Přišel čas mladíků. 5 extraligových obránců, kteří mohou táhnout reprezentaci

Olympijské hry bez hokejistů z NHL? Téměř jasná věc. Trenér národního týmu Josef Jandač ale musí vyřešit ještě jeden problém – úprk kvalitních beků do zámoří.

Bez názvu.jpg

Radim Šimek, Jakub Jeřábek, Jan Rutta či Libor Šulák už podepsali smlouvy se zámořskými kluby a míří do NHL. Českou reprezentaci by tak z beků měli táhnout Jakub Nakládal s Michalem Jordánem, ale také Jakub Krejčík, Tomáš Kundrátek, Ondřej Němec nebo navrátilec Vojtěch Mozík. Jandač a spol. ale musí hledat dál a najít „nové“ obránce i z extraligových klubů. Jména pěti beků, kteří by mohli táhnout národní tým, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Dvořák

Tomáš Dvořák Pavel Mazáč  CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý bek byl loni jedním z klíčových hráčů Karlových Varů, se kterými marně bojoval o extraligové přežití. Západočeši sice sestoupili, Tomáš Dvořák ale zůstává mezi elitou a míří do Sparty, v jejímž kádru ještě herně poroste. Už loni si odbyl debut v reprezentaci, za kterou odehrál celkově devět zápasů a nevedl si v nich vůbec zle. V příští sezoně dostane další šanci.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Milan Doudera

Milan Doudera Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Milan Doudera odehrál v reprezentaci už 32 zápasů. V roce 2016 dokonce startoval na mistrovství světa a v osmi zápasech zaznamenal jednu asistenci. Letos byl v národním týmu sedmkrát, letenku do Paříže však nevybojoval. Ovšem na to, že mu je teprve 24 let, má už dostatek zkušeností, navíc je jedním z lídrů ambiciózního Třince. Mohl by zabojovat i o olympijské hry.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Klok

Lukáš Klok Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý mládežnický reprezentant letos debutoval také v seniorském národním týmu. Dvaadvacetiletý Lukáš Klok dostal šanci v pěti zápasech, v nichž zaznamenal dvě asistence. Talentovaný vítkovický bek, který v uplynulé sezoně vstřelil sedm branek a přidal osm asistencí, v sobě skrývá zajímavý potenciál. Jak vysoko se vypracuje v reprezentaci?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Pavelka

Tomáš Pavelka.jpg

V roce 2015 se zabydlel v prvním týmu Litvínova, s nímž vybojoval historický titul. V dalších dvou letech byl pevným článkem a jedním z pilířů sestavy, v uplynulé sezoně si připsal 14 kanadských bodů a vycítil, že je čas posunout se dál. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž odehrál i šest zápasů za reprezentaci, kývl na nabídku Sparty. Z té má do národního týmu ještě o kousek blíž.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

David Sklenička

David Sklenička.jpg

Nedávno táhl plzeňskou obranu Vojtěch Mozík, pak to byl Jakub Jeřábek a brzy se této role zhostí David Sklenička. Přestože je mu teprve 20 let, tak už patří k lídrům a nepostradatelným hráčům Indiánů. Loni zaznamenal deset kanadských bodů a v pěti duelech oblékl i národní dres. V příští sezoně může jeho hvězda začít zářit naplno.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud