Případ Pastrňák. 3 hráči, kteří měli podobnou sezonu, ale dostali lepší smlouvy

David Pastrňák je stále bez smlouvy. Elitní český kanonýr uplynulé sezony NHL a držitel Zlaté hokejky se dosud nedohodl na podmínkách s Bostonem, který však už představil svůj návrh. Co na to jednadvacetiletá útočná kometa?

David Pastrňák Boston 3.jpg
Šest milionů dolarů ročně, smlouva na šest nebo sedm let. Tolik Boston nabízí Davidu Pastrňákovi. (Foto: Profimedia.cz)

Pastrňák dal v loňské sezoně 34 branek, přidal 36 asistencí a stal se suverénně nejproduktivnějším českým hokejistou v NHL. Nechal za sebou i taková jména jako Phil Kessel, Alexander Ovečkin, Jamie Benn či Henrik Zetterberg. V létě mu skončil tříletý nováčkovský kontrakt a začala jednání o nové smlouvě.

Boston svému klenotu nabízí šest milionů dolarů ročně na šest nebo sedm let. Kdekdo (a možná i Pastrňák) ale zřejmě čekal víc. Vždyť v minulých dnech se nových luxusních kontraktů dočkali tři mladíci, kteří odehráli podobné sezony jako on, a podepsali za daleko lepší peníze. Jejich jména i výše nových smluv najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Leon Draisaitl (Edmonton)

Leon Draisaitl Edmonton.jpg

Edmonton byl dlouho ambiciózním týmem, jenže nadějní mladíci ho nedokázali posunout do vyšších pater. To se povedlo až letos, kdy Oilers vedla dvojice Connor McDavid a Leon Draisaitl. Oba poté podepsali nové smlouvy, z kanadského forvarda se stane nejlépe placený hráč soutěže a výrazně si polepší i Draisaitl.

Jednadvacetiletý forvard, jenž loni posbíral celkově 94 kanadských bodů, je přirovnáván právě k Pastrňákovi. Rozdíl je v tom, že mladý Němec vyfasoval šestiletý kontrakt na 68 milionů dolarů, který mu příští rok vynese rovných devět milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ryan Johansen (Nashville)

Ryan Johansen.jpg

Pětadvacetiletý forvard byl draftován v roce 2010 Columbusem. Na řadu šel coby čtvrtý v pořadí. V průběhu sezony 2015/16 však zamířil do Nashvillu a v uplynulém ročníku posbíral 61 kanadských bodů. Dalších 13 jich přidal v play-off, ve kterém si zahrál proti Pittsburghu o Stanley Cup. Poté se s Predators domluvil na podmínkách nové osmileté smlouvy, která mu garantuje 64 milionů dolarů. Každý rok z ní ukrojí osm milionů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jevgenij Kuzněcov (Washington)

Jevgenij Kuzněcov.jpg

Tváří Washingtonu je Alexandr Ovečkin, budoucností klubu jeho krajan Jevgenij Kuzněcov. Pětadvacetiletý ruský forvard, který má za sebou třetí kompletní sezonu v týmu Capitals, podepsal nový kontrakt už na začátku července.

S Washingtonem se dohodl na osmileté smlouvě, která mu přinese 62,4 milionů dolarů. Rodák z Čeljabinsku, který loni posbíral 59 kanadských bodů, si příští rok vydělá deset milionů dolarů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud