Jaroslav Zelený (Jablonec) - 29 let
 Ladislav Krejčí (Sparta) - 22 let 
 Marek Havlík (Slovácko) - 26 let 
 Lukáš Sadílek (Slovácko) - 25 let 
7
Fotogalerie

Proč nejsou v reprezentaci? 7 ligových hráčů, kteří by měli dostat šanci v národním týmu

Fotbalovou reprezentaci čekají poslední dva zápasy roku. Ty mohly být ideální příležitostí k tomu, jak otestovat některé nové hráče.

Národní tým narazí v přátelském duelu na Katar a v závěru kvalifikace o postup na mistrovství světa vyzve doma Estonsko. Při vší úctě k soupeřům to jsou týmy, proti nimž si trenéři národního týmu mohli otestovat několik nových hráčů. O svou šanci se nahlas hlásilo i sedm ligových fotbalistů, kteří se však pozvánky nedostali. O kom je řeč? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Filip Panák (Sparta) - 26 let 

Filip Panák Sparta 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Do reprezentace se znovu dostal Ondřej Čelůstka, který část letošní sezony promarodil a po návratu na trávník mnohdy nepůsobí dvakrát jistě. Zkušený stoper přesto nechybí na reprezentačním seznamu, na který se naopak nevešel Filip Panák, jenž ve Spartě nastupuje právě po boku Čelůstky. Svého parťáka (jenž se však v Lyonu zranil) svými výkony zastiňuje, stavitelé národního týmu se ale rozhodli jinak a šestadvacetiletého Panáka nevyzkouší. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Jaroslav Zelený (Jablonec) - 29 let

Jaroslav Zelený Jablonec 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

O svou šanci už se dlouho hlásí Jaroslav Zelený, jehož však reprezentační pozvánky stále míjí. V Jablonci se bývalý hráč Slavie přesunul z kraje obrany do středu stoperské dvojice a rázem se z něj stal jeden z nejlepších středních beků celé ligy. Devětadvacetiletý Zelený má výbornou rozehrávku, skvěle čte hru a pravidelně bývá dobře hodnocený. Na reprezentaci mu to ale nestačí.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Ladislav Krejčí (Sparta) - 22 let 

Ladislav Krejčí 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nebýt zranění v loňské sezoně, tak by se nejspíš podíval na EURO. Dvaadvacetiletý Ladislav Krejčí promarodil i část letošní sezony, v posledním ligovém duelu s Baníkem ale odehrál něco málo přes půl hodiny a hru rudého týmu oživil. Pravda, není tolik rozehraný, právě teď by ale mohla být ideální příležitost k tomu defenzivního záložníka v reprezentaci vyzkoušet. Ve čtvrtečním duelu v Lyonu navíc patřil k nejlepším hráčům rudého týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Marek Havlík (Slovácko) - 26 let 

Marek Havlík 3.jpg

Šestadvacetiletý záložník si v reprezentaci už jednou zahrál. Bylo to před rokem v “covidovém” duelu se Skotskem, proti kterému rozhodně nepropadl. Čekalo se, že dostane i další příležitost, na tu ale čeká marně. A nedočkal se ani tentokrát. Slovácko, za které odehrál už 234 ligových zápasů, přitom letos zase šlape a Marek Havlík opět patří k jeho klíčovým postavám. Reprezentační šanci by si zasloužil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Lukáš Sadílek (Slovácko) - 25 let 

Lukáš Sadílek Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

To stejné co o Havlíkovi se dá říct také o Lukáši Sadílkovi, jehož mladší bratr Michal v národním týmu je. Sadílek patří k tahounům Slovácka, které je v tabulce třetí a klidně může bojovat o titul. Pětadvacetiletý Sadílek předvádí zápas co zápas parádní výkony a neříká si jen o šanci v reprezentaci, ale taky o přestup do zahraničí.  

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 7 / 8

David Buchta (Baník) - 22 let 

David Buchta Baník 21 Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

V reprezentaci je kritizovaný David Pavelka či Alex Král, který v této sezoně téměř nehraje. Nedostalo se však nejen na Havlíka se Sadílkem, ale ani na Davida Buchtu, který mohl nabídnout hodně zajímavou alternativu ve středu hřiště. Záložník ostravského Baníku se loni blýskl šesti góly a čtyřmi nahrávkami a v dobré formě je i nyní, což potvrdil gólem a parádním výkonem v posledním utkání se Spartou. Na reprezentační pozvánku to ale dvaadvacetiletému záložníkovi nestačilo. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Ondřej Lingr (Slavia) - 23 let 

Ondřej Lingr Pavel Slavia Mazáč CNC Profimedia.jpg

O jeho případném povolání do reprezentace se hovořilo už několikrát, Ondřej Lingr ale na premiérovou pozvánku stále čeká. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník, který umí hrát i na hrotu sestavy, přitom už ve Slavii posbíral hodně cenné zkušenosti v pohárové Evropě a letos patří k nejlepším hráčům Slavie. V tomto ročníku dal už tři góly a mimo jiné se trefil i ve šlágru s Plzní. Reprezentaci má rozhodně co nabídnout.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud