Přijedou? 10 posil z NHL, které mohou posílit český tým na mistrovství světa

Základní část NHL je minulostí. Čeští trenéři, kteří staví tým pro mistrovství světa, tak začínají lovit zámořské posily. Ve hře jich je aktuálně deset. Kolik jich nakonec přijede?

Bez názvu.jpg

Ze zámoří by mohl přijet Radim Šimek, jenž si letos NHL nezahrál, či Filip Zadina, který je jedním z favoritů nadcházejícího draftu. Volný je také Ondřej Pavelec, s jeho službami se ale nepočítá. Aktuálně je ve hře deset možných posil z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Radek Faksa

Radek Faksa ČR.jpg

V Dallasu má silnou pozici, v kapse má i smlouvu na další sezonu, a tak by s chutí mohl přijet na šampionát. Radek Faksa, jenž letos posbíral 33 kanadských bodů, dorazil už na mistrovství světa 2016, kde zasáhl do tří duelů. Letos by jeho role mohla být výraznější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Martin Frk

Martin Frk Detroit.jpg

11 gólů a 14 nahrávek. Bilance Martina Frka v první zámořské sezoně je velmi dobrá. Přestože se v hierarchii týmu propadal, odehrál dobrý ročník. Čtyřiadvacetiletý forvard, který ještě nikdy nereprezentoval na seniorské úrovni, projevil zájem jet na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Michael Frolík

Michael Frolík ČR.jpg

Jandačovi by se chodily i zkušené posily. Tou by mohl být Michael Frolík, jehož Calgary prožilo bídný ročník. Příliš se nedařilo ani třicetiletému útočníkovi, který už údajně projevil zájem přijet do Dánska. Dosud startoval na dvou světových šampionátech, naposledy však před šesti lety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Filip Chlapík

Filip Chlapík Ottawa.jpg

Jeho výchozí pozice v Ottawě nebyla dobrá. Filip Chlapík však zabral a vybojoval si místo v prvním týmu Senators. Letos dvacetiletý útočník zasáhl do 20 zápasů, v nichž dal jeden gól a přidal tři nahrávky. Teď zabojuje o pozvánku na šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Filip Chytil

FIlip Chytil New York Rangers.jpg

Jeden z objevů letošní sezony. Osmnáctiletý Filip Chytil, jenž ještě loni oblékal zlínský dres, odehrál devět zápasů na New York Rangers a dokonce vstřelil i premiérový gól. Dřímá v něm ohromný potenciál a dostane i reprezentační šanci. New York ani farmářský Hartford totiž nebudou hrát play-off a Chytil se připojí k národnímu týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Dmitrij Jaškin

Dmitrij Jaškin 2.jpg

Přestože si dosud nevybojoval pevnou pozici v předních lajnách St. Louis, má za sebou už šestou zámořskou sezonu. Letos zasáhl do 76 duelů a posbíral 17 kanadských bodů. Představil se na Světovém poháru a letos by si mohl odbýt premiéru na mistrovství světa. Ještě ale nemá smlouvu na příští sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

David Kämpf

David Kampf Chicago.jpg

David Kämpf má za sebou první zámořskou sezonu, během níž odehrál solidních 46 zápasů za Chicago a posbíral v nich 11 kanadských bodů. Blackhawks však nepostoupili do play-off a třiadvacetiletý útočník by si mohl prodloužit sezonu na mistrovství světa. Za reprezentaci hrál už loni, na šampionát se ale nedostal. Taky však může odejít do farmářského Rockfordu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

David Rittich

David Rittich Calgary 2.jpg

Brankářská otázka je zřejmě vyřešena. Jedničkou by měl být Pavel Francouz, dvojkou Dominik Furch a trojkou Dominik Bartošák. Kdyby se ale cokoliv změnilo, tak je ve hře i posila z NHL. David Rittich letos odchytal jednadvacet zápasů za Calgary a nevedl si v nich vůbec zle.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Jan Rutta

Jan Rutta ČR2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Český hokej čeká na nástupce Marka Židlického. V jeho stopách by se mohl vydat Jan Rutta, který v premiérové zámořské sezoně za Chicago odehrál 57 zápasů a posbíral v nich dvacet kanadských bodů. Díky loňskému šampionátu si získal místo v NHL a trenéři s ním na mistrovství světa počítali znovu.

Aktualizováno: Chicago Ruttu nepustilo, na šampionátu se nepředstaví.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 11 / 11

Vladimír Sobotka

Vladimír Sobotka ČR.jpg

Třicetiletý forvard se po návratu do zámoří stal tahounem St. Louis. Blues však těsně neprošli do play-off a Vladimír Sobotka má po sezoně. Tu by si mohl prodloužit na svém čtvrtém světovém šampionátu. Smlouvu na příští sezonu má a je zdravý, bude mít i chuť?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud