Probudí se ve čtvrtfinále? 4 čeští útočníci, kteří na šampionátu ještě nedali gól

Čeští hokejisté úspěšně zakončili základní skupinu a chystají se na čtvrtfinále mistrovství světa. V sedmi duelech nastříleli 27 branek, někteří kanonýři ale zatím mlčí.

Michal Řepík, Dominik Kubalík, Roman Horák či Tomáš Hyka dali už tři góly, David Pastrňák s Dmitrijem Jaškinem se prosadili dokonce čtyřikrát. Gól nedal třeba Andrej Nestrašil, pro kterého však šampionát kvůli zranění už skončil. A na premiérovou branku čeká také další čtveřice českých útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Roman Červenka

Roman Červenka ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Roman Červenka patří k nejzkušenějším hráčům Jandačova výběru. Dokonce hraje s kapitánským céčkem, gólově se ale ještě neprosadil. Dostává se do šancí, hraje přesilovky, na kontě má ale pouze dvě asistence. Probudí se ve čtvrtfinále?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Radek Faksa

Radek Faksa MS 2018.jpg

Na turnaji začal jako centr první formace. Na křídlech s Červenkou a Tomášem Hykou. Jenže zatímco Hyka proti Rakousku nastoupil s Dominikem Kubalíkem a Martinem Nečasem a dal dva góly, Radek Faksa, stejně jako Červenka, na první zásah stále čeká. Na ledě tráví spoustu času, nastupuje v přesilovkách, měl už několik velkých šancí, zatím si ale připsal jen dvě nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Robert Kousal

Robert Kousal.jpg

Sedmadvacetiletý útočník švýcarského Davosu startuje na svém druhém šampionátu. Zatímco v roce 2016 si vybojoval dobrou pozici, letos nastupuje jen sporadicky a nebýt zranění Andreje Nestrašila, asi by zůstal jen na tribuně. Gól ještě nedal a ve čtvrtfinále zřejmě moc prostotu nedostane.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec MS 2018 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Tomáš Plekanec si v sedmi zápasech připsal jednu asistenci. Body ale letos nejsou tím, co se od něj čeká. Do týmu vnáší zkušenost a je velmi důležitý při bránění útoků soupeře. Zatímco loni jeho výkony byly zklamáním, letos patří ke klíčovým hráčům týmu. To bude platit i ve čtvrtfinále.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud