Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights)   Blízko postupu je také Las Vegas, které vede v sérii s Minnesotou 3:2 na zápasy. Barvy Golden Knights hájí i zkušený český útočník Tomáš Nosek, ten ale v play-off odehrál dosud jen dva zápasy. Před třemi lety s týmem bojoval ve finále NHL, tehdy se ale radoval Washington.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Palát a Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)   Loni Tampa Bay došla až ke Stanley Cupu a také letos Blesky míří vysoko. V sérii s Floridou ale svádí tvrdý boj a vedou 3:2 na zápasy. Ke klíčovým postavám Lightning znovu patří Ondřej Palát, jenž byl v minulé sezoně jedním ze strůjců mistrovské jízdy. Proti Floridě dal zatím dva góly a přidal jednu nahrávku. Pravidelně nastupuje i Jan Rutta.  Foto: Profimedia.cz
 Radko Gudas (Florida Panthers)  Proti Tampě Bay válčí Florida, v jejíž defenzivě nastupuje Radko Gudas. Český tvrďák zazářil ve třetím duelu série, dal gól, přidal nahrávku a Panthers tak snížil na 1:2 na zápasy. Teď je ale Florida jedinou porážku od konce sezony.  Foto: Profimedia.cz
 Petr Mrázek a Martin Nečas (Carolina Hurricanes)  Hodně vyrovnaná je série mezi Nashvillem a Carolinou, která se dnes v noci ujala vedení 3:2 na zápasy. Hlavním hrdinou pátého duelu se stal Martin Nečas, jenž dvěma góly pomohl k výhře 3:2 v prodloužení a Hurricanes jsou krůček od postupu. Nečas má na kontě i dvě nahrávky, jeho parťák Petr Mrázek se ale v play-off v akci ještě neobjevil.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Přivezou domů Stanley Cup? Podívejte se, kteří čeští hráči stále bojují o triumf v NHL

Play-off hokejové NHL je v plném proudu. Ze hry venku už je například brankář Vítek Vaněček z Washingtonu, stále však existuje docela velká šance, že se Stanley Cup nakonec v České republice ukáže.

Uplynulou sezonu NHL ovládla Tampa Bay, hráči Lightning ale kvůli koronavirovým opatřením Stanley Cup po světě prozatím nevzali. Kteří čeští hokejisté zůstávají ve hře o slavnou trofej tentokrát? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 7

David Krejčí, David Pastrňák, Ondřej Kaše a Daniel Vladař (Boston Bruins) 

David Pastrňák 21 2.jpg

Rok co rok jsou favoritem na zisk Stanley Cupu, na ten však Boston čeká od roku 2011 marně. Teď jsou ale Bruins, zdá se, znovu ve formě. V úvodní sérii spláchli poměrem 4:1 na zápasy Washington a opět mají ty nejvyšší ambice. David Pastrňák v play-off posbíral už šest bodů a Bruins hodně spoléhají také na Davida Krejčího. Daniel Vladař a Ondřej Kaše ale v akci ještě nebyli. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Tomáš Nosek (Vegas Golden Knights) 

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

Blízko postupu je také Las Vegas, které vede v sérii s Minnesotou 3:2 na zápasy. Barvy Golden Knights hájí i zkušený český útočník Tomáš Nosek, ten ale v play-off odehrál dosud jen dva zápasy. Před třemi lety s týmem bojoval ve finále NHL, tehdy se ale radoval Washington. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Ondřej Palát a Jan Rutta (Tampa Bay Lightning) 

Jan Rutta SC 2.jpg

Loni Tampa Bay došla až ke Stanley Cupu a také letos Blesky míří vysoko. V sérii s Floridou ale svádí tvrdý boj a vedou 3:2 na zápasy. Ke klíčovým postavám Lightning znovu patří Ondřej Palát, jenž byl v minulé sezoně jedním ze strůjců mistrovské jízdy. Proti Floridě dal zatím dva góly a přidal jednu nahrávku. Pravidelně nastupuje i Jan Rutta. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Radko Gudas (Florida Panthers) 

Radko Gudas Florida.jpg

Proti Tampě Bay válčí Florida, v jejíž defenzivě nastupuje Radko Gudas. Český tvrďák zazářil ve třetím duelu série, dal gól, přidal nahrávku a Panthers tak snížil na 1:2 na zápasy. Teď je ale Florida jedinou porážku od konce sezony. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Petr Mrázek a Martin Nečas (Carolina Hurricanes) 

Martin Nečas Carolina 2.jpg

Hodně vyrovnaná je série mezi Nashvillem a Carolinou, která se dnes v noci ujala vedení 3:2 na zápasy. Hlavním hrdinou pátého duelu se stal Martin Nečas, jenž dvěma góly pomohl k výhře 3:2 v prodloužení a Hurricanes jsou krůček od postupu. Nečas má na kontě i dvě nahrávky, jeho parťák Petr Mrázek se ale v play-off v akci ještě neobjevil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Další hráči 

Martin Kaut Colorado.jpg

O postup bojuje také Pittsburgh, který však prohrává s New Yorkem Islanders. Penguins patří i český útočník Radim Zohorna, ten se ale v play-off do akce nedostal. Stejně jako Martin Kaut z Colorada, které už přešlo přes St. Louis. Zato krůček od konce sezony je Montreal, který s Torontem prohrává už 1:3 na zápasy. Michael Frolík, jenž v základní části odehrál za Canadiens osm zápasů, ale v bojích o Stanley Cup nehrál. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud