Jan Košťálek - Před sezonou vzdal boj o místo v NHL a vrátil se do Sparty. V extralize začal parádně, dal už čtyři góly, přidal osm nahrávek a dostal se i do reprezentace. Z té se ale musel kvůli zranění omluvit a značně ho postrádá také Sparta. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Tomáš Pavelka - Stejně jako Košťálek se z nominace na Karjala Cup musel kvůli zranění omluvit také Tomáš Pavelka. Pětadvacetiletý bek, který do Sparty přišel před loňskou sezonou z Litvínova, přitom patří ke klíčovým hráčům rudého týmu. Letos má na kontě už osm bodů. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Robert Říčka - Sparta aktuálně postrádá také Roberta Říčku. Člen širšího kádru národního týmu v letošním ročníku zasáhl do 19 zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal šest nahrávek. Nyní je však mimo hru. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Jiří Smejkal - Dvaadvacetiletý útočník hokejově vyrostl v Českých Budějovicích. Z jihu Čech odešel do Kanady, v sezoně 2016/17 hrál za Záhřeb a v průběhu stejného ročníku zamířil do Sparty. Loni si připsal šest bodů a také hostování v Chomutově. Letos dal už tři góly a přidal čtyři nahrávky, i jeho ale trápí zdravotní problémy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Proč se zadrhla sparťanská mašina? 5 důležitých opor, které jsou aktuálně mimo hru

Sparta vládla extraligové tabulce, aktuálně je ale v krizi. Kruppova parta z posledních pěti zápasů čtyřikrát prohrála a propadla se na páté místo. Pražský tým navíc kosí rozsáhlá marodka.

Německý trenér Krupp aktuálně nemůže počítat s devíti hráči. A tyto ztráty jsou hodně znát. I proto Sparta v současné době tápe. Jména pěti hokejistů, kteří pražskému týmu hodně chybí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Petr Kalina

Petr Kalina 2.jpg

Jednadvacetiletý obránce loni dal tři branky, přidal osm nahrávek a vytvořil si vlastní bodové maximum. Letos má na kontě už deset (1+9) bodů a míří ještě výš. Aktuálně je však zraněný a Spartě hodně chybí.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Jan Košťálek

Jan Košťálek Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Před sezonou vzdal boj o místo v NHL a vrátil se do Sparty. V extralize začal parádně, dal už čtyři góly, přidal osm nahrávek a dostal se i do reprezentace. Z té se ale musel kvůli zranění omluvit a značně ho postrádá také Sparta.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Tomáš Pavelka

Tomáš Pavelka Sparta Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Košťálek se z nominace na Karjala Cup musel kvůli zranění omluvit také Tomáš Pavelka. Pětadvacetiletý bek, který do Sparty přišel před loňskou sezonou z Litvínova, přitom patří ke klíčovým hráčům rudého týmu. Letos má na kontě už osm bodů.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Robert Říčka

Robert Říčka Sparta Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Sparta aktuálně postrádá také Roberta Říčku. Člen širšího kádru národního týmu v letošním ročníku zasáhl do 19 zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal šest nahrávek. Nyní je však mimo hru.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Jiří Smejkal

Jiří Smejkal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník hokejově vyrostl v Českých Budějovicích. Z jihu Čech odešel do Kanady, v sezoně 2016/17 hrál za Záhřeb a v průběhu stejného ročníku zamířil do Sparty. Loni si připsal šest bodů a také hostování v Chomutově. Letos dal už tři góly a přidal čtyři nahrávky, i jeho ale trápí zdravotní problémy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud