Příští Crosby či Ovečkin? 3 mladé hvězdy, které hrají na Memoriálu Ivana Hlinky

Příští Crosby či Ovečkin? 3 mladé hvězdy, které hrají na Memoriálu Ivana Hlinky

V pondělí odstartoval Memoriál Ivana Hlinky, který je každoročně přehlídkou budoucích nadějí světového hokeje. Na turnaji je k vidění řada ohromných talentů, o kterých toho ještě hodně uslyšíme.

Loni turnaj vyhrál poprvé v historii český tým, v jehož barvách zářili Jakub Škarek či Martin Nečas. I letos je v českém výběru několik velkých nadějí, které však dovezly i další výběry, v nichž se v minulosti představili například Sidney Crosby či Alexandr Ovečkin. Jména tří největších hvězd budoucnosti, které jsou na turnaji, najdete v následujících kapitolách

Pokračování 2 / 4

Joe Veleno – Kanada

Co se týká jména, tak je Joe Veleno rozhodně největší hvězdou šampionátu. Stal se teprve pátým Kanaďanem, který hrál už v 15 letech juniorskou ligu a vydal se tak ve stopách předešlých jedniček draftu Johna Tavarese, Aarona Ekblada a Conora McDavida.

Sedmnáctiletý centr je zároveň prvním Kanaďanem, který hraje podruhé na Hlinkově memoriálu. Logicky proto vyfasoval kapitánské céčko a měl by být hlavní zbraní javorových listů. V uplynulé sezoně v QMJHL nastupoval za Saint John Sea Dogs a v 63 duelech zaznamenal 51 (21+30) kanadských bodů. V následujícím draftu NHL by se mohl vejít do první pětky.

Pokračování 3 / 4

Jared McIsaac – Kanada

Nový Ekblad? Může být. Urostlý bek Jared McIsaac se loni stal dvojkou draftu do Quebecké juniorské ligy a v premiérově sezoně v týmu Halifax Mooseheads se stal nejlepším defenzivním nováčkem soutěže. V 59 zápasech „udělal“ 32 kanadských bodů a vysloužil si nominaci na mistrovství světa osmnáctek. První odhady draftu 2018 ho tipují do první desítky.

Pokračování 4 / 4

Adam Boqvist – Švédsko

Adam Boqvist, kterému je stále ještě 16 let, by se v draftu mohl dostat klidně i do první desítky a věští se mu opravdu zářivá kariéra.

V uplynulé sezoně nastupoval za dorostence i juniory Brynäsu, v mladší kategorii se stal nejlepším obráncem a v obou soutěžích byl elitním střelcem. Taky si zahrál na světovém šampionátu osmnáctek a v nominaci Tre Kronor byl benjamínkem týmu. Zdá se, že ve Švédsku roste další výjimečný obránce.

Doporučujeme

Články odjinud