Problém sparťanské sestavy. 5 hráčů, které Hapal zkouší na pravém kraji obrany

Sparta na přestupovém trhu zatím není tak aktivní jako v předchozích měsících. Čekalo se, že se zaměří na post pravého obránce, zatím si ale vystačí s tím, co má.

Bez názvu.jpg

Letenští se zaměřili na sever Evropy a sledovali tři švédské obránce. Žádnou posilu na tento post ale nakonec nepřivedli. Kouč Pavel Hapal tak nyní má pět možností, jak pozici pravého beka obsadit. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel Sparta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Po loňském odchodu Vjačeslava Karavajeva, kterého překvapivě vytlačil ze sestavy, se stal první volbou na post pravého obránce. Sezonu však neměl bůhvíjak vydařenou. Sedmadvacetiletý bek si do statistik sice připsal tři góly a tři nahrávky, na Letné od něj ale čekali víc. Aktuálně je však znovu volbou číslo jedna.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Tomáš Wiesner

Tomáš Wiesner Czech News Center, a.s.Martin Sekanina  CNC  Profimedia.jpg

Sparta sháněla pravého beka v zahraničí, nakonec ale lovila v Liberci a ukončila hostování Tomáše Wiesnera. Dvacetiletý obránce loni debutoval v lize a za Slovan odehrál osm zápasů. Na Letné v něm vidí zajímavý potenciál, přípravný duel s Trenčínem ale kvůli zranění nedohrál a několik dnů bude mimo hru.

Foto: Czech News Center, a.s./ Martin Sekanina / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý univerzál se nejlépe cítí ve středu zálohy, umí však zaskočit i na pravém kraji obrany. Ve Spartě na tomto postu odehrál už několik zápasů a vzhledem ke konkurenci, která na Letné panuje, odtud může mít blíže do sestavy. Loni naskočil do 19 zápasů a osmkrát byl v základní sestavě, kolik prostoru mu dá Hapal letos?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Juraj Chvátal

Juraj Chvátal.jpg

Hapal proti Trenčínu protočil řadu hráčů, Juraj Chvátal mezi nimi ale chyběl. Jednadvacetiletý slovenský obránce loni hostoval v Žilině a teď se snaží probojovat do sparťanského kádru, jeho výchozí pozice ale není moc dobrá. Zamíří na další hostování?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Vukadin Vukadinovič

Vukadin Vukadinovič Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Nouzové situace vyžadují nouzová řešení. A tak si proti Trenčínu na postu pravého beka zahrál i Vukadin Vukadinovič. Srbský rychlík, kterého Sparta získala před rokem, ale hned ho poslala na hostování zpět do Baťova města, Hapala zaujal. Spíše však hrou dopředu, než obrannými vlastnostmi, na nichž musí ještě hodně pracovat.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud