Přišel jejich čas? 3 mladí hráči Sparty, kteří by teď měli dostat více prostoru

Sparťanský kouč Brian Priske má k dispozici hodně široký kádr. Teď by v něm mohli více prostoru dostat někteří mladí hráči.

Ve sparťanské sestavě už se zabydleli Martin Vitík nebo Matěj Ryneš. Teď by ale více prostoru mohli dostat i další tři mladíci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Patrik Vydra – 20 let, obránce

Bez názvu.jpg

Dvacetiletý stoper se v závěru loňské sezony dostal do sparťanské základní sestavy. V létě se v kádru udržel, mezi vyvolené trenéra Briana Priskeho se ale nevešel. V lize si letos připsal jen dva starty a dohromady odehrál pouhých 60 minut. Na svou šanci však trpělivě čeká, při zdravotních problémech dalších stoperů by ji dostat mohl.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michal Ševčík – 21 let, záložník

Michal Ševčík Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Loni na podzim zářil v brněnské Zbrojovce a už s předstihem se domluvil na přestupu do Sparty. Jaro měl ale slabší a v závěru ročníku dokonce z brněnské sestavy vypadl. Přesto se dočkal přestupu na Letnou.

V našlapané konkurenci zatím moc prostoru nedostal, spekulovalo se o jeho odchodu, jednadvacetiletý záložník však nikam neodešel a zůstal ve Spartě. V lize ale zatím moc prostoru nedostal a ve třech zápasech odehrál jen 46 minut. Přesto stihl zaujmout, stejně jako v posledním pohárovém duelu proti Bohemians, který svým gólem rozhodl. Měl by dostat více prostoru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Václav Sejk – 21 let, útočník

Václav Sejk Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V pohárovém utkání proti Bohemians se prosadil taky Václav Sejk, který se hlásí o více prostoru. V lize sice jednadvacetiletý útočník naskočil už jedenáctkrát, v základní sestavě byl ale pouze jednou a na první gól stále čeká. Branky však dávat umí, což prokázal loni v Jablonci, za který se trefil sedmkrát. Ve Spartě dostávají přednost jiní, možná ale nastává i Sejkův čas.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud