Přijeli i bez kontraktu. 4 Češi na mistrovství světa, jimž končí smlouva v NHL

Nemám smlouvu na příští sezonu. To je častá odpověď spousty zámořských hráčů na otázku, proč nepřijedou na světový šampionát. Letošní tým je ale jiný.

Loni dorazil do Paříže David Pastrňák. Neměl kontrakt na novou sezonu, ale chtěl hrát a pomoct národnímu týmu. Stejně jako čtyři hráči ze současného Jandačova výběru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hyka

Tomáš Hyka Vegas gol.jpg

Tomáš Hyka se před rokem stal třetí posilou Las Vegas. Bývalý útočník Mladé Boleslavi měl parádní přípravu, do prvního týmu se ale nevešel a odehrál za něj jen deset zápasů. Golden Knights sice ještě válčí v play-off, pětadvacetiletý forvard už je ale v Dánsku na světovém šampionátu. Vrátí se potom do zámoří? Smlouvu ještě nemá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin 2.jpg

Pětadvacetiletý útočník, který startuje na premiérovém světovém šampionátu, za sebou má už šestou sezonu v dresu St. Louis. Autor vítězného gólu z utkání se Slováky podepsal v roce 2016 dvouletou smlouvu na dva miliony dolarů a letošní ročník se mu povedl. Odehrál v něm 76 zápasů a posbíral 17 (6+11) kanadských bodů. O svou zámořskou budoucnost by se neměl bát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Tomáš Plekanec

Tomáš Plekanec MS 2018 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dvouletý kontakt na 12 milionů dolarů mu skončil, v průběhu sezony byl poprvé vyměněn z Montrealu a zamířil do Toronta. Zdálo se, že po loňském šampionátu ukončil reprezentační kariéru, v Dánsku se ale objevil znovu a zatím je velmi platným hráčem. Bude ještě pokračovat v zámoří? Je mu 35 let, spekuluje se o návratu do Canadiens. Nový kontrakt ale ještě nepodepsal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

David Rittich

David Rittich Calgary 2.jpg

Gólman David Rittich má za sebou druhou sezonu v Calgary. V prvním ročníku si připsal jeden start, letos zasáhl už do 21 duelů a odváděl v nich dobrou práci. Úspěšností zákroků se dostal nad 90% a v průměru inkasoval 2,9 branky na zápas. Flames neprošli do play-off, v týmu se dají čekat změny, Rittich by ale v klubu mohl pokračovat. Letos si přišel na 725 tisíc dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud