4. – 5. Gregor Kobel (Švýcarsko) – 35 milionů eur  Gólman Gregor Kobel bude už třetí sezonu hájit branku Dortmundu, kam přišel v roce 2021 za 15 milionů eur ze Stuttgartu. Ve švýcarské reprezentaci kryje záda Yannu Sommerovi, ale v Borussi má neochvějnou pozici jedničky. Pětadvacetiletý borec, který byl zařazen do bundesligového týmu uplynulé sezony, má ve vestfálském klubu smlouvu do roku 2026 a portál TransferMarkt jeho aktuální cenu vyčísluje na 35 milionů eur. Foto: Profimedia.cz

4. – 5. Gregor Kobel (Švýcarsko) – 35 milionů eur
Gólman Gregor Kobel bude už třetí sezonu hájit branku Dortmundu, kam přišel v roce 2021 za 15 milionů eur ze Stuttgartu. Ve švýcarské reprezentaci kryje záda Yannu Sommerovi, ale v Borussi má neochvějnou pozici jedničky. Pětadvacetiletý borec, který byl zařazen do bundesligového týmu uplynulé sezony, má ve vestfálském klubu smlouvu do roku 2026 a portál TransferMarkt jeho aktuální cenu vyčísluje na 35 milionů eur. Foto: Profimedia.cz

 4. – 5. Niklas Süle (Německo) – 35 milionů eur  Obrovitý stoper Niklas Süle je bezpochyby jednou z největších obranných hvězd německé Bundesligy. Téměř dvoumetrový pořez k tomu má všechny předpoklady. Od patnácti let byl stálým členem mládežnických reprezentačních výběrů a ve dvaceti letech už byl oporou bundesligového Hoffenheimu. V roce 2017 se stal hráčem Bayernu Mnichov. Po pěti letech zamířil do Dortmundu. Na hřišti působí vyrovnaně a chladnokrevně, nezmatkuje, je skvělý ve vzdušných soubojích a nepostradatelný při rohových kopech. A také má jednu z nejpřesnějších přihrávek v lize. Tomu odpovídá i jeho tržní hodnota. Podle portálu TransferMarkt činí 35 milionů eur. Foto: Profimedia.cz
 1. – 3. Karim Adeyemi (Německo) – 40 milionů eur  Německý útočník Karim Adeyemi si před pár lety udělal jméno v Salcburku. Kroužila kolem něho pěkná řádka věhlasných klubů, on dal před všemi v roce 2022 přednost Dortmundu. Borussia mu nabídla k podpisu pětiletou smlouvu a do Rakouska poslala odstupné ve výši 30 milionů eur. Jednadvacetiletý borec, který už má na kontě i čtyři reprezentační starty, je mistrem Evropy z roku 2021 a trojnásobným rakouským šampionem. V sezoně 2021/22 se stal nejlepším střelcem tamní ligy. Během premiérového ročníku v Německu odehrál 24 střetnutí, ve kterých dal šest branek a k nim přidal pět asistencí. Nyní je jeho cena na 40 milionech eur, ale nejspíš ještě pořádně poroste nahoru. Foto: Profimedia.cz
 1. – 3. Nico Schlotterbeck (Německo) – 40 milionů eur  Aktuálně třiadvacetiletý stoper Nico Schlotterbeck nakoukl poprvé do německé Bundesligy v sezoně 2018/19 v dresu Freiburgu. Než mateřský klub v roce 2022 opustil, stihl v jeho dresu odehrát 49 utkání v nejvyšší soutěži a nastřílet čtyři góly. Dalších 16 zápasů a jeden gól přidal jako hostující hráč v Unionu Berlín. Bylo jen otázkou času, kdy se mistr Evropy do 21 let bude stěhovat na věhlasnější adresu. Loni v létě se tak stalo, když ho za 20 milion eur koupil Dortmund a nechal ho podepsat pětiletý kontrakt. Urostlý stoper odehrál během první sezony na Vestfálském stadionu 28 ligových utkání, dal čtyři branky a na dalších pět nahrál. Jeho cena během jednoho roku vyskočila na dvojnásobek a nyní činí 40 milionů eur. A jistě půjde ještě nahoru. Foto: Profimedia.cz
 1. – 3. Julian Brandt (Německo) – 40 milionů eur  Levý záložník Julian Brandt byl od čtrnácti let členem všech mládežnických reprezentačních výběrů Německa a momentálně má už na kontě i 42 startů v seniorském národním celku. Od roku 2014 do roku 2019 byl hráčem Leverkusenu, kde si v roce 2012 odbyl bundesligový debut. V dresu Bayeru zvládl nastřádat v nejvyšší soutěži 165 zápasů, ve kterých dal 34 branek. V létě roku 2019 kývl na nabídku Dortmundu, který za jeho podpis zaplatil 25 milionů eur. Od té doby jeho tržní cena vystoupala téměř na dvojnásobek a je na 40 milionech eur. Ve vestfálském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2026. V dresu Borussie dosud odehrál 169 utkání a nastřílel 30 gólů. Brandt je obratným fotbalistou s vynikajícími technickými schopnostmi. Je skvělý v osobních soubojích a jen tak někdo ho nepošle k zemi. V sedmadvaceti letech dokazuje, že je mimořádným hráčem. Foto: Profi
5
Fotogalerie

Přišli o „jistý“ titul, budou o něj chtít bojovat v nové sezoně. Toto je 5 nejdražších hráčů Borussie Dortmund

Byl to pořádný šok. Fotbalisté Dortmundu měli v minulé sezoně takřka na dosah mistrovský titul, ale remíza s Mohučí na domácím hřišti v posledním ligovém kole a výhra Bayernu v Kolíně nad Rýnem rozhodly, že zlato bral mnichovský konkurent. V nové sezoně však bude mít Borussia opět ty nejvyšší ambice.

Dortmund má mužstvo, které může v německé Bundeslize opět útočit na mistrovský titul. Mezi borci týmu je několik velmi drahých a žádaných jmen. Pětici těch nejhodnotnějších podle portálu TransferMarkt najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

4. – 5. Gregor Kobel (Švýcarsko) – 35 milionů eur

Gregor Kobel 16-9.jpg

Gólman Gregor Kobel bude už třetí sezonu hájit branku Dortmundu, kam přišel v roce 2021 za 15 milionů eur ze Stuttgartu. Ve švýcarské reprezentaci kryje záda Yannu Sommerovi, ale v Borussi má neochvějnou pozici jedničky. Pětadvacetiletý borec, který byl zařazen do bundesligového týmu uplynulé sezony, má ve vestfálském klubu smlouvu do roku 2026 a portál TransferMarkt jeho aktuální cenu vyčísluje na 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

4. – 5. Niklas Süle (Německo) – 35 milionů eur

Niklas Süle-Dortmund.jpg

Obrovitý stoper Niklas Süle je bezpochyby jednou z největších obranných hvězd německé Bundesligy. Téměř dvoumetrový pořez k tomu má všechny předpoklady.

Od patnácti let byl stálým členem mládežnických reprezentačních výběrů a ve dvaceti letech už byl oporou bundesligového Hoffenheimu. V roce 2017 se stal hráčem Bayernu Mnichov. Po pěti letech zamířil do Dortmundu. Na hřišti působí vyrovnaně a chladnokrevně, nezmatkuje, je skvělý ve vzdušných soubojích a nepostradatelný při rohových kopech. A také má jednu z nejpřesnějších přihrávek v lize. Tomu odpovídá i jeho tržní hodnota. Podle portálu TransferMarkt činí 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

1. – 3. Karim Adeyemi (Německo) – 40 milionů eur

Karim Adeyemi-Dortmund.jpg

Německý útočník Karim Adeyemi si před pár lety udělal jméno v Salcburku. Kroužila kolem něho pěkná řádka věhlasných klubů, on dal před všemi v roce 2022 přednost Dortmundu. Borussia mu nabídla k podpisu pětiletou smlouvu a do Rakouska poslala odstupné ve výši 30 milionů eur. Jednadvacetiletý borec, který už má na kontě i čtyři reprezentační starty, je mistrem Evropy z roku 2021 a trojnásobným rakouským šampionem. V sezoně 2021/22 se stal nejlepším střelcem tamní ligy.

Během premiérového ročníku v Německu odehrál 24 střetnutí, ve kterých dal šest branek a k nim přidal pět asistencí. Nyní je jeho cena na 40 milionech eur, ale nejspíš ještě pořádně poroste nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

1. – 3. Nico Schlotterbeck (Německo) – 40 milionů eur

Nico Schlotterbeck.jpg

Aktuálně třiadvacetiletý stoper Nico Schlotterbeck nakoukl poprvé do německé Bundesligy v sezoně 2018/19 v dresu Freiburgu. Než mateřský klub v roce 2022 opustil, stihl v jeho dresu odehrát 49 utkání v nejvyšší soutěži a nastřílet čtyři góly. Dalších 16 zápasů a jeden gól přidal jako hostující hráč v Unionu Berlín.

Bylo jen otázkou času, kdy se mistr Evropy do 21 let bude stěhovat na věhlasnější adresu. Loni v létě se tak stalo, když ho za 20 milion eur koupil Dortmund a nechal ho podepsat pětiletý kontrakt. Urostlý stoper odehrál během první sezony na Vestfálském stadionu 28 ligových utkání, dal čtyři branky a na dalších pět nahrál. Jeho cena během jednoho roku vyskočila na dvojnásobek a nyní činí 40 milionů eur. A jistě půjde ještě nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

1. – 3. Julian Brandt (Německo) – 40 milionů eur

Julian Brandt-Dortmund.jpg

Levý záložník Julian Brandt byl od čtrnácti let členem všech mládežnických reprezentačních výběrů Německa a momentálně má už na kontě i 42 startů v seniorském národním celku. Od roku 2014 do roku 2019 byl hráčem Leverkusenu, kde si v roce 2012 odbyl bundesligový debut. V dresu Bayeru zvládl nastřádat v nejvyšší soutěži 165 zápasů, ve kterých dal 34 branek.

V létě roku 2019 kývl na nabídku Dortmundu, který za jeho podpis zaplatil 25 milionů eur. Od té doby jeho tržní cena vystoupala téměř na dvojnásobek a je na 40 milionech eur. Ve vestfálském klubu má podepsanou smlouvu do roku 2026. V dresu Borussie dosud odehrál 169 utkání a nastřílel 30 gólů.

Brandt je obratným fotbalistou s vynikajícími technickými schopnostmi. Je skvělý v osobních soubojích a jen tak někdo ho nepošle k zemi. V sedmadvaceti letech dokazuje, že je mimořádným hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud