Matěj Chaluš (Malmö) Šestadvacetiletý obránce se z Liberce odrazil do švédského Malmö, v létě se však ze severu Evropy vrátil do Slovanu. Nejprve na půlroční hostování, to se však následně prodloužilo i na jaro. Matěj Chaluš patří k oporám Liberce, hraje v základu a na kontě má i tři ligové branky. Pokud se v létě vrátí do Švédska, týmu bude hodně chybět.

Matěj Chaluš (Malmö)
Šestadvacetiletý obránce se z Liberce odrazil do švédského Malmö, v létě se však ze severu Evropy vrátil do Slovanu. Nejprve na půlroční hostování, to se však následně prodloužilo i na jaro. Matěj Chaluš patří k oporám Liberce, hraje v základu a na kontě má i tři ligové branky. Pokud se v létě vrátí do Švédska, týmu bude hodně chybět.

 Dominik Plechatý (Sparta) Dominik Plechatý je stále kmenovým hráčem Sparty, ale upřímně, zřejmě už nikdo nepočítá se tím, že se na Letnou vrátí. Od ročníku 2021/22 hostuje v Liberci, kde si vybudoval dobrou pozici. Čtyřiadvacetiletý bek začal v základu i letošní ročník, od srpna je ovšem kvůli zranění mimo hru. Na jubilejní stý ligový start tak pořád čeká.
 Jan Žambůrek (Viborg) Levonohý záložník odešel v roce 2018 do anglického Brentfordu, odkud po čtyřech letech zamířil do dánského Viborgu. Na severu Evropy odehrál celkem 33 zápasů a na začátku září přišel hostovat do Liberce. Třiadvacetiletý Jan Žambůrek hraje během své úvodní ligové sezony v kariéře pravidelně, v Liberci si vybudoval dobrou pozici. Co s ním bude dál?
 Filip Prebsl (Slavia) Filip Prebsl v Liberci hostoval už v minulé sezoně. Jednadvacetiletý obránce se prezentoval velmi dobrými výkony, zabydlel se v základní sestavě a ve Slovanu pokračuje i letos. Prebsl patří Slavii, v Edenu ale panuje obrovská konkurence. Zato v Liberci hraje pravidelně.
 Filip Horský (Slavia) Dalším hráčem Slavie, který hostuje v Liberci, je Filip Horský. Dvacetiletý forvard sice zatím nemá místo v základní sestavě, na hřiště se ovšem dostává pravidelně. Na kontě má i dvě branky. Ofenzivní univerzál, jenž odehrál i jeden ligový zápas za Slavii a pět za Mladou Boleslav, nabízí hodně zajímavý potenciál. Na hostování v Liberci je také jednadvacetiletý nigerijský útočník Chidera Okoh, ten však od začátku sezony odehrál jen 58 ligových minut.
5
Fotogalerie

Problém pro Liberec?! 5 důležitých hráčů, kteří jsou ve Slovanu jen na hostování

Fotbalisté Liberce tlačí na elitní ligovou šestku. Klub se nyní vyplatí sledovat – nový majitel Ondřej Kania má totiž vysoké ambice. Zároveň ale musí vyřešit budoucnost několika opor.

Liberec v posledních letech pravidelně měnil kádr. Elitní hráči Slovanu odcházeli do konkurenčních klubů, pod Ještěd naopak putovala spousta fotbalistů na hostování.

Dalším výprodejům chce ale ambiciózní Kania zamezit. A co hostování? V Liberci v současné době působí pět důležitých hráčů, kteří Slovanu nepatří. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Chaluš (Malmö)

Bez názvu.jpg

Šestadvacetiletý obránce se z Liberce odrazil do švédského Malmö, v létě se však ze severu Evropy vrátil do Slovanu. Nejprve na půlroční hostování, to se však následně prodloužilo i na jaro. Matěj Chaluš patří k oporám Liberce, hraje v základu a na kontě má i tři ligové branky. Pokud se v létě vrátí do Švédska, týmu bude hodně chybět.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Dominik Plechatý (Sparta)

Dominik Plechatý Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dominik Plechatý je stále kmenovým hráčem Sparty, ale upřímně, zřejmě už nikdo nepočítá se tím, že se na Letnou vrátí. Od ročníku 2021/22 hostuje v Liberci, kde si vybudoval dobrou pozici. Čtyřiadvacetiletý bek začal v základu i letošní ročník, od srpna je ovšem kvůli zranění mimo hru. Na jubilejní stý ligový start tak pořád čeká.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Žambůrek (Viborg)

Jan Žambůrek Liberec.jpg

Levonohý záložník odešel v roce 2018 do anglického Brentfordu, odkud po čtyřech letech zamířil do dánského Viborgu. Na severu Evropy odehrál celkem 33 zápasů a na začátku září přišel hostovat do Liberce. Třiadvacetiletý Jan Žambůrek hraje během své úvodní ligové sezony v kariéře pravidelně, v Liberci si vybudoval dobrou pozici. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Prebsl (Slavia)

Filip Horský Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Filip Prebsl v Liberci hostoval už v minulé sezoně. Jednadvacetiletý obránce se prezentoval velmi dobrými výkony, zabydlel se v základní sestavě a ve Slovanu pokračuje i letos. Prebsl patří Slavii, v Edenu ale panuje obrovská konkurence. Zato v Liberci hraje pravidelně.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Filip Horský (Slavia)

Filip Horský Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Dalším hráčem Slavie, který hostuje v Liberci, je Filip Horský. Dvacetiletý forvard sice zatím nemá místo v základní sestavě, na hřiště se ovšem dostává pravidelně. Na kontě má i dvě branky. Ofenzivní univerzál, jenž odehrál i jeden ligový zápas za Slavii a pět za Mladou Boleslav, nabízí hodně zajímavý potenciál.

Na hostování v Liberci je také jednadvacetiletý nigerijský útočník Chidera Okoh, ten však od začátku sezony odehrál jen 58 ligových minut.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud