5. Kryštof Daněk – 753 odehraných minut  Záložník Kryštof Daněk se na prvoligovém pažitu objevil už v ročníku 2019/20, když mu bylo teprve sedmnáct let. V dresu Sigmy Olomouc odehrál tři utkání a zaznamenal jednu asistenci. Od další sezony už dostával o hodně větší prostor. V té minulé naskočil do 29 ligových zápasů a vstřelil dvě branky, načež si vysloužil přestup do Sparty. Během úvodních deseti kol aktuálního ročníku jen v úvodním utkání nebyl součástí základní sestavy, v dalších devíti už tam ale nechyběl. Cena talentovaného mladíka stále roste. Od prosince 2020 vyskočila podle portálu TransferMarkt téměř na osminásobek a momentálně činí jeden a půl milionu eur, což z něho dělá jednoho z nejdražších teenagerů v tuzemské soutěži. Profimedia.cz
 4. Jaroslav Zelený – 783 odehraných minut  Třicetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v šesti různých klubech. V minulých dvou letech byl hráčem Jablonce a na severu Čech se stal nepostradatelným. I když v uplynulém ročníku Fortuna ligy skóroval jen jednou, byl pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě měl sedmý nejvyšší počet úspěšných přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší byl v počtu vyhraných obranných soubojů. V Jablonci měl podepsanou smlouvu do roku 2024, ale v létě se upsal do roku 2025 Spartě, kde patří k jistotám kouče Priskeho. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 1,2 milionu eur. Profimedia.cz
 3. Casper Höjer – 815 odehraných minut  Sparta nutně potřebovala loni v létě posílit levý kraj obrany, a tak přivedla na Letnou Caspera Höjera z Aarhusu. Od beka, který v minulosti prošel i mládežnickými reprezentacemi Dánska, si na Letné hodně slibovali, ale v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň se zranil a mužstvu pak několik měsíců chyběl. V aktuální sezoně je však nepostradatelným členem týmu. Až na úvodní duel byl pokaždé v základní sestavě a trenér Priske svému krajanovi hodně věří. Profimedia.cz
 2. Lukáš Sadílek – 838 odehraných minut  Jeho mladší bratr Michal působí od roku 2015 v Nizozemí. Také Lukáš Sadílek má nakročeno k zahraniční kariéře. Šestadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v minulém ročníku dal v dresu Slovácka tři branky, připsal si tři asistence a co se týče odehraných minut, byl osmým nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu měl podepsaný kontrakt do roku 2023, ale v létě změnil dres a upsal se Spartě. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,5 milionu eur a během uplynulých dvou let se zvýšila téměř pětkrát. Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Priskeho „koně“. 6 hráčů Sparty, kteří v aktuální ligové sezoně zasáhli do všech zápasů

Stejně jako v předchozích sezonách, i v té současné, je Sparta v závěsu za svými rivaly v boji o titul. To však neznamená, že by dánský kouč Brian Priske nervózně zápas co zápas experimentoval se sestavou a hledal ideální složení. Někteří borci mají jeho absolutní důvěru.

Na Letné panuje na jednotlivých postech slušná konkurence, přesto se zdá, že někteří fotbalisté jako by měli místo v sestavě téměř jisté. Šest borců dosud naskočilo na hřiště ve všech deseti zápasech podzimní části sezony. O které hráče jde, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 7

6. Jan Mejdr – 701 odehraných minut

Jan Mejdr-Sparta.jpg

Obránce Jan Mejdr je odchovancem Sparty, z Letné ale odešel v roce 2015 na hostování do Dukly Praha a o rok později zamířil do Sokolova. Předloni v zimě se stal hráčem Hradce Králové.

Během letního přestupního termínu to nějaký čas vypadalo, že odejde spolu s Adamem Vlkanovou do Slavie. Sparta však byla rychlejší. Sedmadvacetiletý pravý bek, který na sebe během premiérové ligové sezony na východě Čech výrazně upozornil, si ve Spartě získal pevnou pozici a má jisté místo v základní sestavě. Během deseti podzimních kol nebyl jen dvakrát v zahajovací jedenáctce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

5. Kryštof Daněk – 753 odehraných minut

Kryštof Daněk-Sparta1.jpg

Záložník Kryštof Daněk se na prvoligovém pažitu objevil už v ročníku 2019/20, když mu bylo teprve sedmnáct let. V dresu Sigmy Olomouc odehrál tři utkání a zaznamenal jednu asistenci. Od další sezony už dostával o hodně větší prostor. V té minulé naskočil do 29 ligových zápasů a vstřelil dvě branky, načež si vysloužil přestup do Sparty. Během úvodních deseti kol aktuálního ročníku jen v úvodním utkání nebyl součástí základní sestavy, v dalších devíti už tam ale nechyběl.

Cena talentovaného mladíka stále roste. Od prosince 2020 vyskočila podle portálu TransferMarkt téměř na osminásobek a momentálně činí jeden a půl milionu eur, což z něho dělá jednoho z nejdražších teenagerů v tuzemské soutěži.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

4. Jaroslav Zelený – 783 odehraných minut

Jaroslav Zelený-Sparta.jpg

Třicetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v šesti různých klubech. V minulých dvou letech byl hráčem Jablonce a na severu Čech se stal nepostradatelným. I když v uplynulém ročníku Fortuna ligy skóroval jen jednou, byl pro mužstvo nesmírně přínosný. Na kontě měl sedmý nejvyšší počet úspěšných přihrávek ze všech hráčů v lize a úplně nejlepší byl v počtu vyhraných obranných soubojů. V Jablonci měl podepsanou smlouvu do roku 2024, ale v létě se upsal do roku 2025 Spartě, kde patří k jistotám kouče Priskeho. Portál TransferMarkt vyčísluje jeho tržní cenu na 1,2 milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

3. Casper Höjer – 815 odehraných minut

Casper Höjer.jpg

Sparta nutně potřebovala loni v létě posílit levý kraj obrany, a tak přivedla na Letnou Caspera Höjera z Aarhusu. Od beka, který v minulosti prošel i mládežnickými reprezentacemi Dánska, si na Letné hodně slibovali, ale v odvetném utkání předkola Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň se zranil a mužstvu pak několik měsíců chyběl. V aktuální sezoně je však nepostradatelným členem týmu. Až na úvodní duel byl pokaždé v základní sestavě a trenér Priske svému krajanovi hodně věří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

2. Lukáš Sadílek – 838 odehraných minut

Lukáš Sadílek-Sparta.jpg

Jeho mladší bratr Michal působí od roku 2015 v Nizozemí. Také Lukáš Sadílek má nakročeno k zahraniční kariéře. Šestadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v minulém ročníku dal v dresu Slovácka tři branky, připsal si tři asistence a co se týče odehraných minut, byl osmým nejvytíženějším hráčem v nejvyšší soutěži. V uherskohradišťském klubu měl podepsaný kontrakt do roku 2023, ale v létě změnil dres a upsal se Spartě. Podle portálu TransferMarkt je jeho aktuální tržní cena 1,5 milionu eur a během uplynulých dvou let se zvýšila téměř pětkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

1. Asger Sörensen – 900 odehraných minut

Asger Sörensen.jpg

Spartu trápily v úvodu aktuální sezony problémy se složením stoperské dvojice. I proto na Letnou dorazil z německého Norimberku 191 centimetrů vysoký Dán Asger Sörensen. Dříve působil v Regensburgu nebo v rakouském Salcburku, v Midtjyllandu se potkal i se současným koučem Sparty Brianem Priskem. V pražském klubu se rychle adaptoval a zabydlel se v základní sestavě. Během úvodních deseti kol nechyběl na hřišti ani jedinou minutu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud