5. Rafael Leao (AC Milán) – 50 milionů eur  Rafael Leao je odchovancem vyhlášené akademie Sportingu Lisabon. V prvním týmu toho ale moc neodehrál v pouhých 19 letech zamířil do francouzského Lille, kde mu stačila jediná sezona, aby na sebe výrazně upozornil skauty bohatých velkoklubů. V boji o jeho podpis byl nejúspěšnější AC Milán, který za talentovaného křídelníka zaplatil necelý měsíc po jeho 20. narozeninách bezmála 30 milionů eur. Nyní má Leao za sebou tři sezony na San Siru a jeho cena jde vytrvale nahoru. Aktuálně ji portál TransferMarkt vyčísluje na 50 milionů eur. Smlouvu v Miláně má podepsanou do roku 2024, ale v zimě se o jeho služby zajímal Manchester City, který prý o portugalskou hvězdu stále hodně stojí. Profimedia.cz

5. Rafael Leao (AC Milán) – 50 milionů eur
Rafael Leao je odchovancem vyhlášené akademie Sportingu Lisabon. V prvním týmu toho ale moc neodehrál v pouhých 19 letech zamířil do francouzského Lille, kde mu stačila jediná sezona, aby na sebe výrazně upozornil skauty bohatých velkoklubů. V boji o jeho podpis byl nejúspěšnější AC Milán, který za talentovaného křídelníka zaplatil necelý měsíc po jeho 20. narozeninách bezmála 30 milionů eur. Nyní má Leao za sebou tři sezony na San Siru a jeho cena jde vytrvale nahoru. Aktuálně ji portál TransferMarkt vyčísluje na 50 milionů eur. Smlouvu v Miláně má podepsanou do roku 2024, ale v zimě se o jeho služby zajímal Manchester City, který prý o portugalskou hvězdu stále hodně stojí. | Profimedia.cz

 3. – 4. Diogo Jota (Liverpool) – 60 milionů eur  Generační talent – i tak by se dal označit útočník Diogo Jota. V Atlétiku Madrid na začátku jeho kariéry zřejmě nedocenili kvality tohoto borce – pustili ho na hostování do Porta a posléze do anglické Wolverhamptonu, kam v roce 2018 za 14 milionů eur přestoupil. V dresu Vlků si udělal skvělé jméno v Premier League a v září roku 2020 ho za téměř 45 milionů eur koupil Liverpool, kde se rozzářil v jednu z největších hvězd ostrovní ligy. V uplynulé sezoně nasázel 15 gólů a zaznamenal čtyři asistence. Šestkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jeho aktuální cena je 60 milionů eur a vzhledem k tomu, že je mu 25 let, může v blízké budoucnosti poskočit ještě o nějaký milion nahoru. Profimedia.cz
 3. – 4. Joao Cancelo (Manchester City) – 60 milionů eur  Joao Cancelo je odchovancem Benfiky Lisabon, za kterou však odehrál v prvním týmu jen jediný ligový zápas. Výrazněji na sebe upozornil až poté, co zamířil (nejdříve na hostování a posléze na přestup za 15 milionů eur) do španělské Valencie. V sezoně 2017/18 hostoval v Interu Milán a následně se stěhoval za více než 40 milionů eur do Juventusu. Jeho výkony v dresu Staré dámy natolik zaujaly skauty Manchesteru City, že z něho anglický klub udělal v létě 2019 nejdražšího pravého beka ve fotbalových dějinách, když za něj zaplatil 65 milionů eur. Část této ceny však tvořila hráčská výměna, protože opačným směrem putoval brazilský zadák Danilo. Trenér Pep Guardiola nelpí dogmaticky na tom, že je to pravý bek a často umísťuje Cancela na opačnou stranu hřiště. A on vyniká i tam.
 2. Bernardo Silva (Manchester City) – 75 milionů eur  Záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City. Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během pěti sezon pomohl klubu už k jedenácti trofejím, z toho čtyřikrát k mistrovskému titulu. Sezona 2020/21 ho zastihla v poklesu formy a loni v létě se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, v té nedávno skončené už ale opět dokazoval, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící. Profimedia.cz
 1. Bruno Fernandes (Manchester United) – 90 milionů eur  Manchester United předloni zimě zoufale potřeboval zkvalitnit tým a hlavní vysněnou posilou se stal portugalský záložník Bruno Fernandes ze Sportingu Lisabon. O jeho přestupu na Old Trafford se mluvilo a psalo několik týdnů, ale k dohodě klubů dlouho nedocházelo. Manchesteru se totiž zdála přestupní částka, kterou požadoval jeho zaměstnavatel, dost přemrštěná. Nakonec to klaplo a za 80 milionů eur se Fernandes mohl stěhovat. Že to byl dobrý nákup, ukazují jeho výkony. Je kreativním motorem mužstva, v dresu Red Devils odehrál dosud 87 ligových utkání, ve kterých nastřílel 36 gólů. V reprezentačním dresu naskočil do 44 střetnutí a vsítil osm branek. Portál TransferMarkt uvádí už od prosince 2020 jeho tržní cenu stabilně na 90 milionech eur. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Příští soupeř Čechů v Lize národů v řeči peněz. 5 nejdražších hráčů portugalské reprezentace

Aktuální žebříček FIFA řadí portugalskou reprezentaci na deváté místo. Český výběr figuruje na 33. pozici. Výrazný rozdíl je také v ceně nejdražších fotbalistů těchto národních výběrů, které se ve čtvrtek utkají ve třetím kole Ligy národů v Lisabonu.

Portugalsko patří dlouhodobě k nejlepším národním týmům na světě, a není to pouze zásluhou Cristiana Ronalda. V reprezentačním výběru z Pyrenejského poloostrova, který se ve čtvrtek postaví proti českému týmu, je řada nesmírně kvalitních, a tedy drahých, fotbalistů. Pětici borců, jimž portál TransferMarkt přisuzuje nejvyšší tržní cenu, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

5. Rafael Leao (AC Milán) – 50 milionů eur

Rafael Leao.jpg

Rafael Leao je odchovancem vyhlášené akademie Sportingu Lisabon. V prvním týmu toho ale moc neodehrál v pouhých 19 letech zamířil do francouzského Lille, kde mu stačila jediná sezona, aby na sebe výrazně upozornil skauty bohatých velkoklubů. V boji o jeho podpis byl nejúspěšnější AC Milán, který za talentovaného křídelníka zaplatil necelý měsíc po jeho 20. narozeninách bezmála 30 milionů eur.

Nyní má Leao za sebou tři sezony na San Siru a jeho cena jde vytrvale nahoru. Aktuálně ji portál TransferMarkt vyčísluje na 50 milionů eur. Smlouvu v Miláně má podepsanou do roku 2024, ale v zimě se o jeho služby zajímal Manchester City, který prý o portugalskou hvězdu stále hodně stojí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

3. – 4. Diogo Jota (Liverpool) – 60 milionů eur

Diogo Jota.jpg

Generační talent – i tak by se dal označit útočník Diogo Jota. V Atlétiku Madrid na začátku jeho kariéry zřejmě nedocenili kvality tohoto borce – pustili ho na hostování do Porta a posléze do anglické Wolverhamptonu, kam v roce 2018 za 14 milionů eur přestoupil. V dresu Vlků si udělal skvělé jméno v Premier League a v září roku 2020 ho za téměř 45 milionů eur koupil Liverpool, kde se rozzářil v jednu z největších hvězd ostrovní ligy.

V uplynulé sezoně nasázel 15 gólů a zaznamenal čtyři asistence. Šestkrát byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jeho aktuální cena je 60 milionů eur a vzhledem k tomu, že je mu 25 let, může v blízké budoucnosti poskočit ještě o nějaký milion nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

3. – 4. Joao Cancelo (Manchester City) – 60 milionů eur

Joao Cancelo-repre.jpg

Joao Cancelo je odchovancem Benfiky Lisabon, za kterou však odehrál v prvním týmu jen jediný ligový zápas. Výrazněji na sebe upozornil až poté, co zamířil (nejdříve na hostování a posléze na přestup za 15 milionů eur) do španělské Valencie.

V sezoně 2017/18 hostoval v Interu Milán a následně se stěhoval za více než 40 milionů eur do Juventusu. Jeho výkony v dresu Staré dámy natolik zaujaly skauty Manchesteru City, že z něho anglický klub udělal v létě 2019 nejdražšího pravého beka ve fotbalových dějinách, když za něj zaplatil 65 milionů eur. Část této ceny však tvořila hráčská výměna, protože opačným směrem putoval brazilský zadák Danilo.

Trenér Pep Guardiola nelpí dogmaticky na tom, že je to pravý bek a často umísťuje Cancela na opačnou stranu hřiště. A on vyniká i tam. Na tom, že Manchester City inkasoval jen 26 gólů v uplynulém ročníku Premier League, měl obrovskou zásluhu právě osmadvacetiletý Portugalec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

2. Bernardo Silva (Manchester City) – 75 milionů eur

Bernardo Silva-repre.jpg

Záložník Bernardo Silva je produktem mládežnické akademie Benfiky Lisabon, ale výrazně na sebe upozornil během angažmá v Monaku. V knížecím klubu strávil tři sezony, jednou vyhrál francouzskou ligu a řekl si o lukrativní přestup do Manchesteru City.

Citizens za něho zaplatili 45 milionů liber a on se jim za to bohatě odměňuje. Během pěti sezon pomohl klubu už k jedenácti trofejím, z toho čtyřikrát k mistrovskému titulu. Sezona 2020/21 ho zastihla v poklesu formy a loni v létě se spekulovalo o jeho odchodu z Etihad Stadium, v té nedávno skončené už ale opět dokazoval, že patří mezi nejtvořivější fotbalisty na planetě. Je to neúnavný motor mužstva, který si náramně rozumí s balonem a jeho přesné přihrávky jsou pro soupeře smrtící.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. Bruno Fernandes (Manchester United) – 90 milionů eur

Bruno Fernandes-repre.jpg

Manchester United předloni zimě zoufale potřeboval zkvalitnit tým a hlavní vysněnou posilou se stal portugalský záložník Bruno Fernandes ze Sportingu Lisabon. O jeho přestupu na Old Trafford se mluvilo a psalo několik týdnů, ale k dohodě klubů dlouho nedocházelo. Manchesteru se totiž zdála přestupní částka, kterou požadoval jeho zaměstnavatel, dost přemrštěná. Nakonec to klaplo a za 80 milionů eur se Fernandes mohl stěhovat.

Že to byl dobrý nákup, ukazují jeho výkony. Je kreativním motorem mužstva, v dresu Red Devils odehrál dosud 87 ligových utkání, ve kterých nastřílel 36 gólů. V reprezentačním dresu naskočil do 44 střetnutí a vsítil osm branek. Portál TransferMarkt uvádí už od prosince 2020 jeho tržní cenu stabilně na 90 milionech eur.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud