane na jaře? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Christián Herc - Plzeň jej přivedla v létě na hostování z Wolverhamptonu, jednadvacetiletý Christián Herc ale nenastoupil ani v jednom ligovém zápase. To by se teď mohlo změnit – jeho kvality totiž trenér Guľa velmi zná, vždyť Herc dělal kapitána v „jeho“ slovenské jednadvacítce. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Procházka je pryč, další ale zůstali. Podívejte se, koho může Guľa postavit do středu plzeňské zálohy

Nový trenér fotbalistů Viktorie Plzeň oznámil škrty v sestavě. Do té se nevešel zkušený slovenský záložník Roman Procházka, i tak má ale kouč Viktorky několik dalších variant, koho do středu hřiště může postavit.

Bez názvu1.jpg

Pokud byl na některém postu v sestavě Plzně přetlak, tak to byl střed zálohy. Trenér Adrián Guľa se to rozhodl vyřešit tak, že už dále nepočítá se svým krajanem Romanem Procházkou. I tak mu ale zůstalo sedm dalších středních záložníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Marko Alvir

Marko Alvir Plzeň Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii se i vinou zdravotních problémů neprosadil, a tak se chorvatský záložník dočkal ligového debutu až na podzim v dresu Příbrami. Za tu odehrál 18 zápasů, dal dvě branky, přidal dvě nahrávky a poté odešel do Plzně. Jak si na západě Čech pětadvacetiletý Marko Alvir povede?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Pavel Bucha

Pavel Bucha Plzeň 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Další bývalý hráč Slavie, který nyní patří Plzni. Na podzim jednadvacetiletý Pavel Bucha hostoval v Mladé Boleslavi a vedl si více než dobře – dal šest branek, přidal čtyři nahrávky a vrátil se do kádru Viktorky. Na jaře by mohl patřit do základní sestavy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Aleš Čermák

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Taky Aleš Čermák dříve působil v Praze – ne však ve Slavii, ale ve Spartě. V Plzni je dva a půl roku a skvělé výkony střídá s těmi slabšími. Na podzim dal pětadvacetiletý záložník jeden gól a přidal pět nahrávek, kolik prostoru dostane na jaře?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Christián Herc

Christian Herc Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Plzeň jej přivedla v létě na hostování z Wolverhamptonu, jednadvacetiletý Christián Herc ale nenastoupil ani v jednom ligovém zápase. To by se teď mohlo změnit – jeho kvality totiž trenér Guľa velmi zná, vždyť Herc dělal kapitána v „jeho“ slovenské jednadvacítce.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň nové.jpg

Už několikrát se spekulovalo o tom, že z Plzně odejde, Tomáš Hořava ale přečkal i příchod nového trenéra. Na podzim jednatřicetiletý záložník zasáhl do 14 duelů, kolik startů přidá na jaře?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Dominik Janošek

Dominik Janošek Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý záložník ligu okusil už v sezoně 2017/18 v Brně. Poté hrál za Slovácko a v letošním ročníku si připsal deset startů v Plzni. V kádru se udržel i po příchodu Guľy, o místo v základní sestavě ale svede tvrdý boj.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Lukáš Kalvach

Lukáš Kalvach Plzeň Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Naopak místo v sestavě by si měl udržet Lukáš Kalvach, který se po letním přestupu z Olomouce stal jedním z nejlepších hráčů Viktorky. Čtyřiadvacetiletý záložník dal tři branky, přidal stejný počet nahrávek a dostal se i do reprezentace. Guľa by na něm měl stavět.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud