Filip Chlapík (Sparta Praha) 
 Jan Káňa (Olomouc) 
 Dominik Lakatoš (Vítkovice Ridera) 
 Robert Říčka (Dynamo Pardubice) 
5
Fotogalerie

Proč nejsou v nominaci? 5 extraligových útočníků, kteří chybí v reprezentaci

Nominace české hokejové reprezentace na Channel One Cup opět vyvolala vášnivé debaty. A taky otazníky, proč v ní chybí někteří hráči.

Pokud na olympiádu do Pekingu nakonec nepojedou hráči z NHL, měl by být český tým pod pěti kruhy hodně podobný tomu, který se objeví na Channel One Cupu. Některá jména ale rozpoutala bouřlivé diskuze. Stejně jako to, že v týmu chybí někteří extraligové útočníci. Kdo taky mohl pomýšlet na nominaci, ale nakonec se jí nedočkal? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Michal Bulíř (Škoda Plzeň) 

Michal Bulíř Plzeň Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Že je produktivní, to potvrzuje v každé sezoně. Ovšem ta letošní pro něj bude zřejmě nejpovedenější. Třicetiletý Michal Bulíř má po přesunu z Liberce do Plzně formu jako hrom a na kontě má už 32 bodů za šestnáct branek a stejný počet asistencí. V reprezentaci však dosud odehrál jen čtyři zápasy a v národním týmu se objevil naposledy v sezoně 2018/19. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Chlapík (Sparta Praha) 

Filip Chlapík SParta Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nominace sparťanského dua Řepík - Sobotka vyvolala v hokejovém prostředí vášnivé debaty. Reprezentace si ale za jejich pozvánkami stojí a Spartě žádné úlevy dávat nebude. Proč ale v národním týmu chybí Filip Chlapík? Čtyřiadvacetiletý útočník, který se několik sezon snažil zabydlet v prvním týmu Ottawy v NHL, je letos s 38 (17+21) body nejproduktivnějším hráčem celé extraligy. Na Karjala Cupu si připsal gól a nahrávku, do Ruska ale nejede. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Káňa (Olomouc) 

Jan Káňa Olomouc.jpg

David Krejčí po svém návratu domů ohromně povznesl Olomouc. Nedaří se však jen jemu, svou životní sezonu hraje taky Jan Káňa. Devětadvacetiletý útočník, jenž na Hanou přišel v průběhu sezony 2017/18 z Komety, má na kontě 31 bodů a už teď si vytvořil osobní maximum. Na reprezentaci mu to ale nestačilo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Lakatoš (Vítkovice Ridera) 

Dominik Lakatoš Vítkovice.jpg

Pozvánky se nedočkal ani Dominik Lakatoš. Čtyřiadvacetiletý útočník nastartoval letošní sezonu nepovedeným angažmá ve Finsku, po návratu do Vítkovic ale ohromně ožil. Za Ostravany odehrál jedenáct zápasů, ve kterých dal už osm branek a přidal k nim šest asistencí. Loni si připsal v národním týmu čtyři starty, další teď ale nepřidá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Robert Říčka (Dynamo Pardubice) 

Robert Říčka Pardubice Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý útočník působil několik posledních let ve Spartě, ve které odváděl kvalitní služby. Ovšem že po přesunu do Pardubic bude vládnout tabulce extraligových kanonýrů, s tím nejspíš nepočítal ani on sám. Robert Říčka nasázel ve třiceti duelech už 19 branek, ke kterým přidal ještě dvanáct asistencí. V reprezentaci si připsal čtyři starty v sezoně 2016/17, další pozvánky se ale dosud nedočkal. 

Foto: Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud